Προς το περιεχόμενο

Επισημα ελληνικα charts IFPI


Superfunk

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Για τους φυσικούς νόμους ισχύει αυτό που γράφετε (ότι η εξαίρεση δείχνει ότι στην πραγματικότητα δεν ισχύουν). Οι ανθρώπινοι κανόνες είναι κοινά συμφωνημένες συμβάσεις, και σε αυτές (τις συμβάσεις) ισχύει αυτό που λέει η παροιμία (ότι δηλαδή οι εξαιρέσεις τις επιβεβαιώνουν).

 

Καθόλου ;) Μπορεί να μην τους καταρρίπτουν, καθώς πρόκειται για στατιστικά μεγέθη, αλλά σίγουρα δεν τους επιβεβαιώνουν, δείχνουν απλώς ότι πρόκειται για στατιστικούς κανόνες που επιδέχονται εξαιρέσεων ;)

 

εγω παλι νοιωθω εθνικα υπερηφανος που στην πατριδα μου ανεβαζουμε στο νο.1 αγνα παιδικα τραγουδακια με...ζωα...αντι για τα ..εξαλλα ασματα που αδουν οι ημιγυμνες ξεκωλιαρες τυπου Μαντονας,Σπιαρς & Σακιρα στις...χωρες του εξωτερικου (οι οποιες προφανως εχουν καταληφθει απο τους 666 και κανουν ντροπης πραματα)...

 

Εεεεεεμ, όταν ο κόσμος αγόραζε το 666 αντί για το.... sgt pepper's δεν το είχε σκεφτεί αυτό....!! (λίγα για τη Shakira >:( >:( >:()

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 63
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

εγω παλι νοιωθω εθνικα υπερηφανος που στην πατριδα μου ανεβαζουμε στο νο.1 αγνα παιδικα τραγουδακια με...ζωα...αντι για τα ..εξαλλα ασματα που αδουν οι ημιγυμνες ξεκωλιαρες τυπου Μαντονας,Σπιαρς & Σακιρα στις...χωρες του εξωτερικου (οι οποιες προφανως εχουν καταληφθει απο τους 666 και κανουν ντροπης πραματα)...

 

 

Πατρις,θρησκεια,οικογενεια κυριοι!     

Τους mazoo and the zoo ετσι τους βλεπεις?  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εν χριστώ αδελφέ Κουλπάκο, συγνώμη για το δούλεμα, δεν ήταν κακοπροαίρετο, αλλά πρέπει να παραδεχθείς ότι δε μπορούμε να μιλάμε λέγοντας αυθαίρετα πράγματα βάζοντας απλώς ένα "λέγεται ότι" μπροστά, ίσα για να είμαστε ασφαλείς. Γιατί κ εγώ μπορώ να πω "λέγεται ότι οι Aphrodite's Child παραποιούσαν στοιχεία για να φαίνεται ότι έχουν πωλήσεις". Είναι λογικό; Όχι, δεν είναι. Chill, λοιπόν. Το 666 δεν έχει πουλήσει 20 εκατομμύρια, γιατί το Nevermind έχει πουλήσει κάπου τόσα και το Black Album άλλα τόσα, και κανένας δίσκος των Maiden δεν πλησιάζει αυτόν τον αριθμό, αντιστοίχως και αρκετοί δίσκοι των Floyd, των Stones, των Beatles, των Queen. Καταλαβαίνεις λοιπόν ότι ΟΥΤΕ κατά διάνοια δεν έχει πουλήσει τόσο το 666, το οποίο θεωρώ απίθανο να έχει φτάσει ακόμα και το ΕΝΑ εκατομμύριο (αυθαίρετη υπόθεση κάνω, αλλά τουλάχιστον δε λέω "λέγεται ότι δεν έχει πουλήσει ούτε ένα εκατομμύριο" ;))

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά ήμαρτον, δεν μέτρησα πόσοι δίσκοι έφυγαν τα 70s, ΛΕΓΕΤΑΙ είπα, έδωσα ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΗ πηγή, και τέλειωσε το θέμα, όποιος θέλει το πιστεύει. Στο θέμα μας;;;

To keep you is no benefit. To destroy you, no loss

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτα ειναι ψεμματα ο Γιωργος Μιχαηλιδης ειναι.... :)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aσχετο:

Οντως η Νανα Μουσχουρη εχει πουλησει παρα πολλους δισκους και ειναι και σχετικα αναγνωρισμενη στο εξωτερικο. Στην ελλαδα ολοι την ξερουν ως ονομα, αλλα 8 στους 10 Ελληνες, (κυριως 15-30 ετων) απο οσους εχω ρωτησει (και εχω ρωτησει πολυ κοσμο, το εχω δει σαν ενα μινι κοινωνιολογικο πειραμα) δεν γνωριζουν ΟΥΤΕ ΕΝΑ τραγουδι της.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι κ ο Marios Frangoulis (αλλά ιδέα δεν έχω τι έχει πουλήσει κ αυτός...)

που είναι κ μια χαρά.

(Ναι ανήκω στους 2/10 Έλληνες μεταξύ 15-30 που έχουν ακούσει πολύ Νάνα Μούσχουρη)

 

Ξέχασα, να συμπληρώσω κ για τα παιδικά, μιας κ πέρασαν κ 3 σελίδες ...

Τα παιδικά δεν είναι ανάγκη να ναι σαχλά για να τα πιάνουν τα παιδιά, μπορούν κάλλιστα να έχουν κ θεματολογία που να αρέσει και σε ενήλικες ή να αναφέρεται κ όπου θέλει. Όταν δηλαδή βλέπαμε Ροζ Πάνθηρα μικρά γίναμε ληστές στην ενηλικίωση ή έστω επικροτούμε με τον α ή β τρόπο τον έξυπνο κ κομψό ληστή;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου