Προς το περιεχόμενο

Αγνωστη squier tele


Προτεινόμενες αναρτήσεις

γεια σε ολους,εχω βρει μια squier tele και το μονο που ξερω ειναι οτι ειναι κορεατικη εμφανισιακα ειναι σαν την fender classic player baja σε Desert Sand χρωμα,θελω να την αγορασω και την κοστολογει 350 ευρω μπορω να βρω καποια στοιχεια παραπανω για την κιθαρα?φοβαμαι μηπως μου λεει πολλα χρηματα πειτε μια γνωμη και εσεις.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και την κοστολογει 350 ευρω

 

το αλλο με τον ΤΟΤΟ πες του το ξερει? ;D

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οτι και να ειναι δεν αξιζει με ΤΙΠΟΤΑ 350 ευρω. Η κορυφαια squier αυτη τη στιγμη κοστιζει 270 καινουρια, http://www.dv247.com/invt/54848/ . Με 350 μπορεις να βρεις Baja σε Ευρωπαικο ebay...

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βασικα απ' οτι ξερω σημαντικο ρολο παιζει η χωρα κατασκευης ετσι ειναι?αυτη που παραθετεις φιλε ειναι απο κινα σωστα?νομιζω ομως οτι οι κορεατικες ειναι καλυτερες η ειναι περιπου τα ιδια πραγματα?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομιζω οτι καπου εκει πωλούνται οι κορεάτικες squier...

300 με 350...γιατι έχει σταματησει η παραγωγή...

πολύ καλη κατασκευή fenderισια απλα γράφει squier...

παζαρεψέ την λίγο και πάρτη εκει γυρω σατ 300, 300+...

Δεν θα χάσεις πιστεψέ με...

Η tele που έβαλες bihlas ειναι κινέζικη οπότε ειναι δώρο-άδωρο να συζητάμε την τιμή...

 

cheers! ;D

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γεια σε ολους,εχω βρει μια squier tele και το μονο που ξερω ειναι οτι ειναι κορεατικη εμφανισιακα ειναι σαν την fender classic player baja σε Desert Sand χρωμα,θελω να την αγορασω και την κοστολογει 350 ευρω μπορω να βρω καποια στοιχεια παραπανω για την κιθαρα?φοβαμαι μηπως μου λεει πολλα χρηματα πειτε μια γνωμη και εσεις.

 

Η μόνη περίπτωση να "αξίζει" τόσο μια Squier είναι αν ανήκει στην παλιά σειρά των Protone, σαν αυτή:

 

2950790478_cd1ae77458_b.jpg

 

Ωστόσο, από την περιγραφή πιθανώς είναι μια πιο καινούργια κορεάτικη Lite Ash, σαν αυτή:

 

fender-telecaster-lite-ash.jpg

 

Στην περίπτωση αυτή τα λεφτά που ζητάει είναι πολλά κατά τη γνώμη μου.

 

Peruvian, η Classic Vibe μπορεί να είναι ταπεινής καταγωγής, αλλά πράγματι φοβερή για τα λεφτά της, δοκίμασέ την και θα καταλάβεις.  ;)

Model-o-phobia: something like homophobia, but much more amusing

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Peruvian, η Classic Vibe μπορεί να είναι ταπεινής καταγωγής, αλλά πράγματι φοβερή για τα λεφτά της, δοκίμασέ την και θα καταλάβεις.  ;)

 

κοιτα τη φωτο μου διπλα και θα κατλαβεις αν την εχω δοκιμάσει...

χαχαχα ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μοιαζει με αυτες που παραθετεις φιλε TGL αλλα αυτη ειναι κρεμ με ασπρο και ο πανω μαγνητης ειναι ακριβως ετσι(το αναφερω γιατι εχω δει σε αλλες μαυρο),σιγουρα το ποσο ειναι μικρο αλλα νομιζω κανενας δεν θελει την κοροιδια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μοιαζει με αυτες που παραθετεις φιλε TGL αλλα αυτη ειναι κρεμ με ασπρο και ο πανω μαγνητης ειναι ακριβως ετσι(το αναφερω γιατι εχω δει σε αλλες μαυρο),σιγουρα το ποσο ειναι μικρο αλλα νομιζω κανενας δεν θελει την κοροιδια.

 

Αν είναι Squier made in Korea, θα πρέπει να το γράφει κάπου χαμηλά στο μανίκι (αν θυμάμαι καλά). Αυτές στο ebay πράγματι πάνε παραπάνω από 300 ευρώ (μέχρι και εξωφρενικά ποσά ζητάνε κάποιοι), γιατί, μεταξύ άλλων έχουν και μια συλλεκτική αξία. Εδώ ο SF θα μπορούσε να πει περισσότερα.

 

Ωστόσο την κιθάρα φαντάζομαι τη θέλεις για να παίζεις. Οπότε αξιολόγησέ την παικτικά και από άποψη κατάστασης που βρίσκεται (για παράδειγμα, τα τάστα είναι ΟΚ ή θα χρειαστούν fret dress/άλλαγμα σύντομα?). Αυτό βέβαια ισχύει για κάθε μεταχειρισμένη κιθάρα. Οπωσδήποτε παζάρεψε και την τιμή.

 

Οι Κορεάτικες Squier ήταν πολύ καλά κατασκευασμένες, όμως, αν εξαιρέσουμε τον παράγοντα "συλλεκτική αξία", σήμερα όντως υπάρχουν καλές οικονομικές επιλογές. Μεταχερισμένες Baja υπάρχουν αρκετές, και ακόμα και μια Classic Vibe με ένα σετάκι μαγνήτες (Toneriders, Fender, και άλλους που βρίσκεις σε χαμηλές τιμές), θα πετάει. Το κόστος του (πιθανού) setup, αν δεν το κάνεις μόνος σου, το βγάζω έξω, γιατί οι περισσότερες κιθάρες το χρειάζονται έτσι κι'αλλιώς, ακόμα και καινούργιες.

 

Ελπίζω να μη σε μπέρδεψα περισσότερο...  :-\

Model-o-phobia: something like homophobia, but much more amusing

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου