Προς το περιεχόμενο

Cd με drums samples για hip hop


gkar

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα ρε παιδιά, επειδή έχω βαρεθεί να ψάχνω για free drums και δεν μένω και ικανοποιημένος απο την ποιότητα των samples θέλω όποιος ξέρει να πει κάποια καλά cd με electronic drums samples(kick,snare,hi hat,Cymbal,Crashes,clap), κυρίως hip hop κάνω.

 

Να στε όλοι καλά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραίος ρε μαν!

 

Όποιος ξέρει και κανα έγκυρο site για αγορές drum samples ας πει.

 

Και μια απορία τώρα γιατί τα χω μπερδέψει λίγο.Έπεσε στα χέρια μου από ένα φίλο ενα cd με drum samples με wave αρχειάκια με τα εξής χαρακτηριστικά :

Ρυθμό μετάδοσης 705kbps

δείγμα ήχου 16bit

ρυθμός δειγμάτων 44khz

 

Η απορία μου είναι η εξής, έχουν μεγάλη διαφορά στη ποιότητα από κάποια samples του battery πχ που είναι 2116kbps και 24bit?

 

όποιος δεν βαριέται ας εξηγήσει λίγο αν υπάρχουν μεγάλες διαφορές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

www.bigfishaudio.com

 

www.inspirationsounds.co.uk

 

δεν εχω αγορασει ποτε απο αυτα τα site ομως, αλλα δε νομιζω να εχεις προβλημα....

και τα samples-loops που εχουν πεσει στα χερια μου απο την bigfish ΣΚΟΤΩΝΟΥΝ !!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και μια απορία τώρα γιατί τα χω μπερδέψει λίγο.Έπεσε στα χέρια μου από ένα φίλο ενα cd με drum samples με wave αρχειάκια με τα εξής χαρακτηριστικά :

Ρυθμό μετάδοσης 705kbps

δείγμα ήχου 16bit

ρυθμός δειγμάτων 44khz

Η απορία μου είναι η εξής, έχουν μεγάλη διαφορά στη ποιότητα από κάποια samples του battery πχ που είναι 2116kbps και 24bit?

όποιος δεν βαριέται ας εξηγήσει λίγο αν υπάρχουν μεγάλες διαφορές.

Απλά στην πρώτη περίπτωση είναι μονό και όχι στέρεο στην στάνταρ ποιότητα cd, ενώ στη δεύτερη περίπτωση έχει καλύτερη δυναμική ανάλυση(24bit) αλλά η διαφορά 16-24bit θα φανεί μόνο σε στο ίδιο sample...εννοώ οτι μη "σνομπάρεις" κάποια συλλογή αν είναι σε 16bit,αφού παίζει ο εξοπλισμός που ηχογραφήθηκαν να είναι καλύτερος απο μια samples άλλης εταιρίας στα 24bit...

Τέλος θυμάμαι απο το ένα demo του bfd ,τα samples του όταν τα άνοιξα με έναν converter για να κάνω wav,δείχνανε 'τρελό' sample rate αλλά αυτό ωφειλώταν στο ότι το κάθε δείγμα περιείχε περισσότερα samples...(multisample)...καταλήγω οτι είναι πολύ πιο ρεαλιστικός ο ήχος (αρκεί το μηχάνημα που χρεισημοποιείς να τα παίζει..)

Επλίζω να μη σε μπέρδεψα(τα λέω και κάπως βιαστικά...!)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου