Προς το περιεχόμενο

Hττα της Gibson!


Superfunk

Προτεινόμενες αναρτήσεις

superfunk: (με τη λογικη σου δηλ.δεν πρεπει να υπάρχουν κανενος τυπου εργοστασια & βιομηχανιες σε κανενα μερος του κοσμου!!)

 

Απάντηση: Τι κάνεις Γιάννη; Κουκιά σπέρνω...

 

superfunk: Φωτια' date='Φωτια στα κοκκινα σκυλια!!!!!!!!!!!

 

Απάντηση: ¶ντε κρυφτείτε στις τρύπες σας σας εσύ και οι ομοιοί σου

 

Παρεπιπτόντως: κοκκινόμαυρο σκυλί αν θες να είσαι πιο σαφής, και μάλιστα λυσσασμένο[/quote']

 

Απ' ότι βλέπω είσαι μέλος του Noiz από τον Ιούνιου του 2004.Δεν έχεις πάρει χαμπάρει ότι τα περισσότερα θέματα καταλήγουν στο χαβαλέ;

Δεν υπάρχει λόγος να θίγεσαι...

 

 

Μεταξύ μας,κι εγώ νομίζω ότι ο superfunk είναι καπιταλιστικό-ιμπεριαλιστικό γουρούνι,αλλά είναι καλό παιδί κατά βάθος.Ας τον συγχωρήσουμε... :P

one colour: black - and shades of grey

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 39
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

superfunk: (με τη λογικη σου δηλ.δεν πρεπει να υπάρχουν κανενος τυπου εργοστασια & βιομηχανιες σε κανενα μερος του κοσμου!!)

 

Απάντηση: Τι κάνεις Γιάννη; Κουκιά σπέρνω...

 

superfunk: Φωτια' date='Φωτια στα κοκκινα σκυλια!!!!!!!!!!!

 

Απάντηση: ¶ντε κρυφτείτε στις τρύπες σας σας εσύ και οι ομοιοί σου

 

Παρεπιπτόντως: κοκκινόμαυρο σκυλί αν θες να είσαι πιο σαφής, και μάλιστα λυσσασμένο[/quote']

 

στο χιουμορ παιρνεις ΜΗΔΕΝ!! :lol:

στην αφελεια παιρνεις ΑΡΙΣΤΑ! :lol:

 

 

 

 

Ηρεμησε αγόρι μου...... :lol: :lol:

 

υ.γ. δηλ. εννοεις να κρυφτούμε στιςν τρυπες μου εγω & οι ομοιοί μου ...κιθαριστες :?: :lol:

 

 

 

 

Μεταξύ μας,κι εγώ νομίζω ότι ο superfunk είναι καπιταλιστικό-ιμπεριαλιστικό γουρούνι,αλλά είναι καλό παιδί κατά βάθος.Ας τον συγχωρήσουμε...

 

 

αγορι μου..οταν εγω ημουν στο χημειο το 86 εσυ επαιζες...κρυφτο (& εγω επαιζα αλλα με τις..δυναμεις ασφαλειας.. :lol: ) :lol: :lol:

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Μεταξύ μας' date='κι εγώ νομίζω ότι ο superfunk είναι καπιταλιστικό-ιμπεριαλιστικό γουρούνι,αλλά είναι καλό παιδί κατά βάθος.Ας τον συγχωρήσουμε... [/quote']

 

 

αγορι μου..οταν εγω ημουν στο χημειο το 86 εσυ επαιζες...κρυφτο (& εγω επαιζα αλλα με τις..δυναμεις ασφαλειας.. :lol: ) :lol: :lol:

 

Superfunk,τόοοοοοσο μεγάλος είσαι; :D

Εγώ το 82,αμφιβάλλω αν άπαιζα κρυφτό,δεν θυμάμαι...

 

Από δω και πέρα θα σας μιλάω στο πληθυντικό,κύριε Superfunk,από σεβασμό... :D

one colour: black - and shades of grey

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κρίμα που καταλήγει έτσι αυτή η συζήτηση, γιατί πίστεψα ότι ήταν μια πρώτης τάξεως ευκαιρία να συζητηθούν θέματα ουσίας που αφορούν οποιονδήποτε ασχολείται σοβαρά με τη μουσική σήμερα, είτε αυτός το αντιλαμβάνεται, είτε όχι.

 

Βέβαια, δε σκέφτηκα ότι για να γίνει κάτι τέτοιο θα πρέπει όλοι μας να έχουμε ένα minimum συνείδησης, κάτι που όπως αποδείχτηκε δεν ισχύει, και αυτό φαίνεται από τα φαιδρά (κατά την άποψή μου) posts που ακολούθησαν.

 

Στο χωριό μου λένε ότι χαβαλέ για σοβαρά πράγματα κάνουν οι καραγκιόζηδες. Εγώ επέλεξα να πω την άποψή μου για το ζήτημα γιατί το θεωρώ σοβαρό, και επίσης θεωρώ ότι όσα είπα κατ'αρχήν ήταν τεκμηριωμένα και δεν προσέβαλλαν κάποιον, ακόμα κι αν αυτός διαφωνεί.

 

Τελικά διαπιστώνω ότι οι κομπλεξικοί που ονομάζουν τα συμπλέγματά τους χιούμορ όποτε τους βολεύει δε λείπουν ούτε από εδώ μέσα. Δηλαδή λες που λες τη μαλακία σου ρε φίλε, υποστήριξέ την τουλάχιστον και μη μου μιλάς για έλλειψη χιούμορ.

 

Όσο για το Χημείο, καλά που το είπες για να σου ετοιμάσω ένα κουτί λουκούμια μαζί με τα δέοντα παράσημα της σύνταξης, τώρα που πιστεύεις στην ελεύθερη αγορά και βρήκες και το ρόλο σου μέσα της: κιθαρίστας.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατι ανθρωποι σαν και εσενα εχουν αναγαγει την σοβαροφανεια σε επιστημη & την υποκρισια σε θρησκεια του μεσου νεοελληνα... ( σε αντιθεση με την σοβαροτητα η οποια απο οτι βλεπω σου λειπει...)

 

τελος παντων,ζησε στον κοσμο σου...εκτος απο..ελευθερη αγορα δοξα τω θεω εχουμε και ελευθερια επιλογων,κριμα ομως..πολυ κριμα ειδικα αν εισαι νεος σε ηλικια.... :cry:

 

 

Superfunk,τόοοοοοσο μεγάλος είσαι;

Εγώ το 82,αμφιβάλλω αν άπαιζα κρυφτό,δεν θυμάμαι...

 

Από δω και πέρα θα σας μιλάω στο πληθυντικό,κύριε Superfunk,από σεβασμό...

 

σωστος ο νεος!!(& με πολυ περισσοτερο χιουμορ!!) :wink:

 

 

 

Κρίμα που καταλήγει έτσι αυτή η συζήτηση, γιατί πίστεψα ότι ήταν μια πρώτης τάξεως ευκαιρία να συζητηθούν θέματα ουσίας που αφορούν οποιονδήποτε ασχολείται σοβαρά με τη μουσική σήμερα, είτε αυτός το αντιλαμβάνεται, είτε όχι.

 

δηλ.οι προσχολικης ηλικιας ρησεις σου περι "καψιματος των εργοστασιων" & "καταστροφης " ολων οσων φτιαχνουν κιθαρες ειναι "σοβαρο θεμα ουσιας" :?: 8O

 

Βέβαια, δε σκέφτηκα ότι για να γίνει κάτι τέτοιο θα πρέπει όλοι μας να έχουμε ένα minimum συνείδησης, κάτι που όπως αποδείχτηκε δεν ισχύει, και αυτό φαίνεται από τα φαιδρά (κατά την άποψή μου) posts που ακολούθησαν.

 

νομιζω οτι φαιδροτερο ολων ηταν το αρχικο σου ποστ το οποιο αποτελει ΜΝΗΜΕΙΟ αφελειας & ελειψης επαφης με τον γυρω σου κοσμο...το να θεωρεις οτι εχεις "συνειδηση" ενω οι αλλοι δεν έχουν εκτος απο αστειο ειναι & πολυ επικινδυνο (ετσι ξεκινησαν πολλοι δικτατορισκοι...)

 

Στο χωριό μου λένε ότι χαβαλέ για σοβαρά πράγματα κάνουν οι καραγκιόζηδες. Εγώ επέλεξα να πω την άποψή μου για το ζήτημα γιατί το θεωρώ σοβαρό, και επίσης θεωρώ ότι όσα είπα κατ'αρχήν ήταν τεκμηριωμένα και δεν προσέβαλλαν κάποιον, ακόμα κι αν αυτός διαφωνεί.

 

ειναι σοβαρο θεμα το..καψιμο του εργοστασιου της φεντερ??θα μας τρελλανεις :?: :roll:

 

Τελικά διαπιστώνω ότι οι κομπλεξικοί που ονομάζουν τα συμπλέγματά τους χιούμορ όποτε τους βολεύει δε λείπουν ούτε από εδώ μέσα. Δηλαδή λες που λες τη μαλακία σου ρε φίλε, υποστήριξέ την τουλάχιστον και μη μου μιλάς για έλλειψη χιούμορ.

 

Δεν νομιζω οτι μπορεις να μιλας για χιουμορ,δεν θα το καταλαβαινες ακομα & αν σε χτυπουσε στο κεφαλι με ενα σφυρι 10 κιλων....τωρα ποιος εχει συμπλεγματα ασε να το κρινουν οι αλλοι.. :roll:

 

Όσο για το Χημείο, καλά που το είπες για να σου ετοιμάσω ένα κουτί λουκούμια μαζί με τα δέοντα παράσημα της σύνταξης, τώρα που πιστεύεις στην ελεύθερη αγορά και βρήκες και το ρόλο σου μέσα της: κιθαρίστας.

 

λυπαμαι αλλα ο γιατρος μου απαγορευει να τρωω γλυκα (η ηλικια & το ζαχαρο βλεπεις... :lol: )

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κρίμα που καταλήγει έτσι αυτή η συζήτηση' date=' γιατί πίστεψα ότι ήταν μια πρώτης τάξεως ευκαιρία να συζητηθούν θέματα ουσίας που αφορούν οποιονδήποτε ασχολείται σοβαρά με τη μουσική σήμερα, είτε αυτός το αντιλαμβάνεται, είτε όχι.

 

Βέβαια, δε σκέφτηκα ότι για να γίνει κάτι τέτοιο θα πρέπει όλοι μας να έχουμε ένα minimum συνείδησης, κάτι που όπως αποδείχτηκε δεν ισχύει, και αυτό φαίνεται από τα φαιδρά (κατά την άποψή μου) posts που ακολούθησαν.

 

Στο χωριό μου λένε ότι χαβαλέ για σοβαρά πράγματα κάνουν οι καραγκιόζηδες. Εγώ επέλεξα να πω την άποψή μου για το ζήτημα γιατί το θεωρώ σοβαρό, και επίσης θεωρώ ότι όσα είπα κατ'αρχήν ήταν τεκμηριωμένα και δεν προσέβαλλαν κάποιον, ακόμα κι αν αυτός διαφωνεί.

 

Τελικά διαπιστώνω ότι οι κομπλεξικοί που ονομάζουν τα συμπλέγματά τους χιούμορ όποτε τους βολεύει δε λείπουν ούτε από εδώ μέσα. Δηλαδή λες που λες τη μαλακία σου ρε φίλε, υποστήριξέ την τουλάχιστον και μη μου μιλάς για έλλειψη χιούμορ.

 

Όσο για το Χημείο, καλά που το είπες για να σου ετοιμάσω ένα κουτί λουκούμια μαζί με τα δέοντα παράσημα της σύνταξης, τώρα που πιστεύεις στην ελεύθερη αγορά και βρήκες και το ρόλο σου μέσα της: κιθαρίστας.

 

[/quote']

 

Κλαπ!Κλαπ!Κλαπ!

Εύγε σύντροφε!Τι ωραία που τα λες!

 

¶μα θες να συζητήσουμε τέτοιο θέμα,άνοιξε ένα στο "περι Ανέμων" να το κάνουμε όμορφα και πολιτισμένα και με επιχειρήματα!

 

¶μα μπερδεύεις την πλάκα με τα σοβαρά ζητήματα και δεν ξεχωρίζεις τα όρια του ενός απ' το άλλα,μάλλον ΕΣΥ έχεις το πρόβλημα!

 

 

Και αν θέλεις να ξέρεις την άποψή μου,που την πέταξα στο άσχετο κάπου:

Α' date='κάτι ελαφρώς άσχετο:υγιές καπιταλιστικό σύστημα,κατά τη γνώμη μου,ΔΕΝ γίνεται να υπάρξει,παρά μόνο περιπτώσεις "καπιταλιστικού σοσιαλιισμού" τύπου Σκανδιναβίας (με τεράστια φορολόγηση για όλους)[/quote']

 

Αυτό στο γράφω,γιατί θα μας αρχίσεις στα "γουρούνια,δολοφόνοι" κλπ.

 

Είμαι ανοιχτός σε κάθε συζήτηση,με όλες τις πλευρές,μακριά απ' κομπλεξισμούς,μπουρδολογίες και δογματισμούς...Αν θες λοιπόν...

one colour: black - and shades of grey

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελευταίο μου post για το θέμα, μιας και η κατάσταση έχει εκτραχυνθεί εντελώς.

 

Απευθύνομαι στον gangster: Όταν μίλησα για τη φάση με το χιούμορ, προφανώς εννοούσα τη βαθμολόγηση του (ακατανόμαστου πλέον) στο χιούμορ μου, και όχι το δικό σου post. Καταλαβαίνω ότι θα έπρεπε να το είχα διευκρινίσει. Δε θεωρώ ότι είμαι δογματικός, και όσο για τη συνθηματολογία δε νομίζω να έδωσα κάποιο τέτοιο δείγμα στα σχόλιά μου, μη με αδικείς.

 

Τώρα για τον άλλον, μάλλον έχει ήδη αρκετά προβλήματα με τους γιατρούς, τις απαγορεύσεις, την κρίση ηλικίας και ποιός ξέρει τι άλλο, οπότε ό,τι και να πω, όσο κι αν προσπαθήσω να το τεκμηριώσω, πάλι την ίδια χολή θα βγάλει.

 

Αν παρ'όλα αυτά υπάρχει κανείς που να κατάλαβε ότι αυτό που έχω στο μυαλό μου απέχει από όλο αυτό το συρφετό υπεροψίας, θα χαρώ πολυ να το συζητήσω, ίσως σε κάποια άλλη ενότητα, ή κατ' ιδίαν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελευταίο μου post για το θέμα' date=' μιας και η κατάσταση έχει εκτραχυνθεί εντελώς.

 

Απευθύνομαι στον gangster: Όταν μίλησα για τη φάση με το χιούμορ, προφανώς εννοούσα τη βαθμολόγηση του (ακατανόμαστου πλέον) στο χιούμορ μου, και όχι το δικό σου post. Καταλαβαίνω ότι θα έπρεπε να το είχα διευκρινίσει. Δε θεωρώ ότι είμαι δογματικός, και όσο για τη συνθηματολογία δε νομίζω να έδωσα κάποιο τέτοιο δείγμα στα σχόλιά μου, μη με αδικείς.

 

Τώρα για τον άλλον, μάλλον έχει ήδη αρκετά προβλήματα με τους γιατρούς, τις απαγορεύσεις, την κρίση ηλικίας και ποιός ξέρει τι άλλο, οπότε ό,τι και να πω, όσο κι αν προσπαθήσω να το τεκμηριώσω, πάλι την ίδια χολή θα βγάλει.

 

Αν παρ'όλα αυτά υπάρχει κανείς που να κατάλαβε ότι αυτό που έχω στο μυαλό μου απέχει από όλο αυτό το συρφετό υπεροψίας, θα χαρώ πολυ να το συζητήσω, ίσως σε κάποια άλλη ενότητα, ή κατ' ιδίαν.[/quote']

 

Ακόμα και αν το humor του κ.Superfunk εκπέμπει σε άλλο μήκος κύματος απ' το δικό σου,εξακολουθώ να πιστεύω ότι αντέδρασες υπερβολικά,καθώς δεν είχε κακή πρόθεση...

 

Τέλος πάντων,δεν δικαιούμαι να μιλάω περισσότερο,κάνοντας το δικηγόρο του.Πληκτρολόγιο έχει και ο ίδιος και άμα θέλει απαντάει.

 

Ξεχνάς και κάτι σημαντικό:Σεβασμός στην 3η ηλικία! :P

 

 

Για την "άλλη" συζήτηση,είμαι πάντα ανοιχτός...

one colour: black - and shades of grey

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξεχνάς και κάτι σημαντικό:Σεβασμός στην 3η ηλικία!

 

εσενα εχω αρχισει & σε συμπαθω πολυ!! :lol:

εισαι παιδι με ανατροφη & αυτο ειναι πολυ σημαντικο για την περαιτερω ζωη σου :wink: 8)

 

Για την "άλλη" συζήτηση,είμαι πάντα ανοιχτός...

 

φοβαμαι πολυ οτι για να κανεις αυτη τη συζητηση θα πρεπει να λαβεις μερος στην εκδρομη της νοελαιας του κομματος στο Κρυοκουκι αυτο στο Σαββατοκυριακο για την οποια ο "συνειδητοποιημενος" συνομιλητης σου ετοιμαζει αυτη τη στιγμη το σχολικο του σακιδιο... :lol:

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου