Προς το περιεχόμενο

hungarian dance no.5 (gypsy blue clip)


blue

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Administrator

Μπράβο mr. Blue! Πολύ καλό αζ γιουζουαλ. (Τι έγινε... μπηκε κι έκτο τεμάχιο στο ρεπερτόριο;  ;D )

Κατι πρεπει να κανεις με τα μικροφωνα. Δεν εχει ογκο η ηχογραφηση και μαλλον στησιμο, επεξεργασία φταιει. Ως προς την εκτελεση, θελει λιγο πιο σταθερό και ισως αργό παίξιμο;

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 42
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

σας ευχαριστώ όλους για την ακρόαση και τα καλά σας λόγια.

Ίσως βιάστηκα λίγο να το ανεβάσω,έπρεπε να περιμένω μια ηχογράφηση που να το "έχουμε" πιο πολύ :)

 

Για την ηχογράφηση ,η πραγματικότητα ήταν οτι με 2 πυκνωτικά αντικατέστησα την ηχογραφηση που θα έκανα από το minidisk μου, επειδη έτυχε να παιξουμε στο δωματιο μου :)

Δεν εγινε κανενα στησιμο (δεν ξερω πως κανουμε στησιμο) απλα τα τοποθετησα στο δωματιο (εκει που χώραγε να μπει η βάση) και τα άφησα να γράφουν.

 

ΥΓ.Αν ευκαιρεί κάποιος,ας πει με τι τρόπο τοποθετούμε 2 πυκνωτικά σε διαταξη Χ-Υ για να γραψουμε κατι τετοιο πρόχειρα (αυτο που ακουν 2 κιθαρίστες που παίζουν σε ενα δωματιο)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΥΓ.Αν ευκαιρεί κάποιος,ας πει με τι τρόπο τοποθετούμε 2 πυκνωτικά σε διαταξη Χ-Υ για να γραψουμε κατι τετοιο πρόχειρα (αυτο που ακουν 2 κιθαρίστες που παίζουν σε ενα δωματιο)

 

Είπαμε: αφού γράφετε "όπου νάναι" πάρτε ένα τέτοιο:

 

http://www.zoomh4.net/h4n

 

να κάνετε τη δουλειά σας.  :D

 

Και μπορείς να το χρησιμοποιήσεις και σαν 4-κάναλο.  ;)

Model-o-phobia: something like homophobia, but much more amusing

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Καλα Blue!

 

Δε ντρέπεσε λίγο; Έπιασες κλασσικό κομμάτι και το έκανες γυφτέξ;;;

 

ΜΑ ΜΠΡΑΒΟ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ! Κάποιος το έκανε! Και το έκανε ωραίο! Αυτοί οι πεθαμένοι πρέπει να πειράζονται... Όσο περισσότερο, τόσο το καλύτερο! Και αυτά τα λέει κλασσικός πιανίστας, έτσι;

 

Το προτειμώ 1000ες φορές απο το ντουέτο για πιάνο, ή για ορχήστρα, ή ότι άλλο...

 

Τώρα το feedback: Βάλε το κομμάτι σε λούπα και δες διαφορά στην ταχύτητα! Ο ήχος δε με χαλάει καθόλου, και το παίξιμο βαράει και δέρνει! Άρα; Φτιαξτε το τέμπο και είστε εκεί ήδη!

 

άντε και σε συναυλίες!

 

Τάσο: Καλό και το δικό σου, αλλά πολύ ψώνιο ο τύπος, και πολύ μπλα μπλά. Κι εγώ μλκς θα φανώ αλλά του blue μου άρεσε πιο περισσότερο (<-επίτηδες το έβαλα έτσι... για να τονίσω το πόσο μου άρεσε...  :P)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σ¨ευχαριστω πολυ Νικόλα :)

 

Η κυβερνηση Blue δεσμευεται να το ξαναανεβασει με σταθερο μετρονομο :-[

Και παλι ζητω συγγνώμη για το βιαστικό upload,ο ενθουσιασμος οπλισε το χερι να πατησει το enter  ;D

 

YΓ.Δες/δειτε ενα αλλο παραδειγμα - άπιαστο νομίζω :

 

  :-X  :-X

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σ¨ευχαριστω πολυ Νικόλα :)

 

Η κυβερνηση Blue δεσμευεται να το ξαναανεβασει με σταθερο μετρονομο :-[

Και παλι ζητω συγγνώμη για το βιαστικό upload,ο ενθουσιασμος οπλισε το χερι να πατησει το enter  ;D

 

YΓ.Δες/δειτε ενα αλλο παραδειγμα - άπιαστο νομίζω :

 

  :-X  :-X

 

 

 

Και αυτό που μου τη δίνει πιο πολύ είναι το μισο-ειρωνικό χαμογελάκι.  >:(

 

Άλλος ένας που μπήκε στο hate list μου.

Model-o-phobia: something like homophobia, but much more amusing

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα αργότερα...

Πολύ καλή και η ιδέα και τα arrangements! Άντε, τι περιμένεις, δε θα ανεβάσεις το δεύτερο take που περιμένουμε;;; ;D

 

Επίσης: θα συμφωνήσω στην πρόταση για λίγο πιο αργή εκτέλεση, όχι για τα λίγα λαθάκια που σίγουρα διορθώνονται, αλλά γιατί θα έδινε όγκο και... βαρύτητα (κατά τη γνώμη μου) στο κομμάτι... ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστω για το bump Μενελαε  ;D

Προς το παρον παιζουμε σε παρκα, οποτε δυσκολα θα γραψουμε συντομα, αλλα υποσχομαι με ανανεωση εξοπλισμου να γραψουμε καλυτερα (και με μελετη να παιζουμε καλυτερα).

 

Επισυναπτω φωτο με τις προθέσεις μου :)

gitane.thumb.jpg.26220e15e2e2589315c1e2d124d8ef0b.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου