Προς το περιεχόμενο

'Ανισα ταστα


Προτεινόμενες αναρτήσεις

οταν λες εχει πεταχτει εννοεις οτι εχει βγει απο το ξυλο;

ή οτι απλα ειναι πιο ψηλο απο τα προηγουμενα;

αν ειναι το 2 και επιπλεον οταν παιζεις στο 18, 19,...

το προβλημα σταματαει τοτε καπως πρεπει να κατευει το 18 ;)

 

μαλλον δεν καταλαβατε πριν τι ελεγα εννουσα το πρωτο που ειπες οτι εχουνε πεταχτει εξω απο το ξυλο και εχει κενο απο κατω απο το ταστο.Πιστευω τωρα καταλαβες τι εννοω.δλδ μερικα ταστα πχ το 17 και το 8 εχουνε βγει απο την ταστιερα προς τα εξω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 40
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

μαλλον δεν καταλαβατε πριν τι ελεγα εννουσα το πρωτο που ειπες οτι εχουνε πεταχτει εξω απο το ξυλο και εχει κενο απο κατω απο το ταστο.Πιστευω τωρα καταλαβες τι εννοω.δλδ μερικα ταστα πχ το 17 και το 8 εχουνε βγει απο την ταστιερα προς τα εξω.

τοτε θελεις μαστορα

Ας σου προτηνουν τα παιδια καποιον για αυτη τη δουλεια

μιας και εγω δεν ξερω αφου διορθωνω ο ιδιος τα προβληματα μου ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τοτε θελεις μαστορα

Ας σου προτηνουν τα παιδια καποιον για αυτη τη δουλεια

μιας και εγω δεν ξερω αφου διορθωνω ο ιδιος τα προβληματα μου ;)

 

αφου θελει να την παμε την κοπελα για να την κοιταξουμε αμα κανα παιδια ξερει κανα καλο μαστορη ας μας το πει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφού έχουν βγει από τη θέση τους , δεν θέλουν ξύσιμο βέβαια, στην ακουστική μου είχε πεταχτεί 1 τάστο και έβαλα ένα χοντρό πανί πάνω στην ταστιέρα, και πάνω από το πανί στο συγκεκριμένο τάστο ακούμπησα και το τονίζω! Μια βαριοπούλα , με το ένα χέρι την ταστιέρα με το άλλο το σφυρί και ακουμπημένα όπως ήταν στο σωστό σημείο έβαλα δύναμη και το τάστο μπήκε στη θέση του .. και δεν ξαναβγήκε…. Αυτό έγινε αφού την παρέλαβα από το μάστορα για αλλαγή τάστων, δεν του την ξαναπήγα και ούτε την ξαναπάω…

Θα με ενδιέφερε αν κάποιος ξέρει που μπορώ να βρω τάστα να τα αλλάζω μόνος μου… 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφού έχουν βγει από τη θέση τους , δεν θέλουν ξύσιμο βέβαια, στην ακουστική μου είχε πεταχτεί 1 τάστο και έβαλα ένα χοντρό πανί πάνω στην ταστιέρα, και πάνω από το πανί στο συγκεκριμένο τάστο ακούμπησα και το τονίζω! Μια βαριοπούλα , με το ένα χέρι την ταστιέρα με το άλλο το σφυρί και ακουμπημένα όπως ήταν στο σωστό σημείο έβαλα δύναμη και το τάστο μπήκε στη θέση του .. και δεν ξαναβγήκε…. Αυτό έγινε αφού την παρέλαβα από το μάστορα για αλλαγή τάστων, δεν του την ξαναπήγα και ούτε την ξαναπάω…

Θα με ενδιέφερε αν κάποιος ξέρει που μπορώ να βρω τάστα να τα αλλάζω μόνος μου… 

 

 

Καλα πλακα κανεις τωρα???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γλωσσική Ψυχεδέλεια...

 

Πόσο χαμηλό είναι το action?

Λες πως τα τάστα έχουν εύρος 1,05-1,35 mm, δηλαδή 0,3 mm. Λιγότερο απο 1/3 του χιλιοστού. Είναι πολύ αυτό?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γλωσσική Ψυχεδέλεια...

 

Πόσο χαμηλό είναι το action?

Λες πως τα τάστα έχουν εύρος 1,05-1,35 mm, δηλαδή 0,3 mm. Λιγότερο απο 1/3 του χιλιοστού. Είναι πολύ αυτό?

 

 

Δενμπορω να παιζω με ψηλο action ειναι σεταρισεμνη η γεφυρα τσιμα τσιμα με το να αρχισουν να μην ακουγονται καλα η νοτες αλλα τωρα το ανεβασα λιγακι να σου πω την αληθεια εχω και υποψιες οτι θελει και σφιξιμο η βεργα μηπως πρεπει να την παω σε ενα μαστορα για ενα καλο σεταρισμα και αν εχω ακομα προβλημα μετα να την παω για ξισιμο ταστων( κατι που θελω να αποφυγω βεβαια)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου