Προς το περιεχόμενο

προβλημα με EZDRUMMER


Προτεινόμενες αναρτήσεις

μηπως μπορεις να μου εκσηγησεις πως μπορω να κανω το ezdrummer να παικσει μεσο του cubase γιατι τα εχω εγκαταστησει και τα δυο.τι πρεπει να κανω για να αναγνωρισει το cubase το ezdrummer?

 

Λοιπόν, πήγαινε Devices-->Vst Instruments. Εκει σε κάποια από τις κενές μπάρες που έχει (που φορτώνεις VST's) κάνε κλικ και από τη λίστα που θα σου βγάλει επέλεξε το ezdrummer. Στη συνέχεια θα ανοίξει και θα αρχίσει να φορτώνει τις βιβλιοθήκες. Δημιούργησε ένα midi track και στις επιλογές του track αυτού (όπως το κάνεις highlight αριστερά από το workspace του Cubase σου βγάζει σε μια στήλη το μενού του εκάστοτε καναλιού) στο "Out" κάνε κλικ και επέλεξε το ezdrummer πάλι (έτσι λες στις μιντι αξίες να "παίρνουν" ήχο από το ez ;) )

 

Ελπίζω να τα καταφέρεις!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 27
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Για να ανοίξεις το EZdrummer στο cubase, πατα F11 να εμφανιστεί VST instruments panel.

Θα το δείς κάνoντας κλικ σε μιά κενή θέση.

Αν δεν υπάρχει,παίζει πρόβλημα εγκατάστασης !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια χαθηκα μπερδευτικα !!!! δεν ξερω τι μου γινετε το μονο που θελω ειναι οτι παιζω στα e-drums μου να μπορω να το βλεπω κ να το ακουω την στιγμη που το παιζω σε εικονικα δρθμσ στο laptop κ εαν γινετε να βαζω κ ρυθμους οπως στο ezdrummer  κ να παιζω.εαν καταλαβατε τι εννοω κ εχετε καποια λυση πανω σε αυτο βοηθηστε με γιατι πεδευομαι 3 μερες τωρα κ βαρεθηκα. τα drums δεν εχουν θυρα midi μονο usb κ ετσι τα ενονω με το laptop

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το ezdrummer ανοίγει μόνο του με την εφαρμογή toontrack solo.

στο cubase 4 σε δημιουργία νεόυ καναλιού έχει επιλογή instrument, ένα απο τα οποία είναι το ezdrummer. αυτα ξέρω, αυτά λέω.  :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε μου, ezdrummer και vista ξεχνα το, σου μιλαω ως παθων ,και να στο δει στα vst το cubase δεν κατεβαζει τις

βιβλιοθηκες ηχων. Στησε και τα XP (dual boot) οπου δουλευει μια χαρα

γιατι θα εχεις προβληματα και με πολλα-πολλα αλλα προγραμματα και καρτες ηχου.

www.myspace.com/kouroubela

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτο που δεν ξερο ειναι εαν ο εγκεφαλος που εχουν τα drums μου (millenium HD100) επειδη δεν εχει καλωδιο midi και εχει μονο usb πως μπορω εαν γινεται να κανω τα drums να ακουγονται στο pc

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια χαθηκα μπερδευτικα !!!! δεν ξερω τι μου γινετε το μονο που θελω ειναι οτι παιζω στα e-drums μου να μπορω να το βλεπω κ να το ακουω την στιγμη που το παιζω σε εικονικα δρθμσ στο laptop κ εαν γινετε να βαζω κ ρυθμους οπως στο ezdrummer  κ να παιζω.εαν καταλαβατε τι εννοω κ εχετε καποια λυση πανω σε αυτο βοηθηστε με γιατι πεδευομαι 3 μερες τωρα κ βαρεθηκα. τα drums δεν εχουν θυρα midi μονο usb κ ετσι τα ενονω με το laptop

Και με το γιου ες μπι μια χαρα κανεις την δουλεια σου δεν χρειαζεσε midi port.

Πολυ σκατοφατσα ο τυπος αλλα την δουλεια του την κανει.

:)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου