Προς το περιεχόμενο

Διαφορά ανάμεσα σε dimarzio d-activator και seymour duncan livewire mustaine


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γειά σας παιδιά. Αναρρωτιόμουν τι διαφόρα (αν υπάρχει) έχουν οι dimarzio d-activator με τους seymour duncan livewire mustaine. Διάβασα ότι οι duncan, είναι σχέδον ίδιοι με τους jb και jazz, αλλά έχουν τα πλεονεκτήματα που προσφέρει ένας ενεργός μαγνήτης. Πάντως πρόσφατα που δοκίμασα μία κιθάρα με emg 81/85, δεν με φάνηκε μεγάλη διαφορά με τους d-activator.

....another day.....another corpse....another reason...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι διαφορές είναι:

 

α) το d-activator το φτιάχνει o DiMarzio και τα Mustaine o Seymour Duncan (μωρέ τι μας λες;  ;D )

2) το d-activator ΔΕΝ είναι active (γι'αυτό και το ονόμασαν έτσι) ενώ τα Mustaine ΕΙΝΑΙ active.

 

Οι d-activator, όπως περιγράφει και ο DiMarzio στο site του, το σχεδίασε να έχει συμπεριφορά active μαγνήτη χωρίς να είναι.

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολυ καλος μαγνητης ομως.Ειδικα για χαμηλα κουρδισματα, οπως και για 7χορδες ,ειναι μανουλα!!!!!.

Του Μαστενιου τον μαγνητη δεν τον εχω ακουσει ακομα να πω τη μαυρη μου αληθεια 8)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το μαστειν είναι ίσως ο πιο ήρεμος ακτιβ που έχω ακούσει, με τους πιο άγριους να είναι οι καινούριοι Blackouts (άσχετο).

 

Ο d-activator καλός είναι αλλά σφυρίζη λίίίγο. Καλή εναλλακτική για αν δεν θες να βάλεις active μαγνήτες, αλλά να έχεις τα γκάζια τους

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απλώς το λέω γιατί έχω μία κιθάρα με d-activator, και μ'αρεσε οι dean του mustaine αλλά δεν θα θελα να βγαίνει ακριβώς ίδιος ήχος με αυτήν με τουs dimarzio.

....another day.....another corpse....another reason...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου