Προς το περιεχόμενο

Fender Tele Jim Adkins: semihollow+ P90s+ φτηνή+ νοστιμούλα...


Προτεινόμενες αναρτήσεις

ξεχασες το βασικοτερο: δεν εχει mahogany!   :o

 

α! και μετα το γ) ειναι το δ) Κωστακη!...  ποσες φορες θα το πουμε?

 

;D  ;D  ;D

 

Λίγο γ) παραπάνω, κακό δεν κάνει  ;D

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 29
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

  • 7 μήνες αργότερα...

καλημερα!

τελικα ειμαι στο "τσακ" πριν πατήσω κλικ στην παραγγελία για αυτη την κιθάρα.

οι λογοι ειναι οτι ειναι semihollow+ P90s+ φτηνή+ νοστιμούλα...  ;)

εχω μια USA tele και σκεφτικα να παρω αυτη για αλλαγη μιας και μου αρεσουν τα specs της...

υπάρχει κανείς που την έχει??

 

εχω ακουσει τους P90s και μου αρεσουν και θέλω μια semihollow, αλλα το μονο που δεν

μου κάθετε και δεν ξέρω εαν ειναι καλο ή κακο ειναι οτι η κιθαρα ειναι δεν ειναι bolt on... απλα ενα κοματι μπρατσο-σωμα... ???

 

thank you

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω την ίδια, μια χαρά κιθάρα είναι (οι μαγνήτες είναι λίγο μέτριοι αλλά καλοί). εγώ έβαλα ένα σετάκι Bill Lawrence Mini Humbuckers και σκοτώνει η κιθάρα.

Μανίκι vintagiάρικο πάρα πολύ καλό, βολική κιθάρα αν και λίγο βαριά.

Τα Watt, είναι σαν τα λεφτά... να έχεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω την ίδια, μια χαρά κιθάρα είναι (οι μαγνήτες είναι λίγο μέτριοι αλλά καλοί). εγώ έβαλα ένα σετάκι Bill Lawrence Mini Humbuckers και σκοτώνει η κιθάρα.

Μανίκι vintagiάρικο πάρα πολύ καλό, βολική κιθάρα αν και λίγο βαριά.

Μικρό (χα), άθλιο και υποχθόνιο κιθαροσκούληκο......

Την πήρες, την καλλόπισες και μια φωτό δεν έβαλες, ένα review δεν της αφιέρωσες και ούτε καν την έγραψες να μιλάει;

Ελα να κουνιόμαστε, έλα λέω.....

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα σας πώ ορισμένα πραγματάκια γιατί αν περιμένετε ηχογράφηση (και ειδικά τώρα που κάνω ανακαίνιση σωθήκατε).

Η κιθάρα έχει αυτά που μου αρέσουν στις Gibson (set neck & bridge σταθερή) έχει καλύτερο sustain από τις υπόλοιπες Tele μου και με τους P90 (δοκίμασα 3 σετ για να βρώ ποιό μου αρέσει) και τελικά μου άρεσαν οι Seymour Duncan που όμως ενώ είχαν πολύ καλή χροιά, είχαν και το γνωστό θορυβάκι που εμένα μου την σπάει. Ο ήχος πλησιάζει περισσότερο σε Gibson παρά σε Fender όπως και να έχει. Μου άρεσε όμως το στυλ Gibson σε κλίμακα Fender και look φυσικά. Μετά την θωράκιση που έκανα έπεσε λίγο ο θόρυβος αλλά τελικά αποφάσισα να πάω σε Bill Lawrence Mini Humbucker (Rails) και τρελλάθηκα κυριολεκτικά....

Βάλτε στο μυαλό σας τον κουδουνιστό ήχο μιας στρατ με 54άρηδες πεντακάθαρους όμως και με λίγο περισσότερο όγκο (ειδικά στην Neck) για να καταλάβετε τι κέρδισα.

Πάντως είναι βαριά για semmihollow κιθάρα.

Αν θέλει κι άλλος να πειραματιστεί με P90 υπάρχουν τρία σετ, αν θέλει κάτι παραπάνω έχουμε σε φτηνή τιμή τους BL και τους SD Antiquity σε κατιτίς ακριβότερο (όχι απαραιτητα καλύτερο- απλά διαφορετικό).

Τα Watt, είναι σαν τα λεφτά... να έχεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετά την θωράκιση που έκανα έπεσε λίγο ο θόρυβος αλλά τελικά αποφάσισα να πάω σε Bill Lawrence Mini Humbucker (Rails) και τρελλάθηκα κυριολεκτικά....

Αυτοί που ήταν σε προσφορά στο ebay;

Άλλο ένα παλικάρι από εδώ που τους έβαλε (αν λέμε για τους ίδιους) σε Gibson, απλά σκίζανε.

 

Αν θέλει κι άλλος να πειραματιστεί με P90 υπάρχουν τρία σετ, αν θέλει κάτι παραπάνω έχουμε σε φτηνή τιμή τους BL και τους SD Antiquity σε κατιτίς ακριβότερο (όχι απαραιτητα καλύτερο- απλά διαφορετικό).

Mr. Bihlas ?

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν θέλει κι άλλος να πειραματιστεί με P90 υπάρχουν τρία σετ, αν θέλει κάτι παραπάνω έχουμε σε φτηνή τιμή τους BL και τους SD Antiquity σε κατιτίς ακριβότερο (όχι απαραιτητα καλύτερο- απλά διαφορετικό).

Aν έχεις κανένα σετάκι που δεν σου πολυάρεσε (τους μανίσιους της adkins πχ) και θα

ήθελες να τους δώσεις σε... φιλική συνφορουμική τιμή ;D, εδώ είμαστε!

 

edit: Με νιώθεις Κώστα ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτοί που ήταν σε προσφορά στο ebay;

Άλλο ένα παλικάρι από εδώ που τους έβαλε (αν λέμε για τους ίδιους) σε Gibson, απλά σκίζανε.

Mr. Bihlas ?

 

Πραγματικά είναι Ό,τι καλύτερο, είναι φοβεροί μαγνήτες....

Μάλλον θα αγοράσω κι ένα σετ ακόμη.

Τους μανίσους P90 τους έχω, τα καπάκια όμως δεν τα έχω......

Τα Watt, είναι σαν τα λεφτά... να έχεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου