Προς το περιεχόμενο

Αναζήτηση τροφοδοτικού


Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

Ψάχνω για ένα τροφοδοτικό στα 12V DC, 500-600mA, unregulated.

 

Δεν θα πρέπει να βγάζει πάνω από 18V, και το λέω γιατί καναδυό που έχω τα μέτρησα και είδα κάτι εξωφρενικά νούμερα (18,9V, κλπ).

 

Αν ξέρετε κάποιο συγκεκριμένο, που μπορώ να βρω σε Αθηναϊκό μαγαζί, please help.

 

Παραθέτω ένα αντίστοιχο που θα μου έκανε (αλλά δυστυχώς είναι discontinued):

 

https://www1.elfa.se/elfa3~fi_en/elfa/init.do?item=69-811-53&toc=19681&name=power_supply_unit_12_vdc_0.6_a

Model-o-phobia: something like homophobia, but much more amusing

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Sorry, αλλά γιατί unregulated αν επιτρέπεται?

 

Δεν θα πρέπει να βγάζει πάνω από 18V, και το λέω γιατί καναδυό που έχω τα μέτρησα και είδα κάτι εξωφρενικά νούμερα (18,9V, κλπ).

Νομίζω έτσι είναι όλα τα unregulated.

Lyrics: Wasted Time Between Solos!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Sorry, αλλά γιατί unregulated αν επιτρέπεται?

 

Πως δεν επιτρέπεται;  ;D Γιατί το απαιτεί ο κατασκευαστής του πεταλιού που θα τροφοδοτήσει.

Model-o-phobia: something like homophobia, but much more amusing

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί το απαιτεί ο κατασκευαστής του πεταλιού που θα τροφοδοτήσει.

 

??? ??? ???

 

Unregulated σε πετάλι; Ακόμα και αν κάνει το regulation μέσα στο κύκλωμα του πεταλιού, και να είναι regulated απόξω, δεν πειράζει. Περίεργο. DC το ένα DC και το άλλο, απλά το ένα είναι πιο "προβλέψιμο", δεν αλλάζει κάτι ουσίας.

 

Δεν έχεις επιπλέον λεπτομέρειες, αν επιτρέπεται πάλι;  :P

 

Επίσης, αν γίνεται regulation εντός πεταλιού, υπάρχει συνήθως ένα εύρος ανοχής για το ρεύμα που θα τροφοδοτείται στο κύκλωμα. Με 3V-4V πάνω κάτω δεν υπάρχει πρόβλημα.

Ο Αριστοτέλης γίνεται κτήμα του Γερμανού που τον μελετά, όχι του Έλληνα που τον αγνοεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Λοιπόν, για να μην αφήνω απορίες:

 

http://www.customtonesinc.com/Ethos_User_s_Manual.html

 

Και ΟΧΙ, ΔΕΝ έχει review, είμαι πολύ απασχολημένος με το να παίζω!  ;D ;D ;D

 

Δυστυχώς αυτά που έχω βγαίνουν εκτός προδιαγραφών (>18V) που συνιστά σαν ασφαλείς ο κατασκευαστής, με αποτέλεσμα να δίνω μια περιουσία σε μπαταρίες, προς το παρόν...

Model-o-phobia: something like homophobia, but much more amusing

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν, για να μην αφήνω απορίες:

 

http://www.customtonesinc.com/Ethos_User_s_Manual.html

 

Και ΟΧΙ, ΔΕΝ έχει review, είμαι πολύ απασχολημένος με το να παίζω!  ;D ;D ;D

 

Δυστυχώς αυτά που έχω βγαίνουν εκτός προδιαγραφών (>18V) που συνιστά σαν ασφαλείς ο κατασκευαστής, με αποτέλεσμα να δίνω μια περιουσία σε μπαταρίες, προς το παρόν...

 

Μπρέ 'συ, αφού λέει και regulated 18VDC. Πάρε ένα τέτοιο να τελείωνεις.

 

Και άσε τα ψόφια σου, έχεις αυτήν την γκουμούτσα και δεν θα μας πείς πως ακούγεται. Θα κάνεις review και θα πείς και ένα τραγούδι  :P Τραγούδι διαλέγεις εσύ  ;D

Ο Αριστοτέλης γίνεται κτήμα του Γερμανού που τον μελετά, όχι του Έλληνα που τον αγνοεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπρέ 'συ, αφού λέει και regulated 18VDC. Πάρε ένα τέτοιο να τελείωνεις.

 

Και άσε τα ψόφια σου, έχεις αυτήν την γκουμούτσα και δεν θα μας πείς πως ακούγεται. Θα κάνεις review και θα πείς και ένα τραγούδι  :P Τραγούδι διαλέγεις εσύ  ;D

 

Όχι μαν. Λέει regulated μέχρι 5%. Voodoo, κλπ, που δεν έχω και δεν έχει νόημα να αγοράσω...

 

Με βλέπω να τρέχω με το πολύμετρο στα μαγαζιά...

 

Όσο για review, θα έρθει, ηχογράφηση υπάρχει ήδη, για όσους ξέρουν που να κοιτάξουν  ;)

 

Model-o-phobia: something like homophobia, but much more amusing

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

I. The Ethos is shipped with a Power Adapter that has the following characteristics:

        a.) INPUT VOLTAGE: 120VAC @ 60Hz

        b.) OUTPUT VOLTAGE: 12 VDC (Unregulated) @ 500mA

              [The unregulated 12 VDC actually = 16VDC  with the ETHOS load]

 

II. The Ethos will also operate with  Power Adapters that generate a (5%) REGULATED +18VDC output.

 

III.  For European Power  eg 230VAC, 50Hz, the Ethos works well with  a power adapter supplied by   

      ELFA (https://www.elfa.se), model number 69-811-53, +12VDC unregulated at 600mA

 

IV.  DC Dunlop Brick using the +18VDC output.  This adapter works with many input power voltages 

        around the world.

 

V.  Voodoo Lab, Pedal Power 2 and 2+.  Use the L6 outputs (channels 5 OR 6)  which provide between

      +16 and +17VDC.  Note: You must set the channel dip switch to the NON-normal position.

 

Τα άλλα που προτείνει ο κατασκευαστής γιατί δεν σου κάνουν?

InfluenSir!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου