Προς το περιεχόμενο

Ποιο drumset απο 900-1500 ευρώ?????


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Οπως ειπε και ο chembeast δεν γινεται να ακους τυμπανα μεσα απο μικροφωνα ολα ωραια θα ακουγονται , oυτε και πιατινια βεβαια.Πληροφοριακα για να βοηθησω οταν εγω ειχα ρωτησει πριν κανα χρονο για 5αρι σετ τα ταμα Β/Β που ειναι πολυ καλα τυμπανα παιζουν στον Τριμη καπου στα 1800-1900.Τα gabriel γυρω στα 2000.Πηγαινε ακουσε και καμια yamaha stage custom που παιζει εκει στα 1100-1200(γιατι κανεις δε την αναφερει επειδη φτιαχνει μηχανες? :P).Και τελος ενα παληκαρι πουλαγε κατι pearl reference στην τιμη των 1700 οταν εχουν καινουργια καπου 3000.Καλη επιλογη ευχομαι  ;) ξεφυγαμε βεβαια λιγο...Τελος για ρακ προτεινω http://www.thomann.de/gr/pearl_dr501c_frontbridge_drumrack.htm εχει 2 clamp για τα τομ και τα πιατινια μπαινουν στις καθετες σωληνες,το ρακ με τη στρογγυλη σωληνα της gibraltar δεν μου αρεσε ποτε και φορτωνεται πολυ με τα clamps και τις ασφαλειες για να τα κρατανε να μην γυρνανε κτλ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Τα stage custom είναι πολύ καλά. Βέβαια δεν έχω παίξει με τα full birch που βγαίνουν τώρα αλλά τα nouveau. Όσο για τα reference λυπάμαι αλλά τα πήρα εγώ οπότε :'(. ;D ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα stage custom είναι πολύ καλά. Βέβαια δεν έχω παίξει με τα full birch που βγαίνουν τώρα αλλά τα nouveau. Όσο για τα reference λυπάμαι αλλά τα πήρα εγώ οπότε :'(. ;D ;D ;D

 

Ανέβασε καμια φωτο - video να χαρούμε! ;D

 

Όσο για την επιλογή του σετ του συνφορουμίτη μας έχω να πω πως έτσι όπως τα χουν στα μαγαζιά ακούρδιστα και με τις χάλια μαμίσιες μεμβράνες και σε χώρους με βιτρίνες, πλακάκια και γενικά ακατάλληλους μπορεί να βγάλεις λάθος συμπεράσματα. Πάντως όλα τα παραπάνω αποτελόυν καλές επιλογές. Επίσης είναι πολύ πιθανό να βρείς καλύτερες τιμές εδώ σε μαγαζί γτ κάνουν σοβαρές εκπτώσεις ειδικά μετρητοίς αλλά και παζάρια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω οτι με τα λεφτα που διαθετεις παιρνεις κορυφαιο σετ απο ολες τις μεγαλες εταιριες (Yamaha stage custom, Mapex saturn - proM - Birch, TAMA B/B, Pearl MCX) Εγω εχω το MCX το οποιο ειναι φανταστικο σετ (κορυφαια ποιότητα σε ηχο κατασκευη εμφανιση) και το οποιο αγορασα καινουργιο απο ελλαδα σε τιμη περιπυ 15% φθηνοτερη των γερμανων. Τωρα βεβαια παιζουν κ βρεττανικα καταστηματα αλλα ενδεχεται να σε σφαξουν στα μεταφορικα.

 

Συμπερασμα για τα τυμπανα ειναι οτι μπορεις να βρεις τα παντα τοσο σε καινουργιο οσο και μεταχειρισμένο. Επισης πολλες φορες ο Ελληνας εμπορος εχει πραγματικα τη δυνατοτητα να χτυπησει την τιμη των γερμανων, αλλο αν ΕΠΙΛΕΓΕΙ να μην το κανει κ πουλαει φουμαρα κ κλαψα οτι το φθηνότερο που μπορει να δωσει (οχι για σενα αλλα για τη φουκαριαρα τη μανα του) ειναι 1 ευρω πανω απο το Θομαν και παρακατω καταστρεφεται. 

 

Καλη υπομονη γιατι εχεις πολυυυυ χρονο μπροστα σου

Ευχαριστως ναι, αλλα....ΟΧΙ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου