Προς το περιεχόμενο

Μικρός (σε Watt και διαστάσεις) και καλός λαμπάτος?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

sory για το off topic αλλα υπαρχει καποιος τετοιος ενισχυτης μικρος ο οποιος να εχει καλο καθαρο καναλι (μονο)?? χωρις να κρανσαρει σικωνοντας την ενταση ή προκειται για φαινομενο που δεν αποφευγεται?

 

http://www.matamp.co.uk/minimat.htm

Το όνομα αυτού... Matamp  2-5 βατ παίζει μια χαρά σε καμπίνα με Tonker 150W

Eχει 2 εξόδους για καμπίνα ή μία με power brake  ;D

To δικό μου  είναι 2 βατ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 38
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Και ΒΕΒΑΙΑ πρόκειται για φαινόμενο που δεν αποφεύγεται. Το αντίθετο θα κατέρριπτε τους νόμους της φυσικής. Το να παίξει με μεγάλο και ευαίσθητο ηχείο απλά θα το κάνει λίγο πιο "φωνακλάδικο", αλλά headroom δεν πρόκειται να του χαρίσει ποτέ.

 

ΥΓ. Α, και ΟΛΟΙ ανεξαιρέτως οι λαμπάτοι κραντσάρουν σηκώνοντας την ένταση - το θέμα σε πολλά βατ είναι αν θα... ζεις για να το ακούσεις, ή αν στο αυτόφωρο επιτρέπουν να έχεις και την ενισχυτάρα σου μαζί.

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φιλε μου εγω εχω παρει τον blackheart little giant combo 5w και η αληθεια ειναι οτι τον εχω ερωτευτει δεν εχω ομως και μεγαλη εμπειρια στους ενυσχητες αλλα αυτος  εχει ακριβως τον ηχο που θελω.αν και μεσα στο σπιτι παιζει παντα στα 3w.

(tsekare ton )exei kai 12 ixio eminence!!!!!!!!!

επεισης λογο μικρον παιδιων εχω και τον roland micro cube 2w aαρκετα καλος για practice αλλα ωσ εκει.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  BIG ALEJANDRO :βρίσκω το σχόλιο σου ανόητο και περιγελαστικό. παρολαυτά το προσπερνάω και όπως είπες και εσύ ''on topic'' η tiny terror είναι ο μοναδικός σοβαρός ενισχυτής που έχει αναφερθεί σε αυτό το φόρουμ.Κατα ΤΙ ΓΝΏΜΗ ΜΟΥ πάντα. μην πιστεύεις ότι σου λέει ο καθένας και άκου για τον εαυτό σου ειδικά όταν πρόκειται για κάτι απλό το οποιο boris να το βρείς σε μαγαζιά στην αθηνα.επίσης δεν νομίζω ότι υπάρχει καλός ενισχυτής που έχει πολύ λίγα λεφτά. αυτό είναι ουτοπια

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αmru, θα χρειαστεί οπωσδήποτε να χρησιμοποιείς πιο κόσμιες εκφράσεις, και αν έχεις κάποιες αντιρρήσεις να τις στηρίζεις με επιχειρήματα. Επίσης, δεν καταλαβαίνω τι εννοείς όταν λες ότι "ο Tiny Terror είναι ο μοναδικός σοβαρός ενισχυτής που έχει αναφερθεί σε αυτό το φόρουμ".

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φιλε μου, τις πιο πολλες φορες ακουω για τον εαυτο μου!

και δεν βλεπω να ειπα πουθενα οτι δεν ειναι καλος ενισχυτης.

ισα ισα, που μ αρεσει πολυ και για βρωμικα πραγματα, με μια καλη καμπινα ειδικα ειναι τρομερος.

αλλα ο φιλος ζητησε ΜΙΚΡΟ, ΦΟΡΗΤΟ και ΦΤΗΝΟ ενισχυτη.

αν η καλυτερη σου προταση ειναι ο ταινι τερρορ, πραγματικα αναρωτιεμαι αν τον εχεις δει απο κοντα.

παρ ολα αυτα πιστευεις πως ειναι Ο ΜΟΝΟΣ ΣΟΒΑΡΟΣ ΕΝΙΣΧΥΤΗΣ που εχει αναφερθει στο φορουμ!

 

πανελιστας και ανταρτομαχητης....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλη επιλογη ο TINY TERROR! ειναι αυτο ακριβως που θες!

φτηνος, καθαρος και χρειαζεται και καμπινα για να παιξει!

;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D

 

εγώ πάλι, βρήκα το σχόλιο του φίλου πολύ έξυπνο και χιουμοριστικό :)

άλλωστε τα πολλά γελάκια στο τέλος είναι τοποθετημένα ακριβώς για να δείξουν την διάθεση για χιούμορ και όχι για να περιγελάσουν κανέναν (νομίζω ειναι προφανές γιαυτό μιλάω με τόση σιγουριά για το ποστ κάποιου άλλου)

 

και ον τόπικ..

αφού ζήτησα μικρό σε όγκο, εύκολο στη μεταφορά(1κομματι) και φτηνο ενισχυτή, ο ταινι τερορ δεν ειναι για μένα.. τον έχω υπ'οψιν μου ως πάρα πολυ καλο ενισχυτη, αλλά δε μου κανει :)

 

σχετικα με τον roland που μου προτείνετε, δε μου πολυαρέσει σαν ιδέα γιατί μιας και ο ενισχυτης που θα πάρω προορίζεται για μεταφορές, και όχι να τον αφήσω στο χωριο για οποτε πηγαίνω, θα ήθελα τουλάχιστον οσο ειναι εδώ να ειναι ενισχυτης που έχει να προσφέρει κάτι διαφορετικο και να στεκεται αντάξιος δίπλα στον βαλβ τζουνιορ.. νομιζω πως ο ρολαντ στην αθηνα θα πιανει αραχνες..

 

οπως το βλέπω, μαλλον θα πάω για τσαμπιον 600, αλλά σίγουρα θα κάνω οταν βρω χρονο και μια γυρα στα μαγαζια να ακουσω ο,τι μπορω!

a classic player now...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

σχετικα με τον roland που μου προτείνετε, δε μου πολυαρέσει σαν ιδέα γιατί μιας και ο ενισχυτης που θα πάρω προορίζεται για μεταφορές, και όχι να τον αφήσω στο χωριο για οποτε πηγαίνω, θα ήθελα τουλάχιστον οσο ειναι εδώ να ειναι ενισχυτης που έχει να προσφέρει κάτι διαφορετικο και να στεκεται αντάξιος δίπλα στον βαλβ τζουνιορ.. νομιζω πως ο ρολαντ στην αθηνα θα πιανει αραχνες..

 

τον roland τον έχεις ακούσει??

Αν όχι τότε γιαυτό τα λες αυτά... βάλε και άκου το black panel κανάλι του δίπλα στον champion.. θα πάθεις ταράκουλο!! ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου