Προς το περιεχόμενο

Διασκευή "Άντε σπάσε ρε μαλ..."


opethianos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μηδέν κ στα δύο...  >:(

 

Το πρώτο προσπαθεί να βγάλει έναν χαβαλέ αλλά είναι δεν μπορεί. Τραγικό. Το άλλο ντάξει. Ραπάρισμα σε cult λούπα, έλεος. Βέβαια εδώ που τα λέμε κ το original είναι μια βλακεία κ μισή αλλα στο όνομα του cult και το "ψαξίματος" να δεχτώ ότι έχει μια "καλλιτεχνική" αξία.

 

5 λέπτα απο τη ζώη μου χαραμίστηκαν....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βέβαια εδώ που τα λέμε κ το original είναι μια βλακεία κ μισή αλλα στο όνομα του cult και το "ψαξίματος" να δεχτώ ότι έχει μια "καλλιτεχνική" αξία.

 

Από τη στιγμή που δεν σου αρέσει καν το original, ύπηρχε περίπτωση να σου αρέσουν οι... διασκευές (λάθος ορισμός, αλλά καταλαβαίνεις); Δηλαδή εξ ορισμού, τα cover είναι χ για σένα... :)

Tεσπά όντως πολύ το κουράσαμε......κι εγώ με διάθεση για χαβαλέ πόσταρα το video.... :)

Βass is a state of mind...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά, καλές οι διασκευές αλλά καποια πράγματα δεν τα πειράζουμε. Θα πέσει φωτια (από τα χέρια του Γαρδέλη) να μας κάψει.

 

Συμφωνώ απόλυτα. Υπάρχουν ιερά (Γαρδέλης & Co) και όσια (Beatles, Stones κ.λπ.) που δεν τα αγγίζουμε.

Και επίσης, παίζεται αυτό το κομμάτι χωρίς ούτε ένας (και ξαναλέω, ούτε ένας... τους μέτρησα) να φοράει μπλε μαγιό Speedo; Πού πα ρε Καραμήτρο;

Something Wicked This Way Comes

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και επίσης, παίζεται αυτό το κομμάτι χωρίς ούτε ένας (και ξαναλέω, ούτε ένας... τους μέτρησα) να φοράει μπλε μαγιό Speedo; Πού πα ρε Καραμήτρο;

 

Ιδου ο λαός μίλησε. Το μαγιο είναι το 50% και βάλε του τραγουδιού.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλα για το μαγιο δεν εχετε δικιο... ο μπασιστας φοραει Speedo απλα τα πλανα πανω του δεν ειναι και τοοοσα πολλα. οποτε αν ειναι αυτα που σας καλυπτουν για το κομματι νομιζω πως αγγιξε το 100% :P

anyway... αν θα πρεπει να αγγιζουμε παλια τραγουδια ή οχι.... νταξ αυτο ειναι μεγαλη κουβεντα...

μια τετοια διασκευη κατα την γνωμη σας δε θα επρεπε να υπαρχει? ->

 

και γενικα ας κρινουμε την προσπαθεια... παραγωγη, μονταζ για το βιντεο και ολα τα σχετικα... δεκτο να μην εκφραζει καποιους αλλα ο μηδενισμος των παντων ειναι λιγο ασχημο...

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οπεθιανέ ενδιαφέρουσα προσπάθεια το πρώτο κομμάτι. Έχειπροσπαθήσει να κρατήσει κάποια πράγματα από το original κομμάτι αλλά και να του δώσει έναν άλλον χαρακτήρα. Και οφείλω να παραδεχτώ πως σε τέτοια κομμάτια, με πολύ συγκεκριμένο χαρακτήρα δεν είναι κάτι εύκολο. Το δεύτερο κομμάτι δενμου άρεσε τόσο όχι τόσο για την λούπα από το αντε σπάσε αλλά για το ραπάρισμα του.(δν ξέρω αν το γράφω καλά, αλλά νομίζω πως καταλαβένεται τι εννοώ.)

Το τρίτο είναι ωραίο κομμάτι, έχει γίνει ωραία δουλειά. Μοναδική ένσταση μου οτι θα μπορούσαν να έχει μικρότερη διάρκεια.

Δεν νομίζω πως δεν πρόκειται για μηδενισμό. Απλώς δεν τους άρεσαν τα κομμάτια σε μερικούς συμφουρίτες. Δεν είναι και τόσο περίεργο νομίζω. 

Και οι Les Paul θα ουρλιάζουν στο φεγγαρόφωτο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου