Προς το περιεχόμενο

Πρόβλημα με καινούργιο μαγνήτη


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αν έχει εγγύηση οφείλουν να στον αντικαταστήσουν... Αν δεν έχει λήξει, no problem...

 

πώς το εννοείς?

 

Εννοεί ότι αν ο μάστορας σου έδωσε εναλλακτική να ψωνίσεις ένα μαγνήτη από αυτόν, σκέψου την περίπτωση ο μαγνήτης σου να δουλεύει κανονικά, και αυτός να θέλει να στον φάει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 29
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Πάντως, αν έχεις πρόσβαση σε πολύμετρο, μετρα την αντίσταση του πηνίου, και στα καλώδια, αλλά και στις κολλήσεις, στις κατάληξεις της περιέλιξης. Μπορεί να είναι απλά κομμένο το καλώδιο εσωτερικά. Σε αυτή την περίπτωση διορθώνεται εύκολα.

καλή ιδέα..ελπίζω να είναι έτσι..θα το κάνω αύριο που θα πάρω και την κιθάρα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εννοεί ότι αν ο μάστορας σου έδωσε εναλλακτική να ψωνίσεις ένα μαγνήτη από αυτόν, σκέψου την περίπτωση ο μαγνήτης σου να δουλεύει κανονικά, και αυτός να θέλει να στον φάει...

Αυτο ακριβως, νομιζω σε καποιο παλιοτερο θεμα ειχα διαβασει για παρομοια περιπτωση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εννοεί ότι αν ο μάστορας σου έδωσε εναλλακτική να ψωνίσεις ένα μαγνήτη από αυτόν, σκέψου την περίπτωση ο μαγνήτης σου να δουλεύει κανονικά, και αυτός να θέλει να στον φάει...

όχι μωρέ..και έτσι να ήταν θα του άφηνα εκεί τον χαλασμένο μαγνήτη?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

όχι μωρέ..και έτσι να ήταν θα του άφηνα εκεί τον χαλασμένο μαγνήτη?

 

Τι εννοείς; Δεν το 'πιασα...

 

Εγώ λέω ότι ο μάστορας παίζει να την έβγαλε από το κεφάλι του την ιστορία με το χαλασμένο μαγνήτη, μπας και σου πουλήσει αυτός έναν...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι εννοείς; Δεν το 'πιασα...

 

Εγώ λέω ότι ο μάστορας παίζει να την έβγαλε από το κεφάλι του την ιστορία με το χαλασμένο μαγνήτη, μπας και σου πουλήσει αυτός έναν...

οκ, κατάλαβα..δεν μου έκανε καμιά τέτοια πρόταση..

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν νομιζω να βγει προβληματικο προιον

απο τον ελεγχο ποιοτητας του Duncan,εκτος κι'αν αλλξει η πολιτικη του...

Αν εχει συμβει κατι εγινε,κατα τη γνωμη μου,μετα την εξοδο του απο εκει!

 

Και τι θα πει "δεν δουλευει ο μαγνητης"?

Ενας λογος υπαρχει να μην δουλευει ενας μαγνητης:

Να εχει κοπει η βραχυκυκλωσει καποιο καλωδιο η συρμα του πηνιου..

 

Α,και αλλος ενας:να μην εχει μαγνητη! ;D

ΔΕΝ αναλαμβανω εργασιες!Ευχαριστω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τί να πώ ρε φίλε..αν υποθέσουμε ότι η ζημιά έγινε μετά το εργοστάσιο, τότε ή στην μεταφορά έγινε (πού μάλλον είναι αδύνατο) ή στην τοποθέτηση..όμως πόσο εύκολο είναι να βγάλει κάποιος που έχει τοποθετήσει 1000 μαγνήτες τελείως off έναν μαγνήτη?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ατυχημα μπορει να συμβει παντα,οση πειρα και αν εχει καποιος...

Το θεμα ειναι αν εχει ψυχη να το αναγνωρισει! 8)

 

Καποτε φιλος μου στην επαρχια,παραγγειλε γνωστο (και ακριβο) πιεζοηλ/κο για ακουστικη σε γνωστο αντιπροσωπο...

Ειχε ομως 5 σημεια επαφης αντι για 6 αναμεσα στα 2 παχια "αλουμινοχαρτα" που περιτυλιγαν το περιεχομενο!

Ετσι τους τηλεφωνησε,και εκεινοι προσπαθησαν να τον πεισουν οτι ο μαγνητης ειναι ετσι,και οι 5 πολοι τοποθετουνται αναμεσα στις χορδες...("ψηστονε" το βλαχο δεν τρεχει τιποτα..)

 

Ετσι τους τηλεφωνησα εγω,και φυσικα παραδεχτηκαν οτι εγινε λαθος,και αλλαξαν το μαγνητη...

Οσο για το αν ντραπηκαν...ελα ντε! ;D

 

Στο συγκεκριμενο μαγνητη του θεματος τωρα (sjag) oπως και καθε αλλο του τυπου του,

ειναι ευκολο να κοπει το τελειωμα του πηνειου (καπου εκει που ειναι η κολληση με το χοντρο)

αφου ειναι εκτεθειμενο...

 

Το παραξενο που βρισκω εγω,ειναι οτι ο μαστορας σου ειπε απλως οτι δεν δουλευει...

Σωστος μαστορας θα σου ελεγε και το γιατι δεν δουλευει πριν ρωτησεις!

 

ωχ, το σκέφτηκα και αυτό..αν είναι έτσι, όταν το στείλω πίσω θα ψιλιαστούν ότι δεν ήταν κατασκευαστικό σφάλμα..

Βρε allobarr,(να'ξερες τι μου θυμιζει το ψευ/μο σου!)ετσι,αντρικια και μεταξυ μας,

σιγουρα πηγε σε μαστορα ο μαγνητης,η το προσπαθησες μονος σου και σου πηγε στραβα?

 

Αν ειναι ετσι,μην ντρεπεσαι να το πεις...αν δεν χαλασεις κατι δεν μαθαινεις να το φτιαχνεις...! 8)

Η προσπαθεια δεν ειναι ντροπη! ;)

 

Δωσε λιγες λεπτομερειες,ακομα καλυτερα macro φωτογραφιες,

μπορει να τη βρουμε τη λυση...

:)

 

ΔΕΝ αναλαμβανω εργασιες!Ευχαριστω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια τωρα διαβασα το ποστ μου συνεβη και μενα παρομοια κατασταση πριν απο λιγους μηνες με ενα σετ μαγνητες fender custom fat 50"s ειχε κοπει καπου το συρμα ενω κανονικα το πακετο ηταν σφραγισμενο και επειδη δεν ειχα εγγυηση και η αγορα καινουργιου θα μου κοστιζε ακριβοτερα του ειπα να μου τον ξανατυλιξει(γνωριζοντας οτι μπορει να το κανει) με κινδυνο βεβαια να αλλιωθει ο χαρακτηρας του μαγνητη.Το αποτελεσμα με δικαιωσε και δεν ξερω αν διαφερει λιγο η πολη η και καθολου απο τον <<κανονικο>> ηχο τους το σιγουρο ειναι οτι εμεινα πολυ ικανοποιημενος απο το αποτελεσμα και τον ηχο του.Μου κοστισε γυρω στα 35 το Rewinding δεν ξερω αν λογω και τον υπολοιπων εργασιων που ειχαν γινει στην κιθαρα εγινε καποια εκπτωση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου