Προς το περιεχόμενο

ADAT κάρτα για υπολογιστή;


bassdrum

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Χαιρετώ και πάλι το forum.

 

Πρόσφατα πήρα την ψηφιακή κονσόλα της behringer και θα ήθελα να ρωτήσω, αν ξέρει κανείς καμιά κάρτα ADAT για 16 κανάλια.

 

Η συγκεκριμένη κονσόλα παίρναι ADAT module 16 καναλιών και βγάζει τέσσερις οπτικές ίνες.

 

Κάτι αντίστοιχο για υπολογιστή;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραία, αυτή από όσο διάβασα στο site του κατασκευαστή υποστηρίζει μέχρι 8 input άρα θέλω 2.

 

Ευχαριστώ πολύ για την υποστήριξη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΠΟια? Λαθος κάνεις. δεν υποστηρίζει 8 κανάλια αλλά 16! 2xADAT. Κάθε ένα απο 8.... εγω θα εριχνα μια ματια ξανά...

 

http://www.rme-audio.com/english/hammer/d9636.htm

ww.joystick-music.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

One internal ADAT input and two internal ADAT outputs allow you to realize up to 8 analog inputs, 16 analog outputs

 

Οποτε έχουμε 8 ταυτοχρονες εισόδους και 16 εξόδους.

 

Εγώ θέλω 16 ταυτόχρονες εισόδους γιατί 16 πηγές στην κονσόλα η κονσόλα μέσω adat 16 output άρα 16 input στήν κάρτα.

 

Κάνω κάπου λάθος ή έχω χάσει το λογαριασμό

 

Επειδή δεν ξέρω ρωτάω πρίν να αγοράσω κάτι και να μη μπορώ να κάνω αυτό που θέλω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

* 2 x ADAT digital I/O, based on RME's reliable Bitclock PLL

* 1 x SPDIF digital I/O, based on RME's reliable DIGI96 technology

* 1 x ADAT Sync In (9-pin D-type) for sample accurate transfers

* 1 x Breakout cable for coaxial SPDIF operation

* Zero wait state PCI Busmaster interface with additional burst FIFO (130 MB/s transfer rate in both directions)

* New hardware design: 36 mono channels in block mode, organized in 32 bit ASIO double buffers

* ASIO poured in hardware! The result in speed and performance is 0 (zero!)% CPU load when using ALL 36 channels!

* 130 MB/s transfer rate for record and playback results in only 7% PCI bus load when using all 36 channels

* New Enhanced Zero Latency Monitoring

* S/MUX poured in hardware: 8 channels 96 kHz/24 bit for record and playback

 

...and numerous other features found already in the DIGI96 series cards - for a price that can't be beaten!

 

The Hammerfall series offers drivers for Windows 98/ME (MME with multi-client operation, ASIO 2.0, GSIF), Windows NT, Windows 2000/XP (ASIO multi-client operation of MME, GSIF 2.0 and ASIO 2.0), Mac OS 9.x (ASIO 2.0), Mac OS X (Core Audio) and Linux (ALSA.)

Συγνωμη για τα αγγλικα αλλα αντε κατσε τωρα μεταφραζε! :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator
Εγώ θέλω 16 ταυτόχρονες εισόδους γιατί 16 πηγές στην κονσόλα η κονσόλα μέσω adat 16 output άρα 16 input στήν κάρτα.

 

Τι εννοείς;

 

Προσωπικά πάντως δεν χρειάστηκε να γράψω πάνω από 8 κανάλια ταυτόχρονα.

Υπάρχουν πάντως πολλές κάρτες που σε βολεύουν όπως Motu 2408mk3' date=' Creamware Scope Project, Edirol UA-1000, κ.α.

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπα yameth eχω την εντυπωση οτι η πιο συμφερουσα απο ολες και απο ηχο και απο συμβατοτητα

αλλα και απο τιμη ειναι η RME! με ακολουθο την MKIII motu :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου