Προς το περιεχόμενο

τρυπημα σωματος για floyd rose


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Aπο που ακριβως συμπερανατε ρε παιδες οτι το σωμα δεν ειναι σκαμενο για τρεμολο?

2 φορες διαβασα τα post του krpt και ουτε στιγμη δεν σκεφτηκα οτι εννοει κατι τετοιο.

Θελω να μου πειτε τυχων λεπτομεριες που θα πρεπει να προσεξω ωστε να γινουν σωστα οι τρυπες,πως μπορω να υπολογισω που πρεπει ακριβος να τρυπησω καθως και που μπορω να βρω τις φωλιες.

Mπορεις να περασεις την Ε και e στο τρεμολο και στη συνεχεια στα κλειδια. Βαζεις το nut προσωρινα στη θεση του και το τρεμολο μεσα στη τρυπα του σωματος και το κρατας ετσι ωστε το block να ερχεται σχεδον στο κεντρο της τρυπας (και πιο μπροστα, για να εχει αρκετο περιθωριο ωστε να κανεις dive χωρις να ακουμπαει πισω. Το κρατας λοιπον οσο πιο σταθερα μπορεις σε αυτη τη θεση, σφιγγεις τις χορδες τοσο ωστε να ειναι μεν αρκετα τεντωμενες αλλα να μην σου φυγει το τρεμολο απο το χερι. Κοιτας καθετα τις αποστασεις των χορδων απο τις ακρες τις ταστιερας, κουνας ελαφρως το τρεμολο δεξια-αριστερα, ωσπου αυτες οι αποστασεις να ειναι ισες. Αυτο θα ειναι το σωστο σημειο για να το βιδωσεις. Καλυτερα ομως να το πας σε ενα μαστορα για να παρει αυτος την ευθυνη ;D

Αληθεια, γιατι να βαλεις floyd εαν θελεις μονο dive?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aπο που ακριβως συμπερανατε ρε παιδες οτι το σωμα δεν ειναι σκαμενο για τρεμολο?

2 φορες διαβασα τα post του krpt και ουτε στιγμη δεν σκεφτηκα οτι εννοει κατι τετοιο.

 

Επειδή δεν ανέφερε πουθενά ότι ΕΙΝΑΙ σκαμμένη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το θελω για να εχω σταθερο κουρδισμα το κλασικο τρεμολο δεν πολυαντχει σε σκληρα dives τωρα βεβαια υπαρχει και η λυση του wilkinson αλλα οτι και να βαλω το τρυπημα δεν το γλυτωνω.Τωρα αν το παω σε μαστορα για τις δυο τρυπες ποσο λετε να μου ζητησει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου