Προς το περιεχόμενο

Μπασο Χειροποιητο


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 21
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εξαρτάται από τις δικές σου ανάγκες γιαυτό κανείς δεν μπορεί να σου δώσει μία απάντηση που να σε καλύψει.

 

Δική μου άποψη είναι ότι νούμερο ένα κριτήριο πρέπει να είναι ο ήχος είτε επιλέξεις όργανο παραγωγής είτε κάποιου τεχνίτη. Αν πας σε custom λύση σίγουρα θα μπορείς να φτιάξεις ενα μοναδικό όργανο σχεδιασμένο ακριβώς για να καλύψει τις δικές σου αισθητικές κ τεχνικές απαιτήσεις αλλά το πιο πιθανό είναι να το "παντρευτείς" κιόλας.

 

(όργανα παραγωγής)  ήχος - μεταπωλητική αξία - άνεση στο παίξιμο - εμφάνιση - μοναδικότητα - ήχος  (custom)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξεκίνα από αυτήν την απλή ερώτηση;

 

Τι δεν μπορώ να βρω σε όργανα παραγωγής και θέλω να πάω σε χειροποίητο;

 

Θα απλουστεύσεις κατά πολύ την αναζήτησή σου.

Bagpipes are louder than banjos.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επίσης ξέρω μια περίπτωση που 2000+ ευρώ πήγανε χαμένα απο την άποψη οτι μπορεί το όργανο να ήτανε μαμάτο αλλά δεν πέτυχε το συγκεκριμένο ηχόχρωμα και η αίσθηση,άρα ρίσκο μεγάλο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω απλα ρωταω καλα μαστορια να καλυψουν αυτα που θελω απο θεμα φινιρισματος και απο θεμα κατασκευαστικου και ηλεκτρονικων...

 

 

Ξερω την διαφορα custom και ετοιμου  ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πρωτα απο ολα απο που εισαι κ σε ποια πολυ ψαχνεις μαγαζι?

A musician who is travelling with the old blues while searching the psychedelic groovie sounds of the 60's with his guitar.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο Woodstock είναι Αθήνα, είναι μπασίστας, και έχω δεί handmade μπάσα του (και neck trou κατασκευές). Στείλε του ένα pm

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου