Προς το περιεχόμενο

Γνωμες για krk rp5


Προτεινόμενες αναρτήσεις

θελω να παρω 2 μονιτορ για το δωματιο μου και σκεφτομαι να παρω τα krk rp5

 

μου εχουν πει καλα λιγα και για αλλα μονιτορς οπως hs50...

γενικα θα η8ελα να μαθω τι γνςμη σας για τα krk rp5... h rp6

 

εγω τα ακουσα μια φορα και μ'αρεσαν αλλα θελω και γνωμμες αλλων ποθ τα εχουν η τα ακουσαν!!

psycho beatsssssss

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω τις ενεργές σειρές της KRK, και δεν τα αποχωρίζομαι. Το δικό σου δεν το άκουσα, μπορώ όμως να σου πω, από τα χαρακτηριστικά του και από την KRK εμπειρία μου, ότι είναι λουκουμάκι. Επίσης είχα και δούλεψα το HS8. Πολύ καλό, επίσης. Εξαιρετικό brilance στον ήχο και το 8άρι είχε και πλούσια χαμηλά. Το KRK όμως σε σχέση και με ότι άλλο έχω ακούσει πάντα είναι πιο σφιχτό και flat. Το HS8 όπως και το HS5, έχουν ένα "θέμα" το οποίο πρέπει να λάβεις πολύ σοβαρά υπόψιν σου. Έχουν οπίσθιο bass reflex και μην τα βάλεις πιό κοντά από 1 - 1,5 μέτρο από τοίχο ή έπιπλο στην πλάτη τους, θα μπουμάρουν και θα έχεις άσχημη εικόνα στον ήχο σου. Επίσης φαντάζομαι ότι το HS5 θα είναι μιά ψιλή πιο σφιχτό και πρίμο. Αυτά.

'Ολα είναι ατμός...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λογο χώρου.. θα επιλεξω η τα 5..  η τα 6... απλα δεν υπαρχει χωρος απο πισω πάνω 5cm και ο τοιχος απο πισω ειναι ντυμένος με ενα απλο ρικοφον... θα εχω μεγαλο προβλημα??

το δεξι μονιτορ θα ειναι κλεισμενο απο πισω.. και απο το πλαι...

psycho beatsssssss

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε metro.am, εδώ και ένα μήνα περίπου, έχω στο home studio μου τα KRK Rotkit5. Προτού τα πήρα δοκίμασα M-Audio Bx5 και TAPCO S5 και είναι όντος αυτό που λένε- καλύτερα στην κατηγορία τον μικρών και ας πούμε οικονομικών active monitors. Flat ήχο, καλί απόδοση σε όλα θα έλεγα. Bass reflex έχει από μπροστά και δεν έχει πρόβλημα με μικρή απόσταση άπω το τοίχο (και δικά μου είναι με μια απόσταση μόνο για τα καλώδια τροφοδοσίας και σύνδεσης ήχου). Τα συνιστώ και αν σε παίρνει πάρε τα 6-ρια για ακόμα καλύτερη απόδοση. Να μη λέμε και για αισθητική που είναι super……….

Άδε με για και καλό γκρουβάριστα….  8)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω τα 8αρια και είναι πάρα πολύ καλά, αλλά έχω δουλέψει πολύ και τα 5άρια.

Πραγματικά παίζουν ΠΟΛΥ καλά για το μέγεθός τους. Νομίζεις οτι ακούς 6άρι να παίζει.

Κατά τη γνώμη μου είναι best value for money, γενικά η σειρά RP.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αξιζει δλδ να προχωρήσω στην αγορα τους ε???....

 

απλα με το 5,1 που εχω τωρα... οτι και να ακουσω.. το ιδιο μ ακούγετε.. δλδ τι 12Bit ti 16bit το ιδιο..

και αν μια παραγωγη δεν εχει μπασο ανοίγω το sub και γαμάει και δέρνει... αλλα οταν τα ακουω αλλού τρώω την ξενερα τις ζωης μου ειδικά στις συναυλιες...

psycho beatsssssss

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου