Προς το περιεχόμενο

All Around Guitar


ex-PitDealer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Η Framus Diablo όντως είναι ένα καλό όργανο με push/pull καλή κατασκευή, ξύλα και μαγνήτες αλλά δυστυχώς με Wilkinson…την είχα 2 χρονάκια και την έστειλα. Αν είχε floyd λογικά θα την είχα ακόμα και σήμερα.

...When i got the music i gotta place to go...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 24
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Πάντως κιθάρα για μια ζωή και floyd μου ακούγεται κάπως (έχω και με floyd και με σταθερή γέφυρα).

Μέχρι και ο satriani και ο vai έχουν fixed bridge μοντέλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από την στιγμή που βρίσκεσαι εδώ, εκ προοιμίου έχεις ή θα αποκτήσεις GAS άρα μην πολυψήνεσαι με το "κιθάρα ζωής".

 

Η προσωπική μου, δοκιμασμένη, άποψη είναι η συγκεκριμένη http://www.dv247.com/invt/40993/ (αν και εγώ έχω την πιο ακριβή spalted αλλά είναι το ίδιο) και αλλάζεις (τους καταπληκτικούς ούτως ή άλλως) μαγνήτες της με ένα ζευγάρι  P-rails http://www.seymourduncan.com/products/electric/humbucker/progressive/prails_shpr1/ και με τα 2 push pull κουμπάκια και τον τριθέσιο επιλογής έχεις μία κιθάρα πολυεργαλείο (single/P90/humbuckers).

Τα κάνει όλα και συμφέρει.

Αυτό δεν σημαίνει ότι αγοράζεις το καλύτερο από όλους τους κόσμους (αλλίμονο κιόλας), αλλά έναν ποιοτικότατο "ελβετικό σουγιά"

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως κιθάρα για μια ζωή και floyd μου ακούγεται κάπως (έχω και με floyd και με σταθερή γέφυρα).

Μέχρι και ο satriani και ο vai έχουν fixed bridge μοντέλα.

 

Εάν δεν είχαν ΚΑΙ τέτοιες κιθάρες ο Vai και ο Satriani ποιος θα είχε;

Γιατί το Floyd δεν μπορεί να σε συνοδεύει for life; Εγώ αν δεν έχει η κιθάρα floyd δεν μου «κάθεται» καλά… 

 

...When i got the music i gotta place to go...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εάν δεν είχαν ΚΑΙ τέτοιες κιθάρες ο Vai και ο Satriani ποιος θα είχε;

Γιατί το Floyd δεν μπορεί να σε συνοδεύει for life; Εγώ αν δεν έχει η κιθάρα floyd δεν μου «κάθεται» καλά… 

 

Και εμένα μια χαρά μου κάθεται αλλά δε με καλύπτει 100%. Έχει τις ιδιοτροπίες του όπως και να το κάνουμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου