Προς το περιεχόμενο

Κάρτες ήχου μέχρι 200ε - crash test


melkiathes

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 21
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Και για να απλοποιησω λιγο τα πραγματα προς το χειροτερο βεβαια... την mackie onyx που την εψαχνα πριν 3 μηνες δεν υπαρχει στο ελληνικο εμποριο...εχει σταματησει...

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δουλέψεις με ASIO θα μπορείς να δουλέυεις μόνο μια συσκευή. Αν δουλέψεις με WDM θα μπορείς να δουλεύεις και με τις δυο ταυτόχρονα.

 

Αν θέλεις, τη βγάζεις την Creative από το κουτί και κάνεις απεγκαταστάσεις των λογισμικών. Μπορείς επίσης να κάνεις disable την κάρτα στα hardware properties. Επίσης, μπορείς να την αφήσεις πάνω. Αν είναι να μην τη χρησιμοποιήσεις καθόλου, το καλύτερο είναι να την βγάλεις την Creative για να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο, δεν είναι όμως απαραίτητο.

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν εγκαταστήσω την φαστ τρακ χωρις να βγαλω την άλλη λαι δουλέψω στο cubase, στο devices θα βλεπει και τους asio drivers και των δυο?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει μόνο ενας ASIO driver, κοινός για όλες τις συσκευές. Όταν επιλέξεις να δουλέψεις με ASIO, μπορείς να χειριστείς μόνο ΜΙΑ συσκευή μέσα από τον driver εκείνη την ώρα. Δεν μπορείς να δουλέψεις 2+ ταυτόχρονα.

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν κατά τη γνώμη μου η καλύτερη (= value for money/specs) είναι η ΤC Desktop Konnect 6.

http://www.tcelectronic.com/desktopkonnekt6.asp

 

Την χρησιμοποιώ 6 μήνες τώρα απροβλημάτιστα και σε laptop και σε desktop.

Ποικιλία στο σήμα εισόδου, 4 out, input/pre/post bargraph metering, volume knob, attenuator, mono, με δικό της εφφέ, σταθερότατη, σηκώνει βαριά projects.

check it out!!

και κάτω από 200€!!

 

 

 

Εύγε  στο Noiz.gr!!!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eχω την  emu0404 και ειμαι απολυτα ευχαριστημενος για εγγραφες με μικροφωνα και ντιρεκτ.Οταν την εχω κλειστη εχω βαλει να λειτουργουν τα 5.1 ηχεια μου με την παλια μου καρτα ηχου την audigy χωρις κανενα προβλημα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ έχω τη Fast Track Pro και την προτείνω ανεπιφύλακτα. Τώρα σχετικά με το preamp που κάτι ειπώθηκε, δεν θα έλεγα ότι είναι και ότι καλύτερο (πολλές φορές έχω γράψει χωρίς να το ενεργοποιήσω και δεν το κατάλαβα καν), αλλά αν ασχοληθείς σοβαρά θα χρειαστείς προενυσχητή όπως και να 'χει και βέβαια οι καλοί αρχίζουν από 1000άρικο και πάνω...

Κατά τα άλλα πάντως έχει πολύ περισσότερες δυνατότητες σε σχέση με άλλες κάρτες στα ίδια χρήματα: 2 εισόδους για μικρόφωνο και καρφί από όπου μπορείς να ηχογραφήσεις ταυτόχρονα, fantom power, rca και jack εξόδους για ηχεία, ξεχωριστή έξοδο για ακουστικά και βέβαια, κουμπάκι on/off, που σημαίνει ότι μπορείς να την ενεργοποιήσεις και να την απενεργοποιήσεις όποτε θες και να χρησιμοποιείς την audigy (ενεργοποείται ταυτόματα αφού κλείσεις τη fast track) για να ακούς μουσική ή για να βλέπεις ταινίες (τουλάχιστον εγώ έτσι κάνω).

Ελπίζω να βοήθησα...

www.myspace.com/kostasbasdanis

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου