Προς το περιεχόμενο

προτάσεις για bluetooth ηχεια


blue

Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλησπέρα, θα ήθελα να έχω ένα ζευγάρι ηχεία bluetooth για χαλαρή ακρόαση στο σαλόνι μου. Μήπως υπάρχει κάποια πρόταση? μπατζετ < 150.

 

στο Σκρουτζ εκθειάζουν αυτά: https://www.skroutz.gr/s/5443078/Edifier-R1700BT-Brown.html?utm_source=android&utm_campaign=skroutz_share

, αλλά κατανοώ ότι όλη αυτή η θετικοτητα μπορεί να προέρχεται από χρήστες που μέχρι τώρα άκουγαν μουσική από ηχεια λαπτοπ

 

υγ. κατανοώ επίσης ότι στα 100€ θα μπορούσα να πάρω μτχ tascam vla5 και να ακούω μια χαρά μέσω υπολογιστή, αλλά προτιμώ κάτι dedicated και με bluetooth

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

+1000 για edifier

Εχω αυτα παραπανω απο χρονο και ειμαι απολυτα ικανοποιημένος ειδικα για τη τιμη τους..

https://www.skroutz.gr/s/6268192/Edifier-R2000DB-Black.html

Στην αρχη ειχα παρει ενα soundbar στην ιδια τιμη και η ενταση κ η ποιοτητα ηταν άθλια! Παλι καλα που μου βγηκε ελαττωματικό κ το αλλαξα και πηρα αυτα! Εχω συνδεσει τηλεοραση με optical, laptop μεσω εξωτερικης καρτας ηχου με rca και κινητο με Bluetooth! 

 

Επεξεργασμένο από marioG542
  • Ευχαριστώ 1
  • Συμφωνώ 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε γνωρίζω κανένα να προτείνω, αλλά όταν κάνεις την έρευνά σου, να θυμάσαι πάντα τσεκάρεις πάντα τις κακές αξιολογήσεις για να δεις τι τυχόν προβλήματα έχει ο κόσμος είτε άμεσα είτε μετά από αρκετή χρήση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω τα συγκεκριμένα edifier και μου αρέσουν αρκετά αλλά δυστυχώς δεν έχω εμπειρία από πραγματικά καλά ηχεία τύπου monitor ή άλλα, οπότε δεν είμαι πολύ αντικειμενικός. Για χαλαρή ακρόαση σε σαλόνι πιστεύω είναι ιδανικά καθώς το Bluetooth τα κάνει πολύ εύχρηστα για σύνδεση με κινητά, tablet κ.λπ. και μετά spotify μέχρι να βαρεθείς (εγώ έτσι τα δουλεύω). Ένα αρνητικό που θα μπορούσα να πω είναι ότι σε μεγάλη ένταση τα μπάσα ψιλό μπουκώνουν, εμένα γενικά δεν μου αρέσουν τα έντονα μπάσα, τα έχω χαμηλά και είμαι ευχαριστημένος. Γενικά είμαι αρκετά ευχαριστημένος

  • Ευχαριστώ 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, blue είπε

ευχαριστώ πολύ για τις απόψεις και τις προτάσεις. Τα πήρα τελικά και θα δούμε 

Με το καλό να παραλάβεις. Αν μπορείς γράψε και καμιά γνώμη για να δούμε αν συμπίπτουν οι απόψεις των μελών

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ευχαριστώ, τα ακούω ήδη όλη μέρα. 

πολύ καλή ποιότητα κατασκευής, όμορφα αισθητικά, δεν πρηξανε στη συνδεσμολογια, όλα καλα.

 

αρχική εντύπωση για τον ήχο πολύ θετική, αλλά δεν έχω τεσταρει ούτε δύσκολες μουσικές ούτε μεγάλες εντάσεις. Αν βρω κάτι ενοχλητικό θα επανέλθω. Ευχαριστώ και πάλι για την προτροπή, νομίζω ήταν ακριβώς αυτό που ηθελα

  • Like 2
  • Ευχαριστώ 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου