Προς το περιεχόμενο

Μηπως να αγόραζα ενα MAC;


Προτεινόμενες αναρτήσεις

...συν 700ευρω για protools kai dx.

έτσι από περιέργεια...μπορείς να ποστάρεις ένα κομμάτι σου? Για αν καταλάβω που χρειάζεσαι τα protools και δεν σου κάνει το Garageband (free), το Logic Εxpress (176.03 ευρώ), το Logic Studio (423.71 ευρώ)...και το Cubase βεβαίως, βεβαίως.

Με λίγα λόγια θέλεις να αγοράσεις ένα λειτουργικό πρόγραμα των700 ευρώ για να το τρέξεις με μια κάρτα που κάνει 82 ευρώ?

 

Με ενα Kontakt,minimoog,miroslav philarmonic,trilogy, drums machine και Ozone ξεκιναει τα τσικ τσικ

Όλα αυτά (στο περίπου), τα έτρεχα με G4...κάνοντας freezing τα tracks στο Garageband, χωρίς πρόβλημα

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 23
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Με ενα Kontakt,minimoog,miroslav philarmonic,trilogy, drums machine και Ozone

 

ειδες τελικα που εισαι υπερβολικος και δεν κανεις σωστη χρηση του software σου?

 

τι δουλεια εχει ρε....παλικαρι ;D το Ozone (ενα εξαιρετικα βαρυ MASTERING προγραμμα το οποιο στο manual του σε ΠΡΟΕΙΔΟΠΟΙΕΙ να ΜΗΝ το χρησιμοποιεις ταυτοχρονα  με vst αλλα ΜΟΝΟ του)  ανοιχτο μαζι με ολα αυτα τα σουπερ βαρια τσιμπραγκαλα?και MAC να παρεις παλι θα γονατισει......

 

ακομα και το δικο μου το κτηνος (4 πυρηνο διαστημικο.. ;D) θα τα επαιζε αν ανοιγες ολα αυτα μαζι... :)

 

(επισης υπαρχει και το freeze για να "ελαφρυνεις" το προγραμμα σου)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ετσι κι αλλιώς δεν θα σου επέτρεπε να έχεις τετοια πληθώρα VST instruments ούτε να αλλάζεις DAW αφού θα είναι πλέον και θέμα κόστους. (κανω λάθος; )

Τι εννοείς αρχηγέ? Όλα τα προγράματα που το παλικάρι αναφέρει, (εάν είναι νόμιμα...και παράνομα ακόμα) είναι υβριδικά, υπάρχουν και για τα  2 λειτουργικά. Εάν έχει τους εγκαταστάτες, κάνει install στο Mac.

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωπ και το Ozone τρέχει συγχρόνως με τα άλλα;;;

 

Έμεινα στα specs του υπολογιστή και δεν έδωσα βάση παρακάτω...μάλλον θα πρέπει φίλε μου να δώσεις και λίγη προσοχή να μάθεις τα εργαλεία που έχεις για να βελτιστοποιήσεις τη λειτουργία τους με τον υπάρχοντα εξοπλισμό για να μπορείς να κατανοήσεις καλύτερα τι σου λείπει (αν σου λείπει) για να πάρεις μια ενημερωμένη απόφαση για το αν και τι χρειάζεσαι να αλλάξεις στον υπολογιστή σου  ;)

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγκρατηθείτε λίγο κύριοι.

 

Τα Mac είναι τα καλύτερα  ;D ;D ;D

 

...ΠΕΡΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΛΑΚΑ ΟΜΩΣ,το reset δεν τους χρειάζεται..

 

off topic...

 

Το ozone (4) δεν είναι καθόλου βαρύ,ίσα ίσα θα έλεγα ότι είναι καλογραμμένο,για παράδειγμα στο παλιό φορητό μου  1,6 dual core/1GB ddr2 έτρεχε παράλληλα με 4-5 soft synths.

 

 

Φιλικά :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το συστημα μου αποτελειται απο

Pentium 4, 3Ghz

Asus P5B-VM

Ram 2x1Gb+1X0.5Gb

Western Digital Sata2 600Gb

M-audio Adiophile 192

 

Αν ζοριστει με 5 vst και πανω με 5-6 Recs και κανα εφε οπως ειπα και πριν peakarei o CPU στο Nuendo.

 

Οποτε συμφερει να αγορασω 2πυρινο-4πυρινο και μετα απο δυο χρονια να θελω αλλα λεφτα για αναβαθμιση για να μου τρεχουν οι νεες εκδοσεις Nuendo-Vst κοστος 400ευρω ή να αγορασω ενα imac με Pro Tools ή logic 2000 ευρω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το συστημα μου αποτελειται απο

Pentium 4, 3Ghz

Asus P5B-VM

Ram 2x1Gb+1X0.5Gb

Western Digital Sata2 600Gb

M-audio Adiophile 192

 

Αν ζοριστει με 5 vst και πανω με 5-6 Recs και κανα εφε οπως ειπα και πριν peakarei o CPU στο Nuendo.

 

Οποτε συμφερει να αγορασω 2πυρινο-4πυρινο και μετα απο δυο χρονια να θελω αλλα λεφτα για αναβαθμιση για να μου τρεχουν οι νεες εκδοσεις Nuendo-Vst κοστος 400ευρω ή να αγορασω ενα imac με Pro Tools ή logic 2000 ευρω;

 

1)Το buffer στην audiophile που το έχεις ορίσει??

2)Είναι δηλωμένη στο nuendo?Nuendo version?

 

:)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1)256samples

2)Οχι

 

2)Οχι????

Εννοείς οτι δεν έχεις δηλώσει ως asio driver την m-audio?

Asio.jpg

 

Av όχι εκεί είναι το πρόβλημα,η m-audio έχει υπερσταθερούς drivers,σε συνδιασμό με windows xp.

 

Αναμένουμε..

 

:)

 

edit:το διόρθωσες.οκ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου