Προς το περιεχόμενο

Jackson dk2m bc rich assasin px3t


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γειά σας παιδιά,

 

Σκέφτομαι να πάρω δεύτερη κιθάρα και είμαι ανάμεσα σε jackson dk2m bc rich assasin px3t. Τείνω περισσότερο προς την jackson γιατί έχει seymour duncan μαγνήτες και ταστιέρα από μαόνι ωστόσο η bc rich είναι neck-through και έχει original floyd πάνω σε συνδιασμό με μαγνήτες rockfield. Επίσης η jackson είναι japan ενώ η bc rich korea. Δεν ξέρω αλλά με φαίνεται περίεργο το γεγονός ότι η bc rich έχει ofr και είναι neck-through και είναι σχετικά φτηνή για αυτά που προσφέρει.

Ποιά είναι η δική σας γνώμη?

Παραθέτω και κάποια ενδεικτικά link

 

http://www.dv247.com/invt/54472/

http://www.dolphinmusic.co.uk/product/28919-bc-rich-assassin-px3t-onyx-neck-thru-floyd-rose-trem-.html

....another day.....another corpse....another reason...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χαχα πάντα μ'άρεσε η ιδέα του μαονιού στην ταστιέρα, το χρώμα απλά είναι κορυφή. Όσο για το ofr των bc rich έχω ακούσει και γω δίαφορα. Απλά με προβληματίζει αν θα ναι καλό το licensed της jackson.

....another day.....another corpse....another reason...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χαχα πάντα μ'άρεσε η ιδέα του μαονιού στην ταστιέρα, το χρώμα απλά είναι κορυφή. Όσο για το ofr των bc rich έχω ακούσει και γω δίαφορα. Απλά με προβληματίζει αν θα ναι καλό το licensed της jackson.

 

 

Και το licenced της Jackson χαλια ειναι.

 

 

4 μονο τρεμολο αξιζουν

Official floyd rose

Schaller Floyd rose

Edge ( pro ) σκετο οχι II , III και μαλακιες

ΚΑΙ ΤΟ ΥΠΕΡΤΑΤΟ

EDGE ZERO .

 

 

Αν θα παρεις κιθαρα που δεν εχει αυτα τα τρεμολΑ , καλο θα ηταν για τον τονο σου , την  τσεπη σου και τα νευρα σου να τα μπλοκαρεις ωστε να χαμηλωνουν μονο το Pitch και να μην μπορουν να το ανεβαζουν

Tone is in the ear of the beholder

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αμαν....δίκιο έχεις!! Δεν ξέρω αλλά για κάποιο λόγο με είχα συνδυάσει το maple  με το μαόνι. Πάντως για τα '80ς που λες, στην αρχή ήμουν ανάμεσα στην jackson και στην bc rich guslinger retro....απλά με ξένισε το γεγονός ότι ο ένας μαγνήτης (double blade) ήταν ότι να'ναι.

http://www.guitar.co.uk/guitars/electric/2472

....another day.....another corpse....another reason...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Και το licenced της Jackson χαλια ειναι.

 

 

4 μονο τρεμολο αξιζουν

Official floyd rose

Schaller Floyd rose

Edge ( pro ) σκετο οχι II , III και μαλακιες

ΚΑΙ ΤΟ ΥΠΕΡΤΑΤΟ

EDGE ZERO .

 

 

Αν θα παρεις κιθαρα που δεν εχει αυτα τα τρεμολΑ , καλο θα ηταν για τον τονο σου , την  τσεπη σου και τα νευρα σου να τα μπλοκαρεις ωστε να χαμηλωνουν μονο το Pitch και να μην μπορουν να το ανεβαζουν

 

Εγώ πάντως στο δικό μου το edge III, απλά άλλαξα τα ελατήρια και τώρα είναι τζάμι, δεν καταλαβαίνει τίποτα.

....another day.....another corpse....another reason...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου