Προς το περιεχόμενο

πιατινια paiste


PANOS82

Προτεινόμενες αναρτήσεις

γεια χαρα σε ολους

 

ειμαι drummer και εχω δοκιμασει αρκετα πιατα και drums αλλα επειδη εχω αδυναμια στα paiste σας παρακαλω εαν καποιος απο εσας εχει παιξει με παλιες paiste σειρες οπως

404-505 formula 602-sound creation-1000-2000-3000 αν θελει ας μου πει την αποψη του

ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω ενα φιλαράκι πάντως που εχει ενα ride 3000 και απλά τα σπάει...πολυ δυνατο με φοβερη καμπανα

www.reverbnation.com/steamrollerassault

www.youtube.com/user/beeros05

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://en.wikipedia.org/wiki/Paiste

 

τι ακριβώς θα ήθελεw να ρωτήσεις?

 

είχα,έχω ακόμα ή έχω παίξει αρκετά με 101,201,Brass tones,302,400,505,602,802,1000,2002,pst 3,pst 5,alpha,rude ...εννοείται όχι με φουλ σετ των παραπάνω αλλά μεμονομένα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

www.paiste-only.com

 

η παραπάνω ιστοσελλίδα ειναι γεμάτη πληροφορίες για τα paiste.

 

το

 

http://www.google.gr/

 

έχει και εδώ πολλές απαντήσεις :)

 

Αρκεί να έχεις την όρεξη να ψάξεις να βρεις τις απαντήσεις στις ερωτήσεις σου... :) :) :)

 

όλες οι σειρές είναι καλές αρκεί να ξέρεις τι θέλεις, άκουσε με τα αυτιά σου και οχι με τα μάτια σου (βλέπε μάρκετινγκ).

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τα 404-505-1000 ειναι ερασιτεχνικα πιατινια.

 

Τα 602,2002,3000 ειναι απλα  κορυφαια πιατινια.

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τα 505 ερασιτεχνικά :o...?ειναι απο τα καλυτερα πιατα που εχω ακουσει...

www.reverbnation.com/steamrollerassault

www.youtube.com/user/beeros05

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

& ομως ειναι (δεν ειναι δηλ.στο επιπεδο των υπολοιπων) φυσικα ειναι θαυμασια πιατινια για τα λεφτα τους  (οταν κυκλοφορουσαν ειχαν το 1/3 τις τιμης των 602,2002) & ακριβως λογω του φτηνου κραματος τους ειχαν και τα καλυτερα china (τα 602,2002 ηταν πολυ "κυριλε" κραματα για να βγαινει βρωμικη η "κρασια" στα china) 

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

α οκ σαν τα wuhan ενα πράμα δηλαδη, που βασικα στην συγκεκριμένη περιπτωση πρέπει νασαι και λιγο τυχερος...γιατί αν σου κάτσει καλό wuhan china τι να πουν μετα και κατι paiste zildjian κτλ...είχα παρει ενα 16αρι θυμάμαι...ΣΚΟΤΩΝΕ...αλλα μετα απο 6 μηνες σκοτώθηκε... :'(

www.reverbnation.com/steamrollerassault

www.youtube.com/user/beeros05

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γεια χαρα σε ολους

 

θα ηθελα να γινετε πιο συγκεκριμενοι στο τι παιξατε απο την καθε σειρα π.χ

crash-china κτλ-ποιες οι εντυπωσεις σας και ακομα θα ηθελα να μου πειτε αν αυτα τα πιατα τα αγορασατε εδω στην ελλαδα και ποσο

το ξερω πως ζηταω πολλα

και παλι ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γεια χαρα σε ολους

 

θα ηθελα να γινετε πιο συγκεκριμενοι στο τι παιξατε απο την καθε σειρα π.χ

crash-china κτλ-ποιες οι εντυπωσεις σας και ακομα θα ηθελα να μου πειτε αν αυτα τα πιατα τα αγορασατε εδω στην ελλαδα και ποσο

το ξερω πως ζηταω πολλα

και παλι ευχαριστω

 

Εγω εχω hi-hats 602 15'', πολύ ωραιο κομματι με φοβερό άνοιγμα και chick αλλα ραγισανε καθως ηταν ''κληρονομια'' απο τον κατα 20 χρονια μεγαλυτερο ξαδερφο και τα εχω αφησει όπως ειναι αναμνηστικα κιετσι.

 

Επίσης από 602 εχω παίξει και ενα ride 20'' (δε θυμαμαι πιο ακριβως) σε studio αλλα ήταν οτι πιο αθλιο εχω ακούσει απο ride μεχρι τωρα καθόλου ping και εντελώς ''μουγκό'' και ειδικά η καμπάνα του εν ολιγοις χτύπαγες το πιατο και ''δεν μίλαγε''

 

Έχω παίξει από την 505 hi-hat 14'', crash 16''. επίσης φοβερα δε μπορεις να τα χαρακτηρίσεις ούτε high pitched ούτε low, κάπου στο ενδιάμεσο προς το high τείνουνε.

Ειδικά το hi-hat φοβερο κομματι.

 

Τωρα αυτα δεν παίζει να τα βρεις...μόνο μεταχειρισμένα σε κανα eBay ή κάπου αλλού

Το Paiste 3000 ride που αναφέρω παραπάνω το ειχε φέρει ο Διαμαντόπουλος στη Σόλωνος (Music Produktiv) πριν 8 χρόνια περίπου και το τσίμπησε το φιλαράκι μου ή 80.000 δρχ ή 300 ευρω...δε θυμαμαι καν αν ήταν δρχ ή ευρω γιατι ήταν κάπου στην αλλαγη.

 

Θεσπέσιο Ride είχε γραψει και ενα promo με αυτό στα Action Studios με μπομπίνα παρακαλώ Live ηχογράφηση και εκτός απο το συνολικο αποτέλεσμα που ηταν εκπληκτικό (δεν κανω διαφήμιση στο studio αν και του αξιζει να λεμε την αληθεια) το ride ακουγεται απίστευτα.

 

Εχω την εντύπωση ότι είναι παρόμοιο κράμα με αυτό που έχουν τα σημερινα 2002

www.reverbnation.com/steamrollerassault

www.youtube.com/user/beeros05

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου