Προς το περιεχόμενο

Smooth


Επισκέπτης

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αλλο ενα,σε πολυ διαφορετικο υφος απο τα υπολοιπα και πολυ περισσοτερο αυτοσχεδιαστικο!!Ελπιζω να σας αρεσει, και οπως παντα περιμενω σχολια, παρατηρησεις, βελτιωσεις κλπ

 

www.myspace.com/jimipap

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου άρεσε...

Ωραίο θεματάκι και πολύ ωραίος ο lead ήχος.

 

Αν είχε παίξει και κανονικός μπασίστας θα ακουγόταν ακόμη καλύτερο...

 

Θα μπορούσες να είχες παραλείψει κάποια πολύ γρήγορα περάσματα στο σόλο...(τα οποία τα "έχεις", αλλά είχα την αίσθηση οτι δεν έδεναν με το ύφος του κομματιού.)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κομπλέ όλα εκτός της τρομπέτας.Μια χαρα κομμάτι.Λίγο στο τελος το σολο πριν τις οκταβες σαν να σου φεύγει?Το κοψες κ το κουνησες στο προγραμμα που εγραφες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ωραιος ηχος ωραιο παιξιμο κ γενικα ωραιο κοματι με προσεγμενες κ ενδιαφερουσες αλλαγες!

μονο εκεινο το Bend στο 03:07 με χαλασε....  ;D

ειναι λιγο ξεκουρδιστο

A musician who is travelling with the old blues while searching the psychedelic groovie sounds of the 60's with his guitar.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To όλο κλίμα μου θύμισε Zachary Breaux...

Κι εμένα η τρομπέτα μου φάνηκε κάπως άκυρη, κι επίσης τα sweep δεν είναι στο κλίμα του κομματιού... Τα υπόλοιπα γρήγορα σημεία δεν με χάλασαν... Κατα τ' άλλα πάρα πολύ όμορφο κομμάτι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραια συνθεση.

Η κριτικη στην ενορχηστρωση με τα ψευτικα οργανα πρεπει να ειναι πιο επιεικης φιλοι.

Η κιθαρα ηταν πολυ καλη.

Συμφωνω για τα τραβηγμενα arpeggios οτι ηταν την υπερβολη στο υφος του κομματιου.

Η πρωτη τους χρηση ηταν καλη και αρμοζε, μετα ξεφυγε.

Το λες και μονος σου στη σελιδα σου

"MAKE MUSIC,NOT PRIESTS! !PLAY PHRASES,NOT LICKS! !"  :)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ ωραίο κομμάτι μέχρι εκεί που πλάκωσες τo shredding. Δεν κολλάει στο κομμάτι και στις φράσεις που έπαιζες πριν. Σαν να έβαλες κάποιον guest που έπρεπε να αποδείξει τι "κιθαρισταράς" είναι μέσα σε λίγα μέτρα.

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταρχην σας ευχαριστω πολυ ολους παιδια για το χρονο που αφιερωσατε!!!

 

Longshadow, σε ευχαριστω για τα θετικα σχολια. Σχετικα με το μπασο, εκτος του οτι δεν ηθελα να αγγαρεψω κανενα φιλο μπασσιστα, δυσκολευομαι να μιξαρω φυσικο μπασο. Βλεπεις, δε σκαμπαζω πολυ απο ηχοληψια κλπ. Σιγουρα θα ηταν καλυτερο και με φυσικο μπασο, και με κανα ντραμερακλα να βαραει απο πισω αλλα που να τους βρεις?? Ασε που αυξανουν το κοστος! ;D

 

Σχετικα με τα γρηγορα σημεια, ηταν η διαθεση της στιγμης!!Εχετε ολοι απολυτο δικιο αλλα τι να κανω, με επιασε η μανια να κανω λιγο showoff στο συγκεκριμενο σημειο!!Αν το ξαναεγραφα καποια αλλη στιγμη,ισως να επαιζα πιο μελωδικα και στρωτα, ισως ομως να ηταν και χειρότερα τα πραγματα!!

 

Ignatios, σε ευχαριστω πολυ φιλε , πολυ χαιρομαι που σου αρεσε!

 

Trigga, σε ευχαριστω φιλε. Το σημειο με την τρομπετα γνωριζω οτι ειναι γενικως εξω απο τα νερα μου, αλλα ηθελα κατι που να ακουγεται καπως "διαφωνο" ωστε να μπει πολυ μελωδικα το τελευταιο σολο. Στο τελευταιο σολακι δεν εκοψα τπτ και ηταν εντελως αυτοσχεδιαστικο οποτε αυτο που ακους μαλλον ειναι καποιο λαθακι και οχι κατι αλλο.

 

Blueslick σε ευχαριστω πολυ για τα καλα λογια!!Ειναι ωραιο να ξερεις οτι η "καταθεση ψυχης" σου αρεσε σε καποιους!

 

Kultura σε ευχαριστω πολυ man! Για την τρομπετα και τα sweep αναφερθηκα παραπανω,ελπιζω να σε καλυψα.

 

Delta66, μεγαλη μου τιμη να ακουω θετικα σχολια απο εναν μουσικο της κλασης σου!

Για τα χωσιματα πιστευω σε καλυψα και σενα, ξερεις μερικες φορες μπαινουμε στον πειρασμο!! ;D Αλλωστε το ρητο που εχω στη σελιδα μου πρεπει να είναι ο κανονας, αλλα δεν ειναι κακο να τον παραβαινουμε μερικες φορες, αναλογα τα κεφια! ;D

 

Mscmkr, σε ευχαριστω κι εσενα φιλε για τα θετικα και για την κριτικη.Δε μπορω παρα να συμφωνησω αφου συμφωνουν ολοι μαζι σου!!!Thanx

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω φιλε μου το βρηκα καλο.Ακομα και τα σημεια που ειχαν καποια δοση υπερβολης δεν με χαλασαν καθολου.Ισως γιατι ειμαι υπερ του χωσιματος και της υπερβολης οταν μου την δινει και θελω να ξεφυγω απο το πολυ ψαγμενο παιξιμο.Εγω παντως αν ημουν στην θεση σου και εγραφα παλι το κομματι τα ιδια θα εκανα μιας και η τρελα της στιγμης ειναι αλλο πραγμα.Δεν θα περιμενα βεβαια να αρεσει σε ολους αλλα αυτο μου ηρθε αυτο εγραψα.Τελος.Βεβαια ολες οι επισυμανσεις δεκτες.Δεν συζηταμε αυτο.Γι' αυτο αλλωστε τα ποσταρουμε.

Παντα τετοια φιλος!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου