Προς το περιεχόμενο

Blackstar HT-5S (κεφάλι + 2 Χ 10'' ηχεία) Γνώμες;


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πολυ σωστα τα λες ...........

προσπαθω και εγω ομως να σου πω οτι ο ΗΤ5 ειναι ενας  εξαισιος ενισχυτης (κατ΄εμε)

ΑΛΛΑ γιαυτο που ειναι ....... μην θεωρεις οτι ειναι  το αγιο δισκοποτηρο .

Ο προσανατολισμος του ειναι το σπιτι , η προβα ,το στουντιο , για live αργα η΄ γρηγορα

θα χρειαστεις  κατι παραπανω .....

 

 

 

...γηρασκω αει διδασκομενος...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 28
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

ΑΛΛΑ γιαυτο που ειναι ....... μην θεωρεις οτι ειναι  το αγιο δισκοποτηρο .

Οπως ειχε πει και ενας σοφος:

Ειναι το καλυτερο της κατηγοριας, το οποιο προσωπικα δεν μου λεει τιποτα.

Ειναι σαν να λες οτι εχω συφιλη... το καλυτερο σεξουαλικα μεταδιδομενο νοσημα. ;D

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορεις να κανεις τον γυρο του κοσμου με ποδηλατο , αλλα τα τα ποδηλατα δεν φτιαχθηκαν  γιαυτο .

Μπορεις να παιξεις μπαλα με σκαρπινια , αλλα τα σκαρπινια δεν φτιαχθηκαν γιαυτο........

.................... ;D

...γηρασκω αει διδασκομενος...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η ποιοτητα κατασκευης  ρεζιλευει ενισχυτες πολλαπλασιας τιμης

 

Mε ενδιαφέρει και μένα, αλλά εδώ θέλω να σημειώσω ότι γνωρίζω ένα μαγαζάτορα που αν και τους ΦΕΡΝΕΙ τους ενισχυτές και τα πετάλια Blackstar, τους θάβει ανηλεώς εξηγώντας μου την σχεδόν παροιμιώδη αναξιοπιστία τους και το υψηλότατο ποσοστό ζημιών που παρουσιάζουν σε πολύ μικρό διάστημα από την παραλαβή στο κατάστημα (και τυχόν πώληση), ακόμη και στα ακριβότερα μοντέλα της. Ελπίζω όλα αυτά να τους έχουν συμμορφώσει, κάνοντάς τους να βγάλουν ένα ωραίο μαστίγιο ενάντια στο Koρεάτικο quality control τους.

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mε ενδιαφέρει και μένα, αλλά εδώ θέλω να σημειώσω ότι γνωρίζω ένα μαγαζάτορα που αν και τους ΦΕΡΝΕΙ τους ενισχυτές και τα πετάλια Blackstar, τους θάβει ανηλεώς εξηγώντας μου την σχεδόν παροιμιώδη αναξιοπιστία τους και το υψηλότατο ποσοστό ζημιών που παρουσιάζουν σε πολύ μικρό διάστημα από την παραλαβή στο κατάστημα (και τυχόν πώληση), ακόμη και στα ακριβότερα μοντέλα της. Ελπίζω όλα αυτά να τους έχουν συμμορφώσει, κάνοντάς τους να βγάλουν ένα ωραίο μαστίγιο ενάντια στο Koρεάτικο quality control τους.

 

Κορεατικο ???

Εγω νομιζα οτι ειναι made in the UK . Μηπως τους μπερδευεις με τους blackheart ?

Tone is in the ear of the beholder

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κορεατικο ???

Εγω νομιζα οτι ειναι made in the UK . Μηπως τους μπερδευεις με τους blackheart ?

 

Δεν τους μπερδεύει.

 

Όλοι οι Blackstar ακόμα και οι P2P φτιάχνονται στην Κορέα και ελέγχονται στην Αγγλία.  ;)

Model-o-phobia: something like homophobia, but much more amusing

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωχ ρε γ $^@%^ ο,πάνω που πήγαινα να καταλήξω... :(Αυτό το μαγαζί που τους φέρνει που είναι να περάσω μια βόλτα?Γιατί παντού γράφουν καλά λόγια για τους blackstar,τι να πώ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eμ... εκτός Ελλάδας!  ;D  Μην ακούς τι σου λέω εγώ, τα πράγματα μπορεί να είναι διαφορετικά και μόνο μια παρτίδα να ήταν προβληματική... Δεν θα τον πάρεις και σε παγκόσμια περιοδεία...

 

 

Εdit: επαναλαμβάνω ότι δεν είναι πρόθεσή μου να τους θάψω (αυτό το κάνω με πάθος μόνο για τους Valveking και για τους νέους Fender Champ...  ;D)

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mε ενδιαφέρει και μένα, αλλά εδώ θέλω να σημειώσω ότι γνωρίζω ένα μαγαζάτορα που αν και τους ΦΕΡΝΕΙ τους ενισχυτές και τα πετάλια Blackstar, τους θάβει ανηλεώς εξηγώντας μου την σχεδόν παροιμιώδη αναξιοπιστία τους και το υψηλότατο ποσοστό ζημιών που παρουσιάζουν σε πολύ μικρό διάστημα από την παραλαβή στο κατάστημα (και τυχόν πώληση), ακόμη και στα ακριβότερα μοντέλα της. Ελπίζω όλα αυτά να τους έχουν συμμορφώσει, κάνοντάς τους να βγάλουν ένα ωραίο μαστίγιο ενάντια στο Koρεάτικο quality control τους.

 

Tι να πω Σπυρο ??  τα παντα λειτουργουν υποδειγματικα στον δικο μου........

...γηρασκω αει διδασκομενος...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1)Τον ενυσχητή τον έχω ακούσει σε 2Χ12 και έχω να πω οτι ο ήχος του ανοίγει τόσο πολύ που οι 2Χ12 μου φένεται ακατάληλη επιλογή για 5W (η καμπίνα ήταν framus)

 

2)οταν άκουσα τον ενυσχητή σε 1Χ12 εντυποσιάστηκα από το tone του και την ευελιξία του είναι ΟΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΓΙΑ ΕΞΑΣΚΗΣΗ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ για πρόβες με ντραμς και πόσο μάλλον για LIVE στο λέω εκ πήρας ξέχνα το...δεν αρκεί με τίποτα η ένταση ακόμα και αν η καμπίνα εχει μικροφωνο που πάει σε κονσόλα...

 

3)αν θες να σε καλύπτει σε προβες και live πρέπει να πας σε 15W(class A)  τουλάχιστον (π.χ. nighttrain της VOX η tiny terror  της Orange)

 

4)το οτι είναι φτιαγμένος στην corea δεν πρέπει να σε επιρεάζει και οι δύο μου φίλοι είναι υπερευχαριστιμένοι από την αξιοπιστία του (μην καθεσε να σπας το κεφάλι σου για τισ χόρες προέλευσης σημασία έχει το αποτέλεσμα -γνώμη μου)

 

όλα αυτά είναι η πρωσοπική μου άποψη πάνω σε κάτι πού δεν είμαι κάτοχος και απλά εχει τύχει να παίξω και περιεργαστώ καμια 10ρια φορες αυτα ;)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου