Προς το περιεχόμενο

Φλιπεράκι help


Προτεινόμενες αναρτήσεις

To 94 το αγόρασα...(σε δρχ πλήρωσα)

 

Αμα τα χες χωσει και τα 150 σε Gibson το 94 τωρα θα την πουλαγες και θα επαιρνες 8 φλιπερακια και 1000 μετοχες ΕΤΕ και 2 δυαρια στο Κεφαλαρι και 3 Gibson απο τις νεες του 2008 που ομως δεν θα επαιζαν το ιδιο καλα και ισως να μην εβγαζαν τα live το ιδιο! Αλλα τοσα ξερεις τοσα κανεις. Ψαχνε τωρα για pinball rubber parts σα κοροιδο!

My love for you is ticking clock, Berserker

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αμα τα χες χωσει και τα 150 σε Gibson το 94 ...

Άντε να σου κάνω λίγο μάθημα (οικονομικής) ιστορίας. 150 ευρώ είχαν οι Gibson (και συγκεκριμένα η Black Beauty που είχα αγοράσει) το 1977. Τόσο νομίζω τότε έκανε και ένα μικρό διαμέρισμα. Και δούλευα 2 χρόνια για να την αποκτήσω. Αλλά είπαμε...μικρός και ανόητος...την πούλησα το 85 και επίπλωσα 3 δωμάτια. Αλλά άσε τώρα τις gibson και βρές μου τα λαστιχάκια μπας και ρίξουμε καμμία μπίλια το καλοκαίρι...γιατί πάλι με τις FenderoGibsonParcaster μας βλέπω.

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άντε να σου κάνω λίγο μάθημα (οικονομικής) ιστορίας. 150 ευρώ είχαν οι Gibson (και συγκεκριμένα η Black Beauty που είχα αγοράσει) το 1977. Τόσο νομίζω τότε έκανε και ένα μικρό διαμέρισμα. Και δούλευα 2 χρόνια για να την αποκτήσω. Αλλά είπαμε...μικρός και ανόητος...την πούλησα το 85 και επίπλωσα 3 δωμάτια. Αλλά άσε τώρα τις gibson και βρές μου τα λαστιχάκια μπας και ρίξουμε καμμία μπίλια το καλοκαίρι...γιατί πάλι με τις FenderoGibsonParcaster μας βλέπω.

 

150 ευρω, χοντρικα 50.000 δρχ.

 

Τα Καρελια το 1980 καναν 1.5 δρχ το πακετο. Αρα αγοραζες 33333 πακετα καρελια ! Σημερα κανουν (στην τυχη λεω 3 ευρω το πακετο) αρα εχεις 100.000 ευρω. Σιγουρα πανω απο την επιπλωση 3 δωματιων. Οποτε, χεστους συσχετισμους αυτου του τυπου, φτιαξε το πινμπολ μπα και γουσταρουμε!

 

My love for you is ticking clock, Berserker

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διακόπτουμε το πρόγραμμά μας για να σας ανακοινώσουμε ότι έχετε τραβήξει την προσοχή του Μεγάλου Αδελφού. Εις διπλούν.

 

untitled.jpg

 

(αυθεντικότατο σκρίνσοτ)

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Διακόπτουμε το πρόγραμμά μας για να σας ανακοινώσουμε ότι έχετε τραβήξει την προσοχή του Μεγάλου Αδελφού. Εις διπλούν.

 

untitled.jpg

 

(αυθεντικότατο σκρίνσοτ)

 

Ηθελα να το βλέπω από 2 υπολογιστές. Εχετε πρόβλημα?  :)

 

Αν ανοίξω όλα τα mac μόνο harilatron θα βλέπετε από πάνω. Θα διαβάζω το κάθε θέμα από 5 μεριές.  :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρε Μαραθώνα πολύ πρότζεκτ βλέπω, σιγκάρ μποξ γκιτάρ, φλιπεράκιους, καστομ σοπ...γιου μαστ χαβ πλέντυ οβ τάιμ ον γιορ χαντς εγώ δεν προλαβαίνω ούτε να ανοίξω θέμα για ΣΕΚΤΕΡ ΛΟΟΜΙΣ.

 

Πολύ 80s σε βλέπω πάντως με το pinball σου, γουστάρω. Πρέπει να βρεθεί και vintage PACMAN να το κάνει παρέα.

 

on-off topic:

 

όποιος έχει άκρη για το ιστορικό διπλό Daytona να μου στείλει πμ.

 

 

 

harilatron κατάλαβα που το πήγες, το φλιπεράκι θα κάνει tilt πρόσεχε.

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρε Μαραθώνα πολύ πρότζεκτ βλέπω, σιγκάρ μποξ γκιτάρ, φλιπεράκιους, καστομ σοπ...γιου μαστ χαβ πλέντυ οβ τάιμ ον γιορ χαντς εγώ δεν προλαβαίνω ούτε να ανοίξω θέμα για ΣΕΚΤΕΡ ΛΟΟΜΙΣ.

 

Πολύ 80s σε βλέπω πάντως με το pinball σου, γουστάρω. Πρέπει να βρεθεί και vintage PACMAN να το κάνει παρέα.

1) Πρώτα από όλα, δουλεύω πολλά projects παράλληλα, δεν βιάζομαι να τα τελειώσω και πολλές φορές το ένα συμπληρώνει το άλλο. Π.χ την Giger Tele την έφτιαχνα 1,5 χρόνο περίπου...η CigarBox (λογικά) θα είναι έτοιμη στο τέλος του καλοκαιριού.

2) Είμαι της γενιάς των 80's. Το φλιπεράκι είναι ανάμνηση των φοιτητικών μου χρόνων στο Παρίσι...τότε δεν υπήρχε Playstation.

3) Ένα Σαββατοκύριακο αρκεί για να ασχολείσαι και λίγο με τα χόμπυ σου...(ειδικά τον χειμώνα που δεν έχω να κόβω γκαζόν)

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου