Προς το περιεχόμενο

διαρυθμιση χωρου


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Για αλλη μια φορα φορα θα χρειαστω την πολυτιμη βοηθεια σας!!!

Εχω μια αποθηκη στο πισω μερος του σπιτιου και θελω να την κανω ενα χωρο για τα οργανα και τις ηχογραφησεις μου!!!

Ο χωρος ειναι 4Χ2,5 και 2,5μ υψος. Το προβλημα μου ειναι η διαρυθμιση! Εχω κανει ενα προχειρο σχεδιο οπως σκευτομαι να το κανω! Αυτο που θα ηθελα απο εσας ειναι η γνωμη σας για την τοποθετηση επιπλων,οργανων κ μηχανηματων στο εσωτερικο!

  Ευχαριστω πολυ!!! Φιλικα Στελιος.

 

 

edit:η drums ειναι ηλεκτρονικη!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δε κάνω λάθος από αυτά που έχω διαβάσει κατά καιρούς το καλύτερο είναι τα monitors να μπουν στον τοίχο με το μεγαλύτερο μήκος, αλλά επειδή δεν είμαι expert αφήνω τους ειδικούς να σχολιάσουν. Πάντως νομίζω από εκεί πρέπει να ξεκινήσεις, δηλαδή που θα μπουν τα monitors για όσο το δυνατό λιγότερο χρωματισμό και ανακλάσεις στον ήχο και μετά να σκεφτείς τα υπόλοιπα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστω Samplist!!!

      Αυτο που με ενδιαφερει κυριως ειναι η σωστη τοποθετηση monitors,mic και ενισχυτων κιθαρας!!!

 

Περιμενω κι αλλες προτασεις!!! :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατι δεν δοκιμαζεις διαφορες διαρρυθμισεις να δεις και ποια θα σε βολεψει εργονομικα, δεν νομιζω να αξιζει να ψαχτεις ηχητικα για τοσο μικρο χωρο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ηθελα να κανω κατι σχετικο με καποιες προδιαγρες που γνωριζουν ειδικοι για μια σωστη διαρυθμιση!!! Μειναν οι τελευταιες γυψοσανιδες και σε λιγες μερες μπαινω μεσα! Δυστυχως δεν γινοταν μεγαλυτερο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μειναν οι τελευταιες γυψοσανιδες και σε λιγες μερες μπαινω μεσα!

Νομιζα οτι απλα συγκεντρωνεις ολα τα μουσικα σου μαραφετια σε ενα χωρο που μεχρι προτινος δε χρησιμοποιουσες, δεν μας ειπες οτι θα ριξεις δουλεια και χρημα. Χωρις να εχω την παραμικρη ιδεα απο ακουστικη, το σχεδιακι σου μια χαρα μου φαινεται, συμμαζεμενο και εργονομικο  ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγώ θα σου πρότεινα να βάλεις το γραφείο με το pc στη θέση των ντραμς, ωστε ο ντράμμερ να μπορεί να κοιτάζει τα άλλα μέλη χωρις να στραβολαιμιάσει (τα ηχεια των ντραμς μπορείς και να μη τα βάλεις ακριβως στο ίδιο σημείο, αν δε σου ακούγεται καλα).

επισης, μου φαίνεται και μένα καλή ιδέα τα μονιτορ να κοιτάνε στη διευθυνση με το μικρότερο βάθος ωστε όλοι να ακούνε σε ίδιες εντάσεις.

 

a classic player now...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου