Προς το περιεχόμενο

Toontrack superior drummer (S2.0)


hampis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το BFD θεωρείται βαρύ; Έξι μήνες που το χρησιμοποιώ* μου φαίνεται μια χαρά απ'τη στιγμή που έχω επιλέξει απ'τα options να φορτώνω όλα τα samples στη RAM. Δεν έχω δουλέψει με άλλα παρόμοια προγράμματα.

 

 

*την έκδοση lite

 

Εχω 30 DVD με τυμπανα BFD*

 

καλά πλάκα κάνω  ;)*

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια μπερδεύτηκα  ???

 

για Superior drummer ρωτησα και μια μου λέτε για dfh,μια πόσο βαρυ ειναι το bfd και μετα μου δειχνετε ενα τυπο να παιζει ντραμς με το πιανο του !!!

 

Οπως και να έχει καλοδεχούμενες οι απόψεις σας και μη με παρεξηγησετε,πλακα κανω

 

απο toontrack παντως άλλα μου ειπαν οτι θα ειναι μια χαρα το συστημα μου...μπερδευτηκα

Και αφου θελει τοσο δυνατο μηχανημα γιατι δεν το λει στις απαιτησεις συστηματος στο επισημο μανουαλ που κατεβασα για s2.0 ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν τελικά εγκατέστησα το S2.0 on line download και περιμένω να ερθουν τα αλλα samples.Ήμουνα τόσο ασχετος που νομιζα οτι ο ηχος βγαινει απο τον εγκεφαλο αντι για την καρτα ηχου και περιμενα να αουσω αλλα τίποτα.Τελος παντως άρχισα να ακουω αλλα

1.Το σημα χανεται δηλαδη χτυπαω και ειτε ακουγεται με καθυστερηση ειτε κοβεται.(latency λέγεται αυτο?)

2.τα τομ ειναι λιγο χαμηλα αλλα αυτο νομιζω δεν ειναι προβλημα

 

Το σιγουρο ειναι οτι χρειαζομαι μνημη μαι καρτα ηχου.

μια δυο προτάσεις για καρτα ηχου για το μηλαράκι μου ? και απο που ? στην Αθηνα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Επειδή έχει χιλιοαναλυθεί στο φόρουμ και για να σου προτείνουμε και κάτι πρέπει να ξέρουμε πόσα δίνεις, γιατί ακριβως το θες και παει λέγοντας, θα σου δώσω κάποια links από κάρτες ήχου που ειναι μια χαρά να πάρεις για το laptop..

 

Κάρτα ήχου m-audio fast track usb (μπορεις να χρησιμοποιήσεις τα Protools m-powered με αυτή οπότε γλιτώνεις από έξοδα για cubase και άλλα..)

 

Καρτα ήχου Tascam US-122

 

Line6 Tone port UX1

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Δεν υπάρχει περίπτωση με macbook,laptop ή notebook να τρέξεις το DFH Superior.???

 

εγω με λαπτοπμ το τρεχω απροβληματιστα ρε μαν...

www.myspace.com/alexiguitar

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου