Προς το περιεχόμενο

Jem 7v WH ( Replica ) Αντίγραφο


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν με ενδιαφέρει να αγοράσω JEM  ;)

 

 

Επειδη τυχαινει να πουλαω μια Jem original θα ηθελα να παραθεσω καποια για να ξεχωριζει καποιος της fake απο τις original εκ πρωτης οψεως!

1) Πολλες fake Jem εχουν πολυ μεγαλυτερο monkey grip!

2) Ολες οι original εχουν σφραγιδα πισω απο το μανικι (στο σημειο που ενωνεται με το σωμα, και στο Neckplate εχουν το χαρακτηριστικο συμβολο "JEM" και serial number!

3) Πολυ συχνα (ειδικα στο Ebay) κυκλοφορουν fake jem σε χρωματα που δεν εχει βγαλει η IBANEZ!

4) Οι floral (jem77fp, jem77bfp) καθως και οι Bsb ειναι σχεδον ακατορθωτο να αντιγραφουν αξιοπρεπως, γιατι οι μεν floral εχουν πανι κατω απο το λουστρο και οι δε Bsb εχει περιεργο βαψιμο!

5) Οι πιο συχνες Jem που αντιγραφονται ειναι οι Jem7vwh διοτι σε εμφανιση ειναι σχετικα "απλες"!

6) Σπανια θα δεις αντιγραφη jem7vwh με εβενο

 

Γι αυτο ΠΡΟΣΟΧΗ!     

 

 

Θελω και γω karma. Εγω τα ειχα γραψει αυτα  :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 44
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Φιλαρακι τσαμπα ανυσηχεις. Δεν το κοβω για μαιμου. Εχουν περασει απ τα χερια μου μαιμουδιες κ εχω δει απο κοντα αρκετες jem. Η κιθαρουλα ειναι original. Oλα τα βλεπω μια χαρα. Εσυ τι βλεπεις που δεν το ειδα ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@ ffmakis : Τσεκαρε τους μαγνητες τι λενε απο πισω

 

Δεν γράφει πουθενά made in japan,εκτός από την σφραγίδα πίσω από το Headstock.

Μαγνήτες,ποντεσιόμετρα δεν γράφουν το παραμικρό.

Εβγαλα το μανίκι  τίποτα ,....

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλαρακι τσαμπα ανυσηχεις. Δεν το κοβω για μαιμου. Εχουν περασει απ τα χερια μου μαιμουδιες κ εχω δει απο κοντα αρκετες jem. Η κιθαρουλα ειναι original. Oλα τα βλεπω μια χαρα. Εσυ τι βλεπεις που δεν το ειδα ?

 

Δηλαδή θες να μας πείς πως δεν σου κάνει καμία εντύπωση που η κιθάρα δεν έχει lo-pro-edge,το "Team J Craft" και το serial number είναι κακοφτιαγμένα και ούτε καν στη θέση τους,και οι βίδες που κρατάνε το Nut κοιτάνε η μιά την ανατολή και η άλλη την δύση έτσι;  ;)

 

@ ffmakis : Τσεκαρε τους μαγνητες τι λενε απο πισω

Κάτι του στύλ "Stylish fair-sound blueness electricity guitar pickups"  8)

Occam's razor makes the cutting clean.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου