Προς το περιεχόμενο

Αναζήτηση τροφοδοτικού


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Όχι μαν. Λέει regulated μέχρι 5%. Voodoo, κλπ, που δεν έχω και δεν έχει νόημα να αγοράσω...

 

Με βλέπω να τρέχω με το πολύμετρο στα μαγαζιά...

 

Θέλει ένα καλό. Πολύ απαιτητικοί μου φαίνονται χωρίς λόγο. Αφού μετά λέει 16 με 17, αυτό δεν είναι 5%. Μάλλον θα έχουν ανοχή πρός τα κάτω και όχι τόσο πρός τα πάνω.

Ο Αριστοτέλης γίνεται κτήμα του Γερμανού που τον μελετά, όχι του Έλληνα που τον αγνοεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

I. The Ethos is shipped with a Power Adapter that has the following characteristics:

        a.) INPUT VOLTAGE: 120VAC @ 60Hz

        b.) OUTPUT VOLTAGE: 12 VDC (Unregulated) @ 500mA

              [The unregulated 12 VDC actually = 16VDC  with the ETHOS load]

 

II. The Ethos will also operate with  Power Adapters that generate a (5%) REGULATED +18VDC output.

 

III.  For European Power  eg 230VAC, 50Hz, the Ethos works well with  a power adapter supplied by   

       ELFA (https://www.elfa.se), model number 69-811-53, +12VDC unregulated at 600mA

 

IV.   DC Dunlop Brick using the +18VDC output.  This adapter works with many input power voltages 

        around the world.

 

V.   Voodoo Lab, Pedal Power 2 and 2+.  Use the L6 outputs (channels 5 OR 6)  which provide between

      +16 and +17VDC.  Note: You must set the channel dip switch to the NON-normal position.

 

Τα άλλα που προτείνει ο κατασκευαστής γιατί δεν σου κάνουν?

 

Νέστορα, το ELFA δεν υπάρχει πλέον. Και ειλικρινά θεωρώ χαζό να αγοράσω ένα Voodoo σ'αυτή τη φάση που δεν υπάρχει η ανάγκη για τροφοδοσία άλλων πεταλιών.

 

Για τα (ελάχιστα) υπάρχοντα, έχω ένα Harley Benton (νομίζω είναι κόπια του ανάλογου της Carl Martin / Cioks), για το οποίο ο Rob μου είπε ότι ΙΣΩΣ κάνει η έξοδος 12V που έχει. Αλλά και πάλι, επειδή το Ethos θα χρησιμοποιείται πρακτικά μόνο του, η χρήση ενός τροφοδοτικού-γκουμούτσα, είναι κάτι που θα ήθελα να αποφύγω.

 

Μου φαίνεται αυτό με το πολύμετρο θα κάνω τελικά...  :)

Model-o-phobia: something like homophobia, but much more amusing

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου