Προς το περιεχόμενο

Joe satriani (Train Of Angels) by dimis75


kostaras75

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδια αλλο ενα κοματακι για κριτικη του μεγα satch.Δεν λεω τιποτα αλλο.

Ακουτε και χωνετε κανονικα ;D ;D ;D

Από τους Σατριάνηδες που κυκλοφορούν εδώ στο forum μου αρέσεις πιο πολύ. (Όχι ότι οι άλλοι είναι κακοί, ίσα-ίσα). Απλά αριστείνδην κερδίζεις τον τίτλο.

Μόνο σε μία blues παρελθοντική προσπάθεια σου δεν τη βρήκα. Αυτά.

InfluenSir!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε nestoras σε ευχαριστω πολυ.

Για το κοματι το blues που λες το ποσταρα οπως ειχα πει και τοτε μετα απο πιεση ενος φιλου.Δεν παιζω σχεδον ποτε μπλουζιες και ειπα να χωσω λιγο πραμα και οτι βγει.

Η προσπαθεια μετραει αλλα δεν θα το ξαναδοκιμασω γιατι δεν ειναι στο στιλ που παιζω και δεν μου βγαινει κατι καλο.

Θα μεινω σταθερος σε αυτα που παιζω και νομιζω οτι αποδιδω καλυτερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε dimi έτσι φιλικά σου λέω πως είναι καιρός να ανεβάσεις κανένα δικό σου κομμάτι  ;) Τον Σατριάνι τον έχεις λιώσει κανονικά  :P

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτο που μου κανει μεγαλη ενυπωση σε σενα...εκτος απο το παιχτικο μερος που ειδικα τα satrianika (που ειναι και μενα μεγαλος ερωτας μου) τα εχει για πλακα ,ειναι ο ηχος σου ρε φιλε.......που ωραιος και πολυ κοντα στο original....μπραβο!

μπορεις να μου πεις τι χρησιμοποιεις? ::)

παντως το κομματι ηταν πολυ καλο ;)

RUN FOREST....RUN!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε Ιγνατιε σε ευχαριστω και παλι.

Οσο για το θεμα του ηχου μην νομιζεις οτι το ψαχνω σχολαστικα.Δεν με ενδιαφερει και τοσο να το φερω οσο γινεται κοντα στο original.Εχω φτιαξει με το tone port ux2 καποια preset που γουσταρω και με αυτα παιζω.Απλα αναλογα το κομματι προσθετω η αφαιρω κατι στις ρυθμισεις.Αυτο ειναι ολο.Αν γραψω απο τον spider jam της line 6 παλι και τον συνδεσω στον υπολογιστη χρησιμοποιω παλι καποιες ρυθμισεις που ειναι κοντα σε αυτες του tone port αλλα παρεμβαλω και το boss ds1 για να προσεγγισω λιγο το ηχο του satch.

Και τελος αφηνω το ρετουσαρισμα του ηχου στον φιλο Αντωνη ο οποιος ολο και κατι βαζει βγαζει ετσι ωστε το αποτελεσμα να ειναι καλο γιατι εγω ειμαι ασχετος με ηχοληψια και ρετουσαρισματα.

Αυτα τα ολιγα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε nestoras σε ευχαριστω πολυ.

Για το κοματι το blues που λες το ποσταρα οπως ειχα πει και τοτε μετα απο πιεση ενος φιλου.Δεν παιζω σχεδον ποτε μπλουζιες και ειπα να χωσω λιγο πραμα και οτι βγει.

Η προσπαθεια μετραει αλλα δεν θα το ξαναδοκιμασω γιατι δεν ειναι στο στιλ που παιζω και δεν μου βγαινει κατι καλο.

Θα μεινω σταθερος σε αυτα που παιζω και νομιζω οτι αποδιδω καλυτερα.

Ναι αλλά το Crushing day που γουστάρω πολύ, τ' άκουσα από άλλον.

InfluenSir!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι αλλά το Crushing day που γουστάρω πολύ, τ' άκουσα από άλλον.

Τι να κανουμε φιλε με προλαβε αλλος και το ποσταρε.Το να καθησω να το γραψω και να το βαλω κι εγω καπακι δεν λεει τιποτα.Ασε που θα φανει σαν να γινεται κοντρα για το ποιος το παιζει καλυτερα και θα γινει ντορος.Θα φανει λες και παω να την πω σε αυτον που το ποσταρε πρωτος και δεν μου αρεσει καθολου αυτη η τακτικη.Κοιταω να βαζω κομματια που δεν εχουν ξαναπαιχτει (οχι παντα βεβαια) ετσι ωστε να μην υπαρχει επαναληψη.

Ασε που τα παιδια που εχουν παιξει κατα καιρους εδω κομματια του satch τα εχουν σκισει.Δεν εχω λοιπον την αποκληστικοτητα ασχετα αν εχω ποσταρει αρκετα σατριανικα μιας και ειναι ο αγπημενος μου εδω και αρκετα χρονια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι να κανουμε φιλε με προλαβε αλλος και το ποσταρε.Το να καθησω να το γραψω και να το βαλω κι εγω καπακι δεν λεει τιποτα.Ασε που θα φανει σαν να γινεται κοντρα για το ποιος το παιζει καλυτερα και θα γινει ντορος.Θα φανει λες και παω να την πω σε αυτον που το ποσταρε πρωτος και δεν μου αρεσει καθολου αυτη η τακτικη.Κοιταω να βαζω κομματια που δεν εχουν ξαναπαιχτει (οχι παντα βεβαια) ετσι ωστε να μην υπαρχει επαναληψη.

Ασε που τα παιδια που εχουν παιξει κατα καιρους εδω κομματια του satch τα εχουν σκισει.Δεν εχω λοιπον την αποκληστικοτητα ασχετα αν εχω ποσταρει αρκετα σατριανικα μιας και ειναι ο αγπημενος μου εδω και αρκετα χρονια.

Εκτός από έξοχος Σατριάνης είσαι και ωραίος τύπος. Άρα κερδίζεις το τίτλο του καλύτερου, όχι μόνο αριστείνδην.

InfluenSir!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εκτός από έξοχος Σατριάνης είσαι και ωραίος τύπος. Άρα κερδίζεις το τίτλο του καλύτερου, όχι μόνο αριστείνδην.

Φιλε Νεστορα να'σαι καλα και σε ευχαριστω για τα θετικα σχολια.Και αρνητικα να ηταν παλι θα τα εβλεπα θετικα γιατι μεσα απο επισημανσεις των αλλων γινεσαι καλυτερος και βλεπεις τα λαθη που κανεις ετσι ωστε να τα διορθωνεις.

Συνεχιζομεν την προσπαθειαν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου