Προς το περιεχόμενο

Ερωτηση για SD μαγνητες


rocka cola

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα παιδεια.

Θελω να αλαξω τον bridge μαγνητη στην fernandes μου και ειμαι αναμεσα

σε SD custom και custom5.Ξερει κανεις τι διαφορες εχουν μεταξυ τους ηχητικα?

Και γενικοτερα καμια γνωμη για τους 2 μαγνητες?

Η κιθαρα ειναι lespaul style και ο ηχος που θελω να πετυχω ειναι τυπου stoner/heavy rock.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξερει κανεις τι διαφορες εχουν μεταξυ τους ηχητικα?

 

Στο παρακάτω link μπορείς να τους ακούσεις και να κρίνεις ο ίδιος:

http://www.seymourduncan.com/support/audio-samples/humbuckers_and/

 

Για τα είδη που σε ενδιαφέρουν να παίξεις μάλλον πρέπει να ψαχτείς με ενισχυτές και εφέ μιας και δεν αναφέρεις τον εξοπλισμό σου.

Δες και μέσω της "αναζήτησης" που υπάρχει στην πάνω μεριά της σελίδας βάζοντας τη λέξη "stoner" για παράδειγμα. 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

thx για τις συμβουλες φιλε sonic.

Εχω ανοιξει θεμα παλιοτερα και εχω κατατοπιστει πανω κατω στο τι πρεπει να κανω.

Πιο συγκεκριμενα ειμαι κατοχος ενος marshall jvm205h που μπορει να με καλυψει σε συνδιασμο με καποιο fuzz(για το οποιο βρισκομαι ειδη σε αναζητηση).

Το προβλημα μου ειναι οτι η κιθαρα μου εχει εναν emg81 και sustainer και ο ηχος ειναι πολυ "τετραγωνος".Με τους SD εχω καλη σχεση απο το παρελθον,γι αυτο και επελεξα ξανα να κανω αγoρα απο αυτη την μαρκα.Τους μαγνητες τους ακουσα απο το site απλα

ζηταω μια πιο χειροπιαστη γνωμη απο καποιον που να τους εχει χρησιμοποιησει,η γενικοτερα μια αποψη στο τι να προτιμησω απο αυτους τους 2.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου