Προς το περιεχόμενο

msd telegun η κατι σε λαμπα οπως vox bulldog?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

TO ΨΑΧΤΗΡΙ ΤΟΥ ΦΟΡΟΥΜ;  ;D

 

Ελπίζω να καταλαβαίνεις ότι η ερώτησή σου είναι κάπως... απελπιστικά ελλιπής. Θα πρέπει να μας προσδιορίσεις τα ουσιώδη, όπως το τι κιθάρα έχεις, τι ενισχυτή, τι ήχους θες να βγάλεις κι αν σε απασχολεί μόνο το παίξιμο στο σπίτι ή αν προσανατολίζεσαι και σε πρόβες-λάιβ.

 

 

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

TO ΨΑΧΤΗΡΙ ΤΟΥ ΦΟΡΟΥΜ;  ;D

 

Ελπίζω να καταλαβαίνεις ότι η ερώτησή σου είναι κάπως... απελπιστικά ελλιπής. Θα πρέπει να μας προσδιορίσεις τα ουσιώδη, όπως το τι κιθάρα έχεις, τι ενισχυτή, τι ήχους θες να βγάλεις κι αν σε απασχολεί μόνο το παίξιμο στο σπίτι ή αν προσανατολίζεσαι και σε πρόβες-λάιβ.

 

 

ΕΧΕΙΣ ΔΙΚΙΟ ΦΙΛΕ ΜΟΥ. ΕΧΩ ΕΝΑΝ LANEY LC 30 ΛΑΜΠΑΤΟ CLASS A , ΚΑΙ ΑΠΟ KIΘΑΡΕΣ ΕΧΩ TELECASTER KAI LES PAUL EPIPHONE GOTHIC. ΤΗΝ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΤΗΝ ΕΧΩ ΓΙΑ LIVE ΣΕ ΣΤΥΛ SUPERMARKET. ΓΕΝΙΚΑ ΠΑΙΖΩ BLUES. ΑΛΛΑ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΜΙΑ ΚΑΛΗ ΠΑΡΑΜΟΡΦΩΣΗ ΓΙΑ ΠΑΣΗΣ ΦΥΣΕΩΣ ΚΟΜΜΑΤΙΑ. ΓΙΑ BLUES ΕΧΩ ΤΟ BLUES DRIVE ΤΗΣ BOSS. ΠΡΟΣΦΑΤΑ ΑΓΟΡΑΣΑ ΤΟ BULLDOG ΑΛΛΑ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΛΙΓΕΣ ΜΕΡΕΣ ΑΝΤΙΛΗΦΘΗΚΑ ΤΗΝ ΥΠΑΡΞΗ ΤΟΥ MSD.ΕΧΩ ΤΗΝ ΕΥΚΑΙΡΙΑ ΝΑ ΠΟΥΛΗΣΩ ΤΟ BULLDOG ΦΥΣΙΚΑ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΑΞΙΖΕΙ. ΓΙΑΤΙ ΕΧΕΙ ΕΝΑ ΚΑΛΟ. ΕΧΕΙ ΛΑΜΠΑ ΚΑΙ ΔΙΝΕΙ ΟΓΚΟ... ΠΡΑΓΜΑ ΠΟY ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΣΕ LIVE. ΟΠΟΤΕ???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άγγελε καλώς ήρθες! Μην γράφεις με κεφαλαία σε παρακαλώ, απαγορεύεται από τους κανονισμούς του φόρουμ (και κάνει τα ποστ σου δυσανάγνωστα).

 

Ο εξοπλισμός σου μου φαίνεται μια χαρά. Το Bulldog πάντως από ότι θυμάμαι δεν ειδικεύεται τόσο σε blues ηχοχρώματα. Το MSD μου έχει εξάψει την περιέργεια αλλά δυστυχώς δεν έχει τύχει να το δοκιμάσω. Γίνεται μια κουβέντα για αυτό σε ένα παράλληλο θρεντ οπότε ρίξτου μια ματιά και κάνε κι ένα ψαξιματάκι στο φόρουμ, έχουν ξανασυζητηθεί τα δυο πετάλια.

 

Η λάμπα μπορεί όντως να δώσει όγκο αλλά δεν είναι αποκλειστικό προνόμιό της. Πολλά solid state πεταλάκια μπορούν επίσης να αριστεύσουν σε αυτόν τον τομέα, όπως βεβαίως και σε λάιβ καταστάσεις. Το Bulldog, όπως και γενικά όλα της σειράς Cooltron, τα έχω δοκιμάσει και πιστεύω ότι είναι πιο άγριο από κάποιο για blues χρήση, αλλά από την άλλη είναι αρκετά all-around. Kι εμένα μου αρέσουν ιδιαίτερα τα λαμπάτα πετάλια αλλά στην πλειοψηφία τους είναι και πιο ακριβά από τα solid state, οπότε αν θες προτάσεις για αυτά, πες μας κι εδώ είμαστε.

 

Όσον αφορά στον όγκο, μπορείς πιστεύω να τον πετύχεις βάζοντας τον ενισχυτή σε setting που να έχει πολύ μικρό δικό του overdrive, σε "ικανοποιητικές" ενδείξεις μπάσων και μεσαίων και προσθέτοντας το (ήπιο) gain από το πεταλάκι της αρεσκείας σου.

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άγγελε καλώς ήρθες! Μην γράφεις με κεφαλαία σε παρακαλώ, απαγορεύεται από τους κανονισμούς του φόρουμ (και κάνει τα ποστ σου δυσανάγνωστα).

 

Οκ φίλε μου συγγνώμη για τα γράμματα. Και σε ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια και απο μενα...

 

επειδη εκανα παρομοια ερωτηση πριν λιγο καιρο ολες οι γνωμες και το δικο μου ψαξιμο πηγε προς το msd telegun το οποιο μολις παρελαβα στο γραφειο και εννοειται δε βλεπω την ωρα να ξεκουμπηστω απο εδω και να παω να λιωσω στην κιθαρα...

 

υπομονη μια μερα για να σου πω την γνωμη μου μετα απο το αποψινο τεστ ντραηβ....εαν προλαβω θα ανεβασω και βιντεακι γιατι ειναι πολυς ο κοσμος που αναρωτιεται και το msd δεν ειναι πολυκυκλοφοριμενο ακομα ....

 

 

μεχρι τοτε ριξε μια ματια και στις απαντησεις που ελαβα ....  http://www.noiz.gr/index.php?topic=168010.0

 

 

φιλικα

 

Βαγγελης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eπανηλθα με νεα....

 

μολις εκλεισε το πρωτο ακουσμα του νεοαποκτηθεντος πολυποθητου πεταλιου το οποιο απλα ΣΚΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΒΕΙ τα σπαει και οτι αλλο hip σε χαρακτηρισμο υπαρχει...

 

επεξα μονο καμια ωρα σε χαλαρους ρυθμους και ακουσα περισοτερα απο οσα περιμενα απο blues με οριακη παραμορφωση , hard rock distortion απλα πααααρα πολυ καλο γενικα οτι προλαβα να δοκιμασω ακουστικε τελεια !!!

 

περισσοτερα αργοτερα !!!  πιστευω να βοηθησα ολιγον

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ερχεται τασο....κατσε να σβησει τα κερακια η κορη μου και να την κανει και ο κοσμος και θα αρχισει η ηχογραφηση χεχεχεχεχεχεχε

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πλακα κανεις?????!!!!

Εχει γεννεθλια η κορη σου και εσυ καθεσαι και ασχολεισαι με αυτο???

Εισαι θεος τελος!!!

Να τη χαιρεσαι τη κορουλα σου...

Περιμενω δειγμα του ποιο hard γκαζιου που μπορει να βγαλει αυτο το μαραφετι...

 

www.kerinoi.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου