Προς το περιεχόμενο

ToadWorks Death Rattle Pedal III


Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

 

 

http://www.toadworksusa.com/DR.html

 

 

Λοιπον πεταλολογοι και πεταλολατρες τα φωτα σας!

Το εχει κανεις? Τα αξιζει τα λ7 του? Σε φεντεριζοντα ενισχυτη με 6L6 πως θα ακουστει? Σε σχετικα highgainμπλιμπλικοgarymoorιζουσες lead καταστασεις θα κανει αυτο που πρεπει?  ;D

 

Αναμενω....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γεια σου φιλε!

λοιπον... το πεταλακι το εχω ακουσει δυο φορες για πανω απο μιση ωρα την φορα.

ειναι τελειο και ο βασικος λογος που δεν το εχω ηδη αγορασει απο εδω

http://www.dolphinmusic.co.uk/shop/flypage/product_id/8411

ειναι πως εχω ηδη δυο βρωμες της τοουνγουοκρς και δυο απο αλλες μαρκες.

 

ειναι τρομερα γκαζιαρικο, αλητικο και εχει και ενα μπουστ που σκοτωνει.

εγω το ειχα ακουσει πανω σε εναν vox, πανω σε εναν φεντερ και πανω σε εναν μπουγκι.

 

αυτα!

πανελιστας και ανταρτομαχητης....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχω παίξει με αυτό (είναι ένα από τα δυο πετάλια - ναυαρχίδες της εταιρίας που τα πετυχαίνεις σπάνια σε μαγαζιά - το Guitar Store στο κέντρο φέρνει Toadworks, αν θυμάμαι καλά). Πάντως, κάτι μου λέει ότι αποτελεί σύνθεση δυο άλλων βρωμοπεταλιών της εταιρίας, του Lil'Leo και του John Bull. Aν ισχύει αυτό, τότε μπορώ να σου πω ότι έχω παίξει και με τα δυο & μου είχαν κάνει καλή έως πολύ καλή εντύπωση!

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τα σπαει το πεταλι!

το ακουσα λιγο στο youtube και φαίνεται πολυ ενδιαφερον

ποσο περιπου κοστιζει?

ξερει κανεις ποιος το φερνει ελλαδα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σας ευχαριστω ολους για τις απαντησεις!

BigAlejandro φοβερη η τιμη που βρηκες στο dolphin (αν και η φωτο δεν δειχνει το ΜΚ3 ,αλλα ο τιτλος τους αυτο λεει!), πολυ φτηνοτερα απο Θωμα,περιπου σε τιμη αμερικανικου ebay(που παιζει και το ρισκο του τελωνειου)

οποτε μαλλον θα προχωρησω στην αγορα απο dolphin.Ξερει κανενας το κοστος μεταφορικων απο εκει (ειναι τα 6.99 που γραφει και για την Ελλαδα?) οπως και πως πληρωνουμε εκει?(paypal,αντικαταβολη κλπ)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το Guitar Store στο κέντρο φέρνει Toadworks, αν θυμάμαι καλά).

 

πραγματι το κιταρ στορ εχει.και αν θυμαμαι καλα, εχει και ενα ντεθ ρατλ να σε περιμενει(εκει το ειχα ακουσει πρωτη φορα) το κακο ειναι πως το εχει γυρω στο τρακοσαρι αν θυμαμαι καλα!

 

Πάντως, κάτι μου λέει ότι αποτελεί σύνθεση δυο άλλων βρωμοπεταλιών της εταιρίας, του Lil'Leo και του John Bull. Aν ισχύει αυτό, τότε μπορώ να σου πω ότι έχω παίξει και με τα δυο & μου είχαν κάνει καλή έως πολύ καλή εντύπωση!

 

αυτα τα δυο εχω... ;D ;D ;D

 

BigAlejandro φοβερη η τιμη που βρηκες στο dolphin (αν και η φωτο δεν δειχνει το ΜΚ3 ,αλλα ο τιτλος τους αυτο λεει!), πολυ φτηνοτερα απο Θωμα,περιπου σε τιμη αμερικανικου ebay(που παιζει και το ρισκο του τελωνειου)

οποτε μαλλον θα προχωρησω στην αγορα απο dolphin.

 

Ξερει κανενας το κοστος μεταφορικων απο εκει (ειναι τα 6.99 που γραφει και για την Ελλαδα?) οπως και πως πληρωνουμε εκει?(paypal,αντικαταβολη κλπ)

 

δεν ξερω αν εχει ψωνισει κανεις πραγματι απο ντολφιν για να μας πει για εξυπηρετηση και τα σχετικα.

εγω το μονο που μπορω να σου πω, ειναι πως θελω δυο ενισχυτες απο εκει, εχω στειλει δυο φορες Mail για να μαθω ακριβως τα μεταφορικα, βασει βαρους και τα σχετικα και με εχουν γραψει στα παλαιοτερα τω υποδηματων τους!

 

αν θυμαμαι καλα, με μια χρεωστικη θα την κανεις την δουλεια σου!

πανελιστας και ανταρτομαχητης....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΟΚ,απο οτι ειδα τα μεταφορικα τους για κατω απο 30 κιλα ειναι 16.99 λιρες,και δεχονται πληρωμη μεσω paypal,αρα ολα καλα μεχρι εδω.

Μου κανει εντυπωση παντως η διαφορα τιμης με τον Θωμα που ειναι περιπου ενα κατοσταρικο ακριβοτερος  ::)

Λετε να εννοουν κανα αλλο πεταλι (αυτο της φωτογραφιας τους πχ)?  a055.gif

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν εχω ιδεα για τις διαφορες αναμεσα στα δυο πεταλια.

παντως γενικα απο οτι εχω καταλαβει, η συγκεκριμενη εταιρια,κανει αλλαγουλες στα πεταλια της.

ας πουμε , το johnbull οταν το αγορασα ηταν ασημενιο με μια αγγλικη σημαια, ενω τωρα ειναι χρυσο.

απο εκει και περα, ο,τι νομιζεις.

δεν θελω να σε παρω και στον λαιμο μου.

αλλα επειδη ειμαι στις καλες μου, παρ το και αν δεν ειναι αυτο που θες, μεσα σε πεντε μερες στο αγοραζω στα ιδια χρηματα!(αν δεν εισαι αθηνα, μου κανεις δωρο τα μεταφορικα!!!)

(τελικα δεν μπορω να αντισταθω στην αγορα ΚΑΙ ΑΛΛΩΝ πεταλιων!ειμαι καμμενο χαρτι) ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D

πανελιστας και ανταρτομαχητης....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου