Προς το περιεχόμενο

Δασμοί και μεταφορικά από Γερμανία


Προτεινόμενες αναρτήσεις

ειμαι πανετοιμος να παραγγειλω απο thommann το dg-20 - emg.

ξερει καποιος να μου πει , αν πληρωνω τελωνειο.κοιταξε σε προηγουμενες συζητησεις αλλα δεν μπορεσα να καταλαβω.

ισχυει το εξης:? οτι λαβεις απο χωρα που ανηκει στην εοκ δεν πληρωνεις δεκαρα τσακιστη?δεν υπαρχει τελωνειο.

 

η τιμη που το εχει ο thommann ειναι 370 ευρω.και ο λιολιος για παραδειγμα 400 ευρω.

απο που με συμφερει?

h e l p ....

Mesa/Boogie & Strato

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 39
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Νομίζω πως δεν υπάρχουν πλέον τελωνειακοί δασμοί με χώρες της Ε.Ε. όπως η Γερμανία, αλλά σίγουρα ισχύει πως ο Thommann θα σε επιβαρύνει με ένα ποσό της τάξης των 20-30 ευρώ για έξοδα μεταφοράς...

¶ρα 370+30=400 και έρχεσαι στα ίδια χρήματα γι' αυτό που θες να αγοράσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τέτοιες απορίες έχουν συζητηθεί πολλές φορές,καλό θα ήταν να κάνεις ένα search για να μην ανοίγεις καινούριο topic.

 

Επειδή όμως είσαι νέος στο noiz,θα σε βοηθήσουμε...(σιγά ρε παππού! :D )

Από χώρες της Ε.Ε. ΔΕΝ πληρώνεις τελωνείο.

 

Τα μεταφορικά που χρεώνει ο thomann είναι 26ευρώ Ο,ΤΙ και να πάρεις,από μια πένα μέχρι πιάνο με ουρά,φτερά,λοφίο και στόμα που ξερνάει φωτιές (γνωστό και ως πιάνο-δράκος :P )

one colour: black - and shades of grey

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα μεταφορικά που χρεώνει ο thomann είναι 26ευρώ Ο' date='ΤΙ και να πάρεις,από μια πένα μέχρι πιάνο με ουρά,φτερά,λοφίο και στόμα που ξερνάει φωτιές (γνωστό και ως πιάνο-δράκος :P )[/quote']

 

Καλο! :P :P

χι greeklish, στο forum του NOIZ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα μεταφορικά που χρεώνει ο thomann είναι 26ευρώ Ο' date='ΤΙ και να πάρεις...[/quote']

 

Πότε έγιναν 26¤??? Την τελευταία φορά που ψώνισα (πριν κανα μήνα) τα μεταφορικά για Ελλάδα ήταν 20¤ ανεξάρτητα με το τι θα ψωνίσεις!

Για σιγουριά πάντως στείλε ένα mail στο [email protected], βάλε και στο θέμα τίτλο "FOR ΜR. GEORGE ANGELOPOULOS" και ρώτησέ τους ό,τι θες. Θα πάρεις την απάντηση από τον Γιώργο (τον Έλληνα υπάλληλό τους) στα ελληνικά, άμεσα! ;)

 

Παρεπιπτόντως, η τιμή που τα έχει ο Thomann δεν είναι 370 αλλά κοντά στα 379¤. Αυτό θα το δεις αν μπεις στην Ολλανδική έκδοση του site γιατί οι τιμές έχουν ΦΠΑ 19% (Παρόλαυτά δεν ταυτίζονται με τις τιμές που ισχύουν για Ελλάδα, αλλά στο περίπου είναι ίδιες +- 1¤).¶ρα, μάλλον κι εγώ θα πρότεινα να τους πάρεις από Ελλάδα, εκτός βέβαια αν πρόκειται να αγοράσεις κι άλλα πράγματα ούτως ή άλλως, ή μοιραστείς τα μεταφορικά βάζοντας στην παραγγελία και κάποιον φίλο σου.

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα μεταφορικά που χρεώνει ο thomann είναι 26ευρώ Ο' date='ΤΙ και να πάρεις...[/quote']

 

Πότε έγιναν 26¤??? Την τελευταία φορά που ψώνισα (πριν κανα μήνα) τα μεταφορικά για Ελλάδα ήταν 20¤ ανεξάρτητα με το τι θα ψωνίσεις!

 

Έχω την εντύπωση ότι ήταν 26 κάαααποτε που είχα ψωνίσει εγώ,αλλά μπορεί να κάνω και λάθος....

one colour: black - and shades of grey

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν έχεις καιρό να ψωνίσεις τότε δεν ισχύει (ευτυχώς) αυτό το 26¤...

Νόμισα ότι ψώνισες πρόσφατα και ότι είχα χάσει επεισόδια :)

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι,τις τιμες να της τσεκαρετε απο το ΟΛΛΑΝΔΙΚΟ vesrion που εχει 19% ΦΠΑ :wink:

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδή πολύ απλά αν αναφέρεται τιμή 30 ευρώ στη γερμανική έκδοση εμείς επειδή ειμαστε στο ελλάντα θα δωσουμε κατιτις παραπάνω ε; :D

You are wrong f**ked and overatted...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χρεώνεσαι μεταφορικά 20¤ και χρεώνεσεαι 370*0,015 = 5,55

 

το 0,015 ειναι η διαφορά του Φ.Π.Α. (19% - 17,5%) και το αποδίδεις στο ταχυδρομείο νομίζω οταν το παραλαμβάνεις...

 

άρα στην προκειμένη περίπτωση τσίμπα τα απο ΛΙΟΛΙΟ

ΜΤΠ = Μην Το παρεξηγείς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου