Προς το περιεχόμενο

Line6 PODXT LIVE...Help..


Προτεινόμενες αναρτήσεις

παιδια γεια σας...εχω εναν ενισχυτη Line6 Spider 2 75watt..και προσφατα αγορασα  μια Podxt live..αλλα δεν μπορω να βγαλω τους ηχους που θελω σε παραμαρφωση μιας και η μουσικη που παιζω ειναι Metal..Καμια καλη συμβουλη...?...ευχαριστω.... ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παίξε πολύ με τις ρυθμίσεις της πεταλιέρας σου...

σ αυτό το μοντέλο μπορείς να κατεβάσεις έτιοιμα presets από το ίντερνετ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν έχουν νόημα τα έτοιμα presets, μιας και δεν παίζουν όλοι στον ίδιο ενισχυτή..

 

το xtlive έχει πολλά πράγματα που πρέπει να ρυθμίσεις..καταρχήν, σιγουρέψου ότι το έχεις ρυθμίσει για combo, ότι το έχεις σε σωστό level output και δεν κλιπαρει, και μετά δοκίμασε να το σετάρεις με flat ρυθμίσεις στον ενισχυτή σου..

 

δοκίμασε ένα μοντέλο π.χ. αυτό που μοιάζει με recto, βάλε gain στο 5-6, βάλε ένα screamer, έναν κομπρέσσορα ή ένα eq άλλα πάντα σε νορμάλ ρυθμίσεις..δηλαδή ποτέ τίποτα στο 10 (εκτός από το volume! ;D)..

 

εγώ έτσι το χρησιμοποιούσα το xt , αλλά σε marshall λαμπάτο και με δυνατό volume, και μου άρεσε αρκετά..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λοιπον φιλαρακι  μπες στη σελιδα http://www.line6.com/customtone/library/index.html?productID=24&type=user&compatible=1  κανε  Sign in  και  στις παραμετρους  βαλε  Public Tone Exchange  και κατεβασε οτι ηχο θελεις  θα  βρεις εκατονταδες ηχους.Φυσικα πρεπει να εχεις εγκαταστησει το gearbox  για να τους επεξεργαστεις αν θες κιολας καλυτερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου