Προς το περιεχόμενο

It Might Get Loud: Jimmy Page-The Edge-Jack White


raindog

Προτεινόμενες αναρτήσεις

....ειπαμε καθενας εις το ειδος του & ο Λουμιδης στους καφεδες.....

 

Ναι αλλά του Λουμίδη ο καφές ούτε στο μπακίρι ανταποκρίνεται σωστά κι ούτε μπιστάει στη χόβολη. Ασε που ξέρω από έναν θείο μου που δουλεύει στη Τράπεζα ότι ο Λουμίδης είναι κουλός και τον καφέ του τον φτιάχνουν άλλοι.

 

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 43
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Δν νομίζω να έλεγε ο Page πως δν μου αρέσει αλλά έκανα ταινία μαζί του. Λογικό είναι να του αρέσει. Δν έχει σημασί9α πάντως πόσα εφε χρησιμοποιεί ο καθένας αλλά τι κάνεις με αυτά. Και σε αυτή την ταινία έχει τρεις πολύ καλούς συνθέτες/κιθαρίστες μαζί8 ο καθένας με το δικό του στυλ. Και το βασικό με αυτούς τους τυπους δν είναι τι κιθάρες ή τι εφφε χρησιμοποιουν αλλά ότι έχουν γράψει κομματάρες.

Ανυπομονώ να την δω. Δν ξέρω αλλά ο Jack White μου φαίνεται να είναι γ@μω τα άτομα. Μου θυμίζει λίγο στο στυλ του τον Johnny Depp στον Νεκρό του Τζάρμους.

Και οι Les Paul θα ουρλιάζουν στο φεγγαρόφωτο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

O edge χειρίζεται τα εφέ πολύ πετυχημένα, είναι αλήθεια, φτιάχνει ηχοχρώματα που σε... φτιάχνουν,  και αποτελεί από μόνος του κίνητρο προς πιτσιρικάδες να πιάσουν μια κιθάρα και να πειραματιστούν αφού βλέπουν πως δεν κάνει τίποτε τρελό ο τύπος με τα χέρια του

 

σε αντίθεση με το λινκ που έβαλα που για μένα αποτελεί μέγας ανασταλτικός παράγοντας, όταν βλέπω τον άνθρωπο να κεντάει πάνω στην κιθάρα με παίρνει από κάτω...  :-\

 

 

 

 

πάντως ο Page ως πρώην (ή και νυν?) σατανιστής δεν θα είχε κανένα πρόβλημα να πει ψέμματα πως γουστάρει τον edge  ;D   ::)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δν ξέρω αλλά ο Jack White μου φαίνεται να είναι γ@μω τα άτομα. Μου θυμίζει λίγο στο στυλ του τον Johnny Depp στον Νεκρό του Τζάρμους.

 

ιδιος ειναι ο ατιμος!και super cool!! (ασε που ειναι ΠΑΙΧΤΑΡΑΣ,τις καλτσες του παιζει το ατομο και ειναι και φοβερος ντραμμερ!)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και μόνο με αυτά που διάβασα ανυπομονώ να την δώ όταν κυκλοφορήσει.....

Τα Watt, είναι σαν τα λεφτά... να έχεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες αργότερα...
  • 1 μήνα αργότερα...

Αν σκεφτεις οτι το SHINE A LIGHT των ROLLING STONES (υπερπαραγωγη σε σκηνοθεσια Σκορτσεζε που εκοψε εκατομμυρια εισητηρια σε ολο τον..πολιτισμενο κοσμο) εκοψε.... 356 εισητηρια στην Αθηνα....ψιλοχλωμο το βλεπω....(αν και ηταν ωραια που ειδα το SHINE A LIGHT Σαββατο βραδυ στον ΑΠΟΛΛΩΝΑ ολομοναχος.... ;D ;D)

 

Παντως το ξαναειδα  το It Might Get Loud στο Λονδινο προσφατα (τιγκα ηταν το σινεμα btw) & μου αρεσε ακομα περισσοτερο...

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν θα μπορούσαν να βρουν 3 πιο σωστούς κιθαρίστες που έχουν επηρεάσει γενιές όχι μόνο κιθαριστών αλλά και μουσικών συνολικά...

LA ROJΑ ARMADA

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου