Προς το περιεχόμενο

Jem 7v WH ( Replica ) Αντίγραφο


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Η κιθάρα (μαίμου) παίζει μια χαρά, εκεί την πάτησα εγώ.

Δεν έχουμε πει να αγοράζεις μόνο Gibson, που είσαι εξπέρ και άπιαστος? Τι τις θες τις δευτεράτζες?

 

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 44
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Δεν έχουμε πει να αγοράζεις μόνο Gibson, που είσαι εξπέρ και άπιαστος? Τι τις θες τις δευτεράτζες?

 

 

Δεν την αγόρασα Μαραθώνιε,κάποιος φίλος την έφερε για ανταλλαγή.

Είναι από το Νόιζ, ο ((φίλος ))

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι από το Νόιζ, ο ((φίλος ))

Μπορεί να μην το ήξερε ούτε αυτός...ξέρεις μετά την απομάκρυνση εκ του ταμείου...

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λέω πως πρέπει να κόψεις την πρωϊνή γιατί σε χαλάει  ;)

Τι να πω φιλε , τα πες ολα εσυ. Μπραβο που το ανακαλυψες.

 

ffmakis λιγο κουλο μου φαινεται μια κιθαρα να παιζει γαμω αν ειναι μαιμουδια. Επειδη εχουν περασει απο τα χερια μου αρκετες μαιμουδιες, στην αποδοση φαινοντε ολα. Εκει εχει μεγαλη διαφορα. Οσο για τις φωτο γνωμη μου ειναι οτι ο τυπος την πηγε για σερβις σε χασαπη κ επισης  της αλλαξε γεφυρα με μια μαρκα μ εκαψες. Πιστεψε με με ενα σερβις σωστο θα τη συνεφερεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1) Η κιθαρα εχει "replica" Lo-TRS tremolo

2) Εχει περιεργες βιδες πισω στο nut.

3) Ο σχηματισμος βιδων του AANJ neck ειναι διαφορετικος.

4) Το σωμα ειναι "κουφιο"

5) Το truss rod cover εχει αλλιως τις βιδες.

6) ........

+

+

+

Και το κυριοτερο   http://lmgtfy.com/?q=F0509338

 

:)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

--------------------------------------------------------------------------------

 

I was recently a winner for one of the F0509338 Ibanez 7vwh's on the bay and I stupidly did not do any research before I bought because the guy had pretty good feedback, 6 years and almost 5000 feedback, 99% positive with the negatives being just from seemingly unthoughtful buyers.

 

I don't think he is a scammer, but he could be. He said he runs a pawn shop(not the same pawn shop scammer in other threads) so some guy probably went in and sold it to him.

 

After a dispute and a few bits of evidence he issued a refund.

 

I usually just lurk on this website periodically but from now on I'll be monitoring this thread daily and help report fakes from now on.

 

Thanks to everyone that posted information about the F0509338, you guys just saved me some big bucks.

 

 

To serial number της κιθάρας πού έχω είναι το ίδιο F0509338

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

a friend bought this chibanez Jem a year and a half ago.. he didn't knew this was a fake.. but, now it's too late.. he wanted to sell it to me.. so, i came to this forum 'cause i knew there was something about that guitar. by joining this forum searching for some info i found some interesting features the real jems have... and that wasn't a real one.. but my friend always thought it was a reJem.. he paid $ 1500 for this guitar.. so thanks to this page i gave him the bad news.. this is for all of you asking for some pictures of this fakes... i wanted to upload the pic right here.. but i can't. the file size is restricted to new users? i neither can post links.. this is important!...

 

 

http://www.jemsite.com/forums/f29/misrepresented-amp-fake-copy-jem7s-on-e-bay-or-local-stores-made-in-china-45348-28.html

Να η κιθάρα φίλε brees21   πού την βλέπεις μιά χαρά

Είσαι ο μοναδικός .........

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η κιθάρα (μαιμού) παίζει μια χαρά, εκεί την πάτησα εγώ.

Βλεπω μια ρεπλικα jem στις αγγελιες και ο πωλητης ζητα ανταλλαγη με epiphone les paul http://www.noiz.gr/index.php?action=classifieds;sa=view;id=5705 Σαφως ειναι κατωτερη απο αυτη που παρεθεσες Μακη, απλα ρωταω εσενα και οποιον εχει παιξει με καποια ρεπλικα. Κατεβαινω Αθηνα σε μερικες μερες και σκεφτομαι να κουβαλησω την epi μου, allen και κατσαβιδια και να της ριξω μια ματια. Αξιζει ή ακομα και αν μου φανει μια χαρα αργα ή γρηγορα θα ξεχαρβαλωσουν τα παντα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μακη ο  συγκεκριμενος που στην εδωσε την κιθαρα μου ειχε προτεινει μια ανταλλαγη με μια μαλμστιν που δινω...αφου μου εκανε ολοκληρη ανακριση για την καταγωγη της κιθαρας μου,τον χαλαγε κι ολας το οτι δεν εδινα θηκη ας εδινε αυτος μαιμου...μετα μου ειπε κι ολας οτι δεν με αφηνει να το σκεφτω και να γινει αμεσως η ανταλλαγη γιατι εχει απειρες προτασεις...ε του ειπα τοτε να την δωσει γιατι θελω να το σκεφτω...και ξαφνικα ερχεται μηνυμα οτι θα περιμενει καμια μερα 2....μου πε οτι ειναι οριτζιναλ και οτι την πηρε απο music123....εκει του εριξα επιτηδες το μπαλακι για το τελωνειο και μου πε πως την εφερε ενας φιλος του απο αμερικη τελικα και οτι αυτος δεν αγορασε την κιθαρα απο εκει αλλα μια πεταλιερα και γι αυτο ξερει και κατι μπουρδες...οποτε την μυριστηκα την δουλεια...

 

 

ειναι αλητεια να γινεται αυτο και ιδιαιτερα σε εναν κλειστο χωρο οπως το φορουμ...παντως απ οτι εχω καταλαβει δεν ειμαστε χιλιαδες οι κιθαριστες στην αθηνα και καπου θα τον πετυχει καποιος...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου