Προς το περιεχόμενο

Hard rock στις παιδικές ταινίες


RayDTutto

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν ξέρω πόσοι από εδώ μέσα έχουν παιδιά ή παρακολουθούν παιδικές ταινίες, αλλά μου κάνει εντύπωση η εμφάνιση hard rock τραγουδιών ως soundtrack. Είχα δει το Megamind που είχε μέσα GnR, Ozzy, AC/DC, τώρα είδα τα Στρουμφ που είχαν και αυτά AC/DC. Τι γινεται; Η κόρη μου - 6 ετών - γυρνούσε μες το σπίτι για κανα μήνα τραγουδώντας το Crazy Train... ???

 

 

 

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υγιεστατο το βλεπω.

Αν ειχαν γυριστει στην Ελλαδα, θα ακουγαμε στο soundtrack απο Βισσυ μεχρι Κιαμο... ;D

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν αντιλέγω κατά βάση - αν και δεν θα ήταν το καλύτερο μου να τραγουδάει η κόρη μου το Highway to Hell. Απλώς μου κάνει εντύπωση και μου ρθε κάπως ξαφνικό.

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...αν και δεν θα ήταν το καλύτερο μου να τραγουδάει η κόρη μου το Highway to Hell. Απλώς μου κάνει εντύπωση και μου ρθε κάπως ξαφνικό.

Και γω (ευτυχως) αυτα και αλλα παρομοια ακουγα (αθελα μου απο τον αδερφο μου) οταν ημουν στην ηλικια της κορης σου και βγηκα μια χαρα "παιδι" ;D

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν θα ήταν το καλύτερο μου να τραγουδάει η κόρη μου το Highway to Hell.

Εγώ πάλι αν είχα κόρη, θα έκανα τούμπες έτσι και το τραγουδούσε!

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα καλα, σε ενοχλησε  η μουσικη  και οχι  η  βια, σε διαφορες μορφες , που ειναι διαχυτη

σε ολες τις παιδικες ταινιες ...

μεχρι και τα στρουμφακια ηταν ..οπλισμενα

...γηρασκω αει διδασκομενος...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα καλα, σε ενοχλησε  η μουσικη  και οχι  η  βια, σε διαφορες μορφες , που ειναι διαχυτη

σε ολες τις παιδικες ταινιες ...

μεχρι και τα στρουμφακια ηταν ..οπλισμενα

ναι σωστο αλλα ηταν πιρουνια και κουταλες  xd ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eδώ σε μερικά καρτούν συμμετέχουν και οι ίδιοι οι rock-stars, όχι μόνο η μουσική τους... ;D  ;D

 

Duck Dodgers (With Dave Mustaine) - In Space, No One Can Hear You Rock - YouTube

 

Και στους simpsons πάντως έχουν παρελάσει πολλά μεγάλα group, αλλά δεν απευθύνονται σε πολύ μικρό κοινό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κόρη μου - 6 ετών - γυρνούσε μες το σπίτι για κανα μήνα τραγουδώντας το Crazy Train... ???

 

συμπεθεριάζουμε ;  έχουμε καλές σχέσεις  με το hard rock  και με το basket... ::)  είμαστε και ομορφόπαιδα  ;D

 

 

rust never sleeps

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου