Προς το περιεχόμενο

Αυτόματο equalizer....


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ερώτηση:

 

Ξέρει κανείς αν υπάρχει κάποιο πρόγραμμα ή plug in που να φτιάχνει μόνο του το equalizer σε μια ηχογραφημένη φωνή π.χ.?

 

 

Ευχαριστώ!

χι greeklish, στο forum του NOIZ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μεμονομένα να σου φτιάξει τα eqs σε κάποιο κανάλι είναι αδύνατον γιατί δεν μπορεί να ξέρει το πρόγραμμα εάν μετά θα στέκει συχνοτικά μέσα στο κομμάτι.

 

Κάτι παρεμφερές....

Yπάρχει ένα mastering plug in που αναγνωρίζει τα eqs άλλων κομματιών και τα εφαρμόζει στα δικά σου. Για δες το.

 

Χρειάζεται όμως powercore, άσε που χάνεις όλη τη χαρά και το προσωπκό στυλ... και γενικά ποιός ο λόγος;

Για το εάν δουλεύει καλά δεν ξέρω αλλά η TC σίγουρα έχει φροντίσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Yπάρχει ένα mastering plug in που αναγνωρίζει τα eqs άλλων κομματιών και τα εφαρμόζει στα δικά σου.

αν τα δικά σου κομμάτια έχουν πρόβλημα σε κάποια συχνωτικη περιοχή(κατά πάσα πιθανότητα θα έχουν πρόβλημα εφόσον δεν έχουν πάει για mastering η δεν έχει γίνει η μίξη απο έμπειρα αυτιά σε ειδικά διαμορφωμένο χώρο και κορυφαία monitors)τι να το κάνεις?

Εγώ θα έλεγα να «κουρδίζεις» τα αυτιά σου με ένα cd αναφοράς (που σου αρέσει ο ήχος του) και με τα να κάνεις τις ρυθμίσεις manually.

Καλό είναι κάποια στιγμή να πάρεις ένα ζεύγος αξιοπρεπή monitors.

προσεχε τι λες...ειμαι κρυφος modulator!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου