Προς το περιεχόμενο

Ακουστικά τύμπανα αθόρυβα στο σπίτι


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αν μιλάς μόνο για τα τύμπανα (και όχι και για τα triggers, τις σήτες και τα B8), 800 Ευρώ είναι πάρα πολλά για entry level σετ - που αυτό ουσιαστικά είναι και η Forum και η Cabria. Ψάξε και αλλού, συμπεριλαμβάνοντας και το eBay (κυρίως το γερμανικό και το αγγλικό) και τα εγχώρια μαγαζιά.

Something Wicked This Way Comes

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 23
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

....και μιας και δεν έχω αποφασίσει ποια από τις δυο (Pearl ή Premier) να διαλεξω ποια θα συνιστούσατε.Πιο φτηνη η Premier αλλα η Pearl ερχεται και με hihat,crash,ride (τωρα για ποιοτητα αυτα τα πιατα της δεν ξερω).Ουτως η άλλως θα παρω το σετακι της sabian.Eπισης να προσθέσω οτι σιτες ωραιες και φτηνες εχει και το drumstore απο οτι ειδα οποτε μπορει να παρω απο εδω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η Forum εδώ στο drumstore έχει 690. Άν δε τα πάρεις και όλα απο κεί μπορεί να παίξει κ καμιά έκπτωση. Το θέμα είναι οτι στα μαμίσια πιάτα μπορείς με κάποιο τρόπο να εφαρμόσεις αισθητήρες ακόμα και αυτοσχέδιους και mutes και να τα έχεις αποκλειστικά για μελέτη. [Ψαξτο αυτό] Έτσι τα άλλα πιάτα που θα πάρεις όταν κ όποτε θα τα έχεις για live ηχογραφήσεις κτλ....

Τα forum τα έχω κ εγώ και είναι εξαιρετικό σετάκι για καθημερινή χρήση. Άν θες κατι ουσιαστικά καλύτερο πρέπει να πάς πάνω απο 800-1000ε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαι εγω μάλλον για forum προσανατολιζομαι.Αυτο το λευκο σετακι ειναι τρελλα.

Σε αυτο το εγγλεζικο σαιτ δε λει διαστασεις αλλα υποθέτω οτι ειναι 22-12-13-16 και 14 ταμπουρο ή κανω λάθπς.Φιλε μου έχω πιάτα ηλεκτρονικα roland-yamaha-kit toys  δεν έχω αναγκη απο αυτα, αληθινά για live δεν εχω γιαυτο γλυκοκοιταζω αυτα τα sabian b8 και βλεπω αριστεσ κριτικες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ψαξτο αρκετά παντως απο το εξωτερικό γιατί μπορεί τελικά να σου ρθει ακριβότερα. Όσο για τα πιάτα είναι μια άλλη μεγάλη ιστορία. Καλά τα Β8 δεν λέω και πιθανότατα θα σε καλύψουν, προσπάθησε όμως να ακούσεις όσα περισσότερα μπορείς απο κοντά γιατι ότι κριτικές και να διαβάσεις δεν θα βγάλεις άκρη. Έχε υποψην σου οτι ενώ με λίγα λεφτά μπορείς να πάρεις ένα αξιοπρπές drumσετ που με καλά δέρματα κόυρδισμα κτλ θα ακούγεται υπέροχα, στα πιάτα ετοιμάσου να τα σκάσεις.... Στο λεω γιατί την έχω πατήσει δις με αυτή την ιστορία...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοιταξε το σκεφτηκα πολυ για Αγγλια.Εαν μου ελεγες πριν απο 2 χρονια θα σου ελεγα απο εδω.Με τη λιρα ομως να εχει πεσει τοσο πολυ συμφερει απο εξω.Το ιδιο σετ εξω 409 λιρες = 450 ευρω.Γιατι να δωσω 690 ?

Και να σου πω και κατι αλλο? Γιατι οι εισαγωγεις αφου τους βγαινει πλεον πιο φτηνο το κόστος κτησεως απο εξωτερικο λογω ανατιμησης ευρω δε μειωνουν αντιστοιχα και τις τιμες εδω ? Μπορει να θελουν να αυξησουν το περιθωριο κερδους τους αλλα και εμεις δεν τρωμε ''κουτοχορτο''.Φυσικα δεν θελω να θιξω κανενα καταστημα συγκεκριμενα- γενικα μιλαω.

 

Για τα πιατα εχεις δικιο αλλα δε μπορω να σκασω πολλα.Επειδη φανταζομαι οτι το σετακι της pearl θα ειναι μαπα για αυτο κοιταω και  τα sabian b8.Nomizo στα λεφτα τους πρεπει να αξιζουν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικά δεν είναι μονο το αρχικό κόστος. Βάλε μεταφορικά βάλε τελωνείο άσε που μπορεί να σου χρεώσουν τη διαφορά του φπα. Γι αυτό με βλέπεις διστακτικό. Δεν είναι δα κ κανας φάκελος είναι 3 θεόβαρες κούτες!!!! Η Αγγλία έχει ενα περίεργο καθεστώς που είναι μεν Ε.Ε αλλά κάτι παίζει, δεν ξέρω τί ακριβώς.

Άν δεις τον thomann τα χει ακριβώς ίδια τιμή με εδώ

http://www.thomann.de/gr/pearl_fz725zb_standard_31.htm

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

....και μιας και δεν έχω αποφασίσει ποια από τις δυο (Pearl ή Premier) να διαλεξω ποια θα συνιστούσατε.Πιο φτηνη η Premier αλλα η Pearl ερχεται και με hihat,crash,ride (τωρα για ποιοτητα αυτα τα πιατα της δεν ξερω).Ουτως η άλλως θα παρω το σετακι της sabian.Eπισης να προσθέσω οτι σιτες ωραιες και φτηνες εχει και το drumstore απο οτι ειδα οποτε μπορει να παρω απο εδω

H καλυτερη προσφορα παντως που παιζει σε αυτα τα χρηματα κοντα ειναι αυτη πιστευω

http://www.thomann.de/gr/gretsch_catalina_maple_fusion_tobacc.htm

Βεβαια θα χρειαστεις + βασεις +πιατινια.Αλλα πιστευω οτι αξιζει.Ειναι πραγματικα τσαμπα για αυτα που δινει.

Για πιατινια που σκεφτεσαι η θα σκασεις λεφτα και θα τα κρατησεις,η θα παρεις φτηνα και θα τα αλλαζεις κατα καιρους.Τα b8 ανηκουν κακα τα ψεμματα στην 2η κατηγορια.

Για μενα πηγαινε τωρα το Πασχα Κωνσταντινουπολη και δωσε 250 ευρω το πολυ και παρε ενα καλο σετ απο πιατινια.

Η ολη ιστορια θα σου παει ετσι 800 + βασεις.Και θα εχεις ενα αξιοπρεπες-καλο σετακι.

Η αποφαση δικη σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εννοω όλα μαζι με triggers mesh heads και αμοιβη του.Υπενθυμιζω οτι η forum εχει σχεδον 700 εδω

 

Νομίζω ότι για όλα αυτά η τιμή είναι καλή.

Τώρα μεταξύ Cabria και Forum, προσωπικά θα διάλεγα την Cabria - παρότι έχω παίξει με Forum και μ' άρεσε - γιατί είναι φτηνότερη και γιατί έχω και ένα προσωπικό κόλλημα με την Premier, ακόμη και αν πρόκειται για τα κινεζο-ταϊβανέζικα μοντέλα της... Άσε που το white pearl χρωματάκι της Cabria της δίνει και ένα βίνταζ βάιμπ (άλλο δικό μου κόλλημα... ;)). 

Something Wicked This Way Comes

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου