Προς το περιεχόμενο

Μαγνητης για Fender Squier Classic Vibe 50's P bass


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα. Εχω το εν λογω μπασσο http://www.thomann.de/gr/fender_squier_classic_vibe_p_bass_50.htm

και σκεφτομαι να αλλαξω μαγνητη. Το μονο κακο ειναι πως δεν βρισκω τετοιου ειδους P-style μαγνητες στην Ελλαδα. Αν γνωριζει κανεις τιποτα ας πει παρακαλω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορείς να τον παραγγείλεις απ'έξω τότε. Έχει η SD ωραιότατους SC. Απορώ πως δεν σου άρεσε, πάντως, προσωπικά μου φάνηκε απίστευτα καλός.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οντως ειναι αρκετα καλος αυτος που ηδη εχει. Επειδη ομως ειναι σχετικα φτηνο σαν οργανο

σκεφτικα να το αναβαθμισω λιγο. Σαν κατασκευη ειναι αψογο και με μια βελτιωση στον ηχο πιστευω οτι θα κοντραρει ανετα πολλα fender mexico (αποψη μου παντα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα ήδη τα κοντράρει! Για μένα το συγκεκριμένο μπάσσο δεν χρειάζεται αναβαθμίσεις, και αν καίγεσαι να το αναβαθμίσεις ίσως μόνο τα ηλεκτρικά (ποτενσιόμετρα, καλώδια, jack κλπ.), ένα καινούριο nut κι ένα φρέσκο σετ χορδών να είναι ότι χρειάζεσαι. Δοκίμασέ το έτσι, είναι αρκετά πιο οικονομικό, και αν δείς ότι ούτε έτσι σ'ευχαριστεί, τότε κοιτάς και για καινούριο μαγνήτη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν το κάνεις σε κάποιο μαγαζί κανένα 30άρι υπολογίζω, αλλά αυτό καλύτερα δές το στο μαγαζί που θα το κάνεις. Δεν είναι ακριβά πάντως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

+1 στον X-Minor

 

Δες και αυτό το βιντεάκι:

 

http://www.youtube.com/watch?v=Z1MxTJDUajE

 

Πως σου φαίνεται η σύγκριση με το "original"?  ;)

Model-o-phobia: something like homophobia, but much more amusing

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πως σου φαίνεται η σύγκριση με το "original"?  ;)

Πιστευω πως χρειαζεται καποια πειρα πανω στα οργανα αυτα για να καταλαβει κανεις καποια ουσιαστικη διαφορα .Παντως ομολογω το εγκλημα μου : το squier jazz bass μου ακουγοταν λιγο καλυτερα απο το fender. H δαφορα στα χρηματα ειναι τρομερη και αθτο ειναι το εκπληκτικο
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πιστευω πως χρειαζεται καποια πειρα πανω στα οργανα αυτα για να καταλαβει κανεις καποια ουσιαστικη διαφορα .Παντως ομολογω το εγκλημα μου : το squier jazz bass μου ακουγοταν λιγο καλυτερα απο το fender. H δαφορα στα χρηματα ειναι τρομερη και αθτο ειναι το εκπληκτικο

 

Εγώ δεν ξέρω αν ακούγονται καλύτερα ή χειρότερα, γιατί είναι πολύ υποκειμενικό το θέμα. Μπορεί κάποιος να προτιμά το ένα ή το άλλο, όμως πρέπει να παραδεχτούμε ότι ο ήχος των Squier είναι εξαιρετικός, ειδικά για το κόστος τους.

 

Αν είναι καλά και παικτικά (βάρος, ποιότητα τάστων, hardware, κλπ) τότε είναι κελεπούρι.

 

 

Model-o-phobia: something like homophobia, but much more amusing

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου