Προς το περιεχόμενο

Monitor για home studio


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Θα ήθελα την βοήθεια σας σχετικά με την αγορά monitor.Κάνω ηχογραφίσεις στο σπίτι με μια tascam us 122L και επειδη χρησιμοποιω τα hi fi ηχεία νομίζω πως ο ήχος δεν ειναι σωστός.Πόσα λεφτά αξίζει να δώσω και ποια μοντέλα ειναι καλα για χαμηλές εντάσεις?Ευχαριστώ

Guybrush Threepwood...mighty pirate!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα μόνιτορ θα αξιποιηθούν κατάλληλα ανάλογα με την καταλληλότητα του χώρου. Διαστάσεις, θέση των μόνιτορ, ανακλάσεις, σουξουμουξουτου. Στα άρθρα υπάρχουν αρκετές πληροφορίες που θα σε ωοηθήσουν στα πρώτα σου βήματα, όπως και στα παρεμφερή θέματα στο τέλος του θρεντ.

 

Καλή δύναμη  ;)

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω αλλη μια απορία.Βλέπω πως τα περισσότερα monitor έχουν balanced εισόδους trs ή xlr.Εμένα η κάρτα μου έχει rca unbalanced εξόδους.Πρέπει να βρώ αναγκαστικά monitor με rca in?

Guybrush Threepwood...mighty pirate!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχουν και καλώδια rca > jack...όπως αυτά που πήρα για να συνδέσω την onyx satellite με τα δικά μου el cheapo μόνιτορ που έχουν μόνο rca είσοδο...

 

 

Έχω αλλη μια απορία.Βλέπω πως τα περισσότερα monitor έχουν balanced εισόδους trs ή xlr.Εμένα η κάρτα μου έχει rca unbalanced εξόδους.Πρέπει να βρώ αναγκαστικά monitor με rca in?

Carvin LB40 > MXR M80+ > Line6 LD HD400 > Fender Rumble 410

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου