Προς το περιεχόμενο

Έγινα εφοπλιστής (ξανά) Eastwood "Joey Leone" Limited Edition Signature Guitar


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγώ αν και αντιολυμπιακός.... αν βλέπω κόκκινο σε κιθάρα, κάτι παθαίνω ρε παιδί μου.

Η μόνη φορά που δεν σκέφτηκα πολύ -καψούρα με την πρώτη.....

 

Here is our latest LIMITED EDITION model. We only made 50 of these, unique serial number, mahogany neck, flamed maple top, back, sides and three coil-tapped Humbuckers. Think about that - the coil taps give you everything from a clean, bright single coil to a full on Humbucker, and can be setup in any combination with all three pickups. Plus, features like Grover Imperial tuners, mahogany center block, deluxe hardshell case, etc add up to all the features you expect in a guitar worth twice this. (These photos are of the first prototype, actual guitar ships with LP Speed knobs)

 

Colours: Flamed Maple Red Wine 

Body: Flame Maple Top, Back, Side, Center Block

Neck: SET One Piece Mahogany

Fingerboard: Rosewood, Mother of Pearl markers

Scale Length:  25 1/2" (648mm)

Width at Nut:  1 11/16"

Pickups: Three Custom Coil tapped Humbuckers 

Switching: 27 Positions, On, off, Coil Tap

Controls: Master Volume and Tone

Bridge: Tune-O-matic Bridge, Stop Tail

Hardware: Grover Imperial Tuners

Strings: D'Addario #10

Case: Deluxe Hardshell Case INCLUDED

Unique Features:  27 Unique Tones

Suggested Retail:  $1549.00 US

 

Based on the original Joey Leone Signature guitar, we've taken this one to a new level for Rock, Blues and all things in-between. Fitted with three coil-tapped humbuckers, you can makes it sound like a Strat, a Tele, a 335 and a Les Paul! This LIMITED Edition Guitar includes the Eastwood hardshell case. Each guitar is numbered "1 of 50" through "50 of 50".joeltd4.jpg

 

http://www.myrareguitars.com/joey_leone_limited_edition.html

 

Κρίμα που θα έρθει τον άλλο μήνα και δεν θα την παίξω στην άδεια του Πάσχα....

Τα Watt, είναι σαν τα λεφτά... να έχεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...Κρίμα που θα έρθει τον άλλο μήνα και δεν θα την παίξω στην άδεια του Πάσχα....

 

...εγω την παιζω ηδη...  (την κιθαρα μου)(που δεν ειναι τετοια, αλλα το εγραψα για ξεκαρφωμα, μερες που ειναι...)  ;D

 

 

πολυ ωραιο οργανο Δημητρακη!

 

ευγε!  :)

wood matters

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απλα, δεν θα ηθελα να ειμαι αυτος που της περασε τη ηλεκτρικα....  ;)

 

Ούτε εγώ αυτός που θα της τα αλλάξει.... μου πέρασε από το μυαλό ένα σετάκι με custom 5 bridge, 59 middle και Jazz στη Neck αλλά το μετάνοιωσα με το που το σκέφτηκα......  :D  ;D  :D  ;D

 

Δεν είναι ομορφούλα????

Τα Watt, είναι σαν τα λεφτά... να έχεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είναι ομορφούλα????

 

αν κι εμενα δεν μου αρεσουν τα κοκκινα γενικως, το οργανο μ'αρεσει.

 

περιμενουμε πληρες φωτορεπορταζ και κλιψ με τα Fenderακια σου, να (την) ακουσουμε καθαρα... ;)

wood matters

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα το πω κι ας με κράξετε.......

Δεν ξέρω πως να ηχογραφήσω και γι αυτό και ως τα τώρα δεν έχω ανεβάσει τίποτα.....

Ο εξοπλισμός υπάρχει φυσικά, θέλω να βρώ το μέσο εγγραφής ή το λογισμικό.....

Μικρόφωνα καλώδια κλπ υπάρχουν.....

Τα Watt, είναι σαν τα λεφτά... να έχεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχεις υπολογιστη, εχεις μικροφωνα και καλωδια, θες μια καρτα ηχου και ενα λογισμικο. Δε ξερω τι ειναι η onboard καρτα ηχου που εχεις αλλα καλο ειναι να παρεις μια φτηνουλα εξωτερικη με τις καταλληλες εισοδους εξοδους, ασε που οι περισσοτερες συνοδευονται απο το αναλογο software. Για τωρα ισως βολευτεις με την onboard και καποιο δωρεαν daw.

 

Και μετα ολα γινονται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω εξωτερική creative & on board δευτερη κάρτα πάνω. Να βάλω το μικροφωνο στην είσοδο (λογικά) και να κάνω ηχογράφηση με ένα από τα προγράμματα???

Τα Watt, είναι σαν τα λεφτά... να έχεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου