Προς το περιεχόμενο

Ενισχυτης απο παλιο Organ


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα!

Εχω ενα παλιο farfisa organ περιπου σαν και αυτο... http://www.gumtree.com/posting_images/15/35864615__1236528321__1__1-41af63a49f32d5cb47aa108e4ba14040.__big__.jpg

το οποιο εχει ενα input και οταν συνδεω κιθαρα σε αυτο ακουγετε πολυ καλα (μου θυμιζει τον Tech 21 power engine). Τωρα, θελω να απομονωσω το σταδιο του ενισχυτη και το μεγαφωνο και να τα βαλω σε καμπινα και σε ενα κουτι τον ενισχυτη... Το εχω ανοιξει λοιπον αλλα εχω μπερδευτει στο ποιες πλακετες χρειαζομαι και πως θα συνδεσω τα καλλωδια.

Σας παρακαλω απαντηστε αμεσα οσοι γνωριζετε γιατι θα πρεπει να το κανω μεσα σε 3 μερες γιατι ερχομαι αθηνα...

Αν χρειαζεται να ανεβασω φωτο πειτε μ..

Ευχαριστω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...ειναι αναγκη να το χαλασεις?  ;)

 

αλλα παλι, δικο σου ειναι...

 

τουλαχιστον σηκωσε φωτογραφιες να δουμε τι εχει εκει μεσα.

 

θα επαναλαβω ομως, οτι τα παλια αντικειμενα θελουν σεβασμο...   :-\

 

 

wood matters

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια, το οργανο δεν παιζει! Τα μισα πληκτρα ειναι χαλασμενα, ο ηχος εχει χαλασει και η επισκευη του ακριβη...

Εχω ανεβασει καποιες φωτο που φενεται η πλακετα που εχω βγαλει. Τελικα αυτο που εβγαλα κανει την δουλεια του power amp?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πολυ δυσκολο να βγαλουμε ακρη...

 

λογικα αυτη η πλακετα με το ματασχηματιστη πρεπει να ειναι το τροφοδοτικο...

 

 

μην το πειραζεις...  βαλ'τα ολα μεσα παλι με προσοχη. Ειναι κριμα

 

Αν οπωσδηποτε θελεις να το ...χαλασεις δωσ'το σε μαστορα να το εξετασει επι τοπου.

wood matters

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Κρίμα να χαλάσεις το όργανο.

Αν το προσπαθήσεις, αφαίρεσε μονάχα το κλαβιέ με την πλακέτα του, σε περίπτωση βέβαια που είναι με κοννέκτορες στη κεντρική πλακέτα και όχι με κολλήσεις. Έτσι, θα υπάρχει η δυνατότητα να το επισκευάσεις μελλοντικά.

 

Ενναλακτικά, βάλτο μια αγγελία στις ανταλλαγές και όλο και κάποιος θα σου δώσει εναν σωστό ενισχυτή.  ;)

 

Άκου να δεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου