Προς το περιεχόμενο

Peavey Valveking!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Απλά να θυμίσω την τακτική της Peavey για τον εν λόγω ενισχυτή...Ήθελα να δώσουν στην αγορά λαμπάτο πολύ φθηνό μηχάνημα το οποιο θα είναι και all around.Μια χαρά ήχους έβγαλα και για καθαρά και για μεταλιές με τον εν λόγω ενισχυτή.Δεν μπορώ να καταλάβω γιατι να φάει τόσο θάψιμο

You are wrong f**ked and overatted...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 23
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Το κεφάλι κάνει 450 ευρόπουλα. Η cabin κάνει 300  δεν 8υμάμε. Το footswich έχει και όμως ένα 45 και βάλε και ένα πολύ καλό καλώδιο για να δουλέψει το εργαλείο?

450+300=750+45=800+50=850!!!! Μια χαρά το βλέπω εγώ. Και το μόνο μηχάνημα που έχω ακούσει που κοστίζει λιγότερα και αξίζει είναι ο Blackheart. Αλλά δυστυχώς η 100ρα κεφαλή δεν θα έρθει ποτέ όπως πάει.Και δεν λέω για Ελλάδα αλλά γενικά.

 

2500 για την 50τη που είναι του 1954 λίγα είναι και την βρήκα τόσο σε σκατο site ενώ εδώ λέει παραπάνω http://www.musicstore.de/en_EN/GRD/Fender-50th-Anniversary-1954-Strat-MN-2-Tone-Sunburst-DEMO-/art-GIT0005624-000

 

2500 για την Horizon που ξέρει ο φίλος από πάνω αλλά για το custom model του 2004 που ουσιαστικά είναι φτιαγμένη στο σκεπτικό της fender είναι επίσης μια χαρά.

 

Και ακόμα αν κάποιοι θέλουν παραπάνω πράγματα δίνουν και παραπάνω λεφτά. Εγώ ξέρω ότι με 1500 ευρόπουλα φτιάχνεσαι θεός και δεν μιλάμε για λύσεις τύπου randall ή ibanez και καινούργιου τύπου λύσεις. Τα καλά δυστυχώς είναι και τα ποιο παλιά. Και ότι και να γίνει αυτό δεν αλλάζει. Ευτυχώς κάποιες εταιρείες το χουν καταλάβει και προσπαθούν να κάνουν ότι καλύτερο για την τσέπη μας.

 

850 πολλά? Ο αντίστοιχος Marshall πόσο να χει άραγε?

Με λάθος κριτήρια κοιτάτε ενισχυτή παιδιά.

 

 

ααααα η Fender δεν είναι δικιά μου. Εγώ έχω την Mexico. Αλλά στην ESP τα έσκασα και τώρα πια δεν σκάω για άλλη κιθάρα γιατί κάτι με χαλάει. Εκεί είναι η διαφορά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το κεφάλι κάνει 450 ευρόπουλα. Η cabin κάνει 300  δεν 8υμάμε. Το footswich έχει και όμως ένα 45 και βάλε και ένα πολύ καλό καλώδιο για να δουλέψει το εργαλείο?

450+300=750+45=800+50=850!!!!

 

Eγώ πάλι στον Ντιβή βλέπω την κεφαλή 386 ευρώ, την καμπίνα 4x12 (κι όχι την 2x12 που λες) 272 ευρώ και το footswitch 18 ευρώ: σύνολο 676 ευρώ. Προσθέτω και 23 ευρώ για αυτό το αξιοπρεπές καλώδιο σύνδεσης και φτάνουμε στα 689... (ήδη με 4x12 και ουχί 2x12 όπως στο παράδειγμα που φέρνεις). Αυτά απλά ως υπενθύμιση της τιμής που μπορεί να βρεθεί καινούργιος!  :)

 

 

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου