Προς το περιεχόμενο

V-AMP 2 πρόβλημα?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Χαιρετώ!Απο χθες είμαι κάτοχος του V-AMP 2 και επειδή την κιθάρα μου την ηλεκτρική την περιμένω μες την βδομάδα,είπα να κάνω μια δοκιμή με την ηλεκτροακουστική που έχω.Είναι μάρκας Stagg το μοντέλο Α-1006.Φαντάστηκα και διάβασα ότι η V-AMP κάνει και για ηλ/ακουστικά όργανα οπότε δεν νομίζω να ήταν το πρόβλημα που αντιμετωπίζω θέμα μη-συμβατότητας.Βάζοντας την κιθάρα την ακουστική στην πεταλιέρα και έχοντας ήδη και τις εντάσεις της πεταλιέρας και της κιθάρας ανοιχτές προσπάθησα να την κουρδίσω,αλλά δεν ανταποκρίνεται το κουρδιστήρι.Το ίδιο φυσικά συμβαίνει και στα εφφέ που πάω να δοκιμάσω,αλλα αυτό είναι προς το παρόν το λιγότερο.Τώρα είτε κάνω εγώ κάποιο λάθος είτε δεν δουλεύει με ακουστικές.Αν κάποιος έχει γνώση θα εκτιμούσα μια συμβουλή-λύση!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μηπως για να ενεργοποιηθει το κουρδιστηρι, θε πρεπει να πατησεις καποιο συγκεκριμενο κουμπι και δεν το πατησες?

Καλο ειναι, αφου μαλιστα ΜΟΛΙΣ ΧΘΕΣ το πηρες, να περασεις μια περιοδο "γνωριμιας", ΜΕΛΕΤΗΣ του manual, και ΜΕΤΑ, αν και εφοσον εχεις (ακομα) αποριες να ποσταρεις (-ουμε).

Μην εχουμε αποριες με του ψυλλου πηδημα

Make me fries...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Manual το διάβασα αν και για να είμαι ειλικρινής δεν το "μελέτησα"..Το κουμπί που είναι για το κούρδισμα το πάτησα κανονικά αλλά και πάλι..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν εχει και τπτ να μελετησεις

ειναι πολυ απλο μηχανημα

ως κατοχος του v-amp pro εχει ενα πρασινο led (signal) που αναβει οταν δεχεται σημα απο την κιθαρα

εχει δοκιμασει την κιθαρα σε καποιον αλλο ενισχυτη και ακουγοταν καλα?

μηπως δλδ εχει προβλημα στα ηλεκτρικα η ηλ/στική σου και οχι το v-amp

-=Dream Within A Dream=-

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την κιθάρα την είχα σε ενισχυτή και έπαιζε κανονικότατα..Την έκανα και service πρόσφατα γιατί ψάχνω να την πουλήσω και δοκιμάζοντας την ξανά σε ενισχυτή δν είχε κανένα πρόβλημα.Το V-AMP που πήρα από ότι βλέπω δεν βγάζει signal για την κιθάρα,απλά τα κόκκινα τα φώτα τα γνωστά που έχει όταν ενεργοποιείται..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την κιθάρα την είχα σε ενισχυτή και έπαιζε κανονικότατα..Την έκανα και service πρόσφατα γιατί ψάχνω να την πουλήσω και δοκιμάζοντας την ξανά σε ενισχυτή δν είχε κανένα πρόβλημα.Το V-AMP που πήρα από ότι βλέπω δεν βγάζει signal για την κιθάρα,απλά τα κόκκινα τα φώτα τα γνωστά που έχει όταν ενεργοποιείται..Μήπως γενικά δεν αναγνωρίζει ηλεκτροακουστικές κιθάρες και τζάμπα ψάχνομαι?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μήπως γνωρίζει κάποιος να με βοηθήσει?Έχω συνδεδεμένο το V-AMP 2 με τα ηχεία του pc αλλά ακούγεται μόνο από το ένα ηχείο..Τα ηχεία λειτουργούν κανονικά και τα δύο και η επαφή "πατάει" κανονικά..Μήπως ξέρει κάποιος γιατί συμβαίνει αυτό?Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1. Ypotheto oti to provlima me to kourdisma lythike afou pleon exeis ixo sta ixeia..

2. Stereo vgazei mono an syndeseis kai to L kai to R se kapoio ixosystima. Idanika theleis ena kalodio me 2 karfia megala monofonika pou tha to rixnoun se oti input pernoun ta ixeia sou (logika mikro karfaki)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου