Προς το περιεχόμενο

Ετοιμοι ρυθμοί / loops από τουμπερλέκι


ggeorge

Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλησπέρα σας

Μόλις σας ανακάλυψα και πραγματικά σας αξίζουν συγχαρητηρια. !!!!

Ασχολούμαι ερασιτεχνικά με τη μουσική παίζοντας μπουζούκι και κιθάρα (συνοδία μπουζουκιού μονο)

Οχι κατι ιδιαιτερο...

 

Στο παρελθόν είχα προσπαθησει να ηχογραφήσω (αν θυμάμαι καλά ήταν το 2000) και είχα γραψει ενα δικο μου τραγουδάκι με κιθάρα μπουζούκι και τουμπερλέκι, οπου είχε παίξει ένας φίλος. το αποτέλεσμα φυσικά ήταν μετριο καθώς δεν ειχα γνωσεις... Το προγραμμα ήταν το logic audio platinum (Αν θυμάμαι καλά). Τώρα έχω το nuendo, το οποίο μολις το εγκατεστησα και απο αύριο θα αρχίσω να παίζω μαζί του....

 

να σας κάνω λοιπον την πρώτη μου ερώτηση. και θα ακολουθήσουν μάλλον πολλές...  ;) Ισως το θεμα να πρέπει να μπει αλλου, αν και εδω κολλάει το τουμπερλέκι... Δεν βρήκα κατι με μια πολύ γρηγορη αναζητηση.

 

Το πρόβλημά μου είναι με το τουμπερλέκι. Πλεον δεν εχω καποιον να μου παίζει. Ετσι ερχομαι στην ερώτηση. Υπάρχουν ετοιμοι ήχοι σε wav ή mp3 με ελληνικούς ρυθμούς; Ζειμπέκικο χασαπικο κλπ για τουμπερλέκι ωστε να τα προσθετω ευκολα; Με τους ηχους που φτιάχνω με προγράμματα δε θα ήθελα να μπλέξω καθώς θα μπερδευτώ πολυ. Θα ήθελα να ασχοληθω μονο με ηχους ηχογραφημένους και όχι με midi ( ετσι λεγονται; ). Κάθε βοήθεια δεκτή....

Να στε καλά , και πάλι συγχαρητήρια....

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

τι ακριβως είναι αυτό; εχει ετοιμους ρυθμούς; νομιζω ότι τους φτιάχνεις μονος σου ετσι;

οποτε φτιάχνεις οτι θελεις; Πολυ καλο φαίνεται . να σαι καλα ευχαριστω....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι το καλύτερο Vsti με έτοιμους ethnic ρυθμούς.

Εχει αρκετούς ανατολίτικους ρυθμούς με 10δες παραλλαγές

Απλό και εύκολο στη χρήση  ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου