Προς το περιεχόμενο

Πρόβλημα με καινούργιο μαγνήτη


Προτεινόμενες αναρτήσεις

..καλησπέρα..παρ'ηγγειλα από Αμερική έναν μαγνήτη seymour duncan και συγκεκριμένα τον sjag2..

έδωσα την κιθάρα για αλλαγή μαγνητών και λίγο αργότερα το παλικάρι μου τηλεφώνησε και μου είπε ότι ο μαγνήτης είναι "νεκρός", δεν βγάζει ήχο, δεν έχει output.. :'(

επειδή το Αμέρικα πέφτει λίγο μακριά για να τον στείλω πίσω και να περιμένω αντικατάσταση, υπάρχει περίπτωση το πρόβλημα να είναι κάτι πολύ απλό που μου διαφεύγει ας πούμε? υπάρχει κάποιος που μπορεί να το κοιτάξει? ή βουρ για αντικατάσταση?

ευχαριστώ προκαταβολικά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 29
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Για να μην έχει καθόλου σήμα ο μαγνήτης μάλλον σε κάποιο σημείο έχει κοπεί η περιέλιξη του πηνίου... Δεν νομίζω να φτιάχνεται, καλύτερα να τον αντικαταστήσεις... Καινούριος μαγνήτης όμως; Εντύπωση μου κάνει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καινούριος μαγνήτης όμως; Εντύπωση μου κάνει...

εμένα να δεις πόση εντύπωση μου έκανε..

κλάμα.. :'(

άσε που δεν ξέρω και τί παίζει σε τέτοιες περιπτώσεις..πληρώνω εγώ μεταφορικά για να τον στείλω πίσω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όπως τα λέει ο kultura είναι... Αν και θεωρώ απίθανο να έφυγε από το εργοστάσιο χωρις να τον μετρήσουν. Μπορεί το παληκάρι να στον "πέθανε"...

Ad astra per alia fideles...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όπως τα λέει ο kultura είναι... Αν και θεωρώ απίθανο να έφυγε από το εργοστάσιο χωρις να τον μετρήσουν. Μπορεί το παληκάρι να στον "πέθανε"...

ωχ, το σκέφτηκα και αυτό..αν είναι έτσι, όταν το στείλω πίσω θα ψιλιαστούν ότι δεν ήταν κατασκευαστικό σφάλμα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από που τον ψώνισες τον μαγνήτη; Δεν είχε κάποια εγγύηση (λέω εγώ τώρα);

έχει εγγύηση..απλά σκέφτομαι μήπωε δεν είναι κατασκευαστικό το λάθος..και μένα περίεργο μου φαίνεται για μαγνήτη του κουτιού

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως, αν έχεις πρόσβαση σε πολύμετρο, μετρα την αντίσταση του πηνίου, και στα καλώδια, αλλά και στις κολλήσεις, στις κατάληξεις της περιέλιξης. Μπορεί να είναι απλά κομμένο το καλώδιο εσωτερικά. Σε αυτή την περίπτωση διορθώνεται εύκολα.

Ad astra per alia fideles...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου